Kampüsten dünyaya Uluslararası Karikatür Yarışmasına Davet...Türkiye

Selamun Aleykum Sayın İsmail Kar,
Size Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği’nden (FHDD) Selim Süzer aracılığıyla ulaşıyoruz. Bazı konularda sizin fikirlerinizi ve yardımlarınızı almak istiyoruz. Biz Boğaziçi Üniversiteli bir grup öğrenci olarak, “Kampüsten Dünyaya” adı altında bir dergi çalışması yürütüyoruz. Bu dergi projemizle amacımız her sayımızda zulüm altında olan farklı bir coğrafyayı konu edinip araştırmak. Bu araştırmamız boyunca, ilk önce kendimizi bilinçlendirip daha sonra ulaştığımız bilgileri dergi aracılığıyla kendi yaşıtlarımız öncelikli olmak üzere ulaşabildiğimiz kadar çok insana ulaşarak zulüm altındaki ülkeleri gündemimize taşımak istiyoruz. Bizim için önem arz eden bir diğer husus ise; dergilerimizi belli bir miktar bağış karşılığında veriyoruz ve elde ettiğimiz tüm bağışları o sayımızda hangi ülkeyi işlemişsek o ülkede bulunan yetimlerin 1 yıllık masraflarını üstlenmek üzere vakfediyoruz.
Kampüsten Dünyaya dergimizin ilk sayısı Filistin’di. Bu sayımızdan elde edilen tüm geliri IHH’nın Sponsor Aile Projesi kapsamında Filistinli Yetimlere bağış yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar 13 Filistinli Yetimin 1 yıllık masraflarını üstlendik. Bu sayı inşaAllah dergi satışımız devam ettiği sürece artacak. Dergimizle ilgili gelişmeleri bu linkten (http://www.facebook.com/kampustendunyaya) takip edebilirsiniz.
Dergimizin ilk sayısında yer alan bazı değerli isimler Ahmet Varol, Dr. Ahmet Emin Dağ, Ahmet Mercan, Ali Ayçil, Bülent Akyürek, Demet Tezcan, Av. Gülden Sönmez, Mevlana İdris, Mikail, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Ömer Sevinçgül, Tarık Tufan yazıları ile; Adem Özköse, Hamza Er, Mustafa Öztürk fotoğrafları ile; Hasan Aycın, Emre Çıldır, Necmettin Asma karikatürleri ile destek veren isimlerden sadece birkaçı. Bununla beraber Mescid-i Aksa muhafızı Şeyh Raid Salah, Av. Bülent Yıldırım, Rachel Corrie’nin ailesi Cindy-Craig Corrie ve pek çok kıymetli isim de vermiş oldukları röportaj ve söyleşiler ile katkıda bulundu. 
Tamamen öğrenci hareketli bir hayır çalışması olan Kampüsten Dünyaya Dergimizin 2. sayısı için hazırlıklara başladık. Bu sayımızda Afrika'yı ele alacağız ve en az ilk sayımız kadar arşivlik bir çalışma ortaya koymaya çalışacağız. Bu sayımız aracılıyla elde edeceğimiz tüm bağışları da Afrika yararına bir projeye bağışlayacağız inşaAllah. 
Aynı zamanda, ikinci sayımız kapsamında Afrika yararına “uluslararası bir karikatür yarışması” da düzenliyoruz inşaAllah. Yarışmamızın konusu "Açlık, obezite, ölüm". Jüri üyelerimiz: karikatürist Hasan Aycın, Dağıstan Çetinkaya ve Turan Dertli. Bir çok kanaldan bağlantılarla dünya çapına duyurumuzu yapacağız. Dereceye girenleri de yine Afrika yararına düzenleyeceğimiz bir programda ilan edeceğiz.
yarışmanın daha çok kişi tarafından duyulması konusunda bize yardımcı olabilirseniz de çok seviniriz.
Uygun olduğunuz en yakın zamanda cevabınızı bekliyor olacağız.
Selam ve dua ile..
Kampüsten Dünyaya Dergisi adına;
09 Eylül 2011 23:02 / Yasemin Bozoğlu

Türkçe
Kampüsten Dünyaya Dergisi Uluslararası Karikatür Yarışması (12 Eylül - 12 Kasım 2011) 

Katılım Şartları:

Dünya yıllardır büyük bir trajediye şahit olmaktadır. Bir tarafta bilinçsizce yemek yemelerinin bir sonucu olarak obez olan insanlar varken, diğer tarafta ise hayatta kalmaları için gerekli olan temel besin maddelerini dahi bulamayan, açlıkla mücadele eden ve açlıktan ölen insanlar var. Bu yarışma, son yıllarda ümmet coğrafyasında ve özellikle sömürge toplumlarında karşılaşılan içler acısı bu durumun vehametine dikkat çekmek amacıyla organize edilmektedir.
Yarışmanın Konusu:“AÇLIK, OBEZİTE ve ÖLÜM” 
Katılım Şartları:
1.Yarışma herkese açıktır; yaş sınırlaması yoktur.
2.Yarışmaya gönderilecek eserlerin daha önce hiçbir yarışmaya katılmamış ve hiçbir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.
3.Katılımcılar bir veya birden fazla eserle katılabilirler. 
4.Yarışmaya eser verecek olan katılımcılar, kendi anlatım biçimlerine uygun tekniği (siyah-beyaz veya renkli) kullanmakta serbesttirler. 
5.Eserler A4 veya A3 ebatlarında olmalıdır. Bu ölçülerde gönderilmeyen çizimler değerlendirilmeye alınmayacaktır
6.Karikatürler ‘JPEG’ formatında ve en az ‘300 dpi’ çözünürlükte olmalıdır.
7.Seçici kurulun aynı ya da benzer saydığı veya bir başka karikatürcüye ait olduğunu bildiği/fark ettiği karikatürler değerlendirilmeyecektir. Her tür olası tartışma ve çalıntı iddialarının sorumlusu katılımcı olacaktır. 
8.Yarışmaya katılan eserler iade edilmeyecektir. Eserlerin basım, yayın ve kullanım hakkı Kampüsten Dünyaya Dergisi'ne ait olacaktır.
9.Eserlerini yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır. 
Seçici Kurulu oluşturan karikatürcüler :Hasan Aycın,Turan Dertli, Dağıstan Çetinkaya, Yusuf Kot
Ödüller:
Birincilik ödülü: iPad
İkincilik ödülü: iPhone
Üçüncülük ödülü: Notebook
Mansiyon ödülü
Seçici Kurul özel ödülü
Dereceye giren ilk 10 karikatür Kampüsten Dünyaya Dergisi’nin Afrika sayısında yayınlanma hakkı kazanacaktır.
Nasıl Katılabilirsiniz?
Karikatürler bilgisayar ortamında (dijital) şu adrese gönderilmelidir: 
kampustendunyaya@gmail.com 
Katılımcılar karikatürlerini gönderirken "İsim - Soyisim - Telefon - Adres" bilgilerini de mutlaka maile eklemelidirler.
Son katılım tarihi 12 Kasım 2011’ dir.
Yarışma sonuçları 17 Kasım 2011 tarihinde Kampüsten Dünyaya Dergisi’nin http://www.facebook.com/kampustendunyayadergisi sayfasında ilan edilecektir.
NOT: Yarışmadan elde edilecek tüm imkânlar Afrika yararına kullanılacaktır.
Yarışma hakkındaki sorularınız ve daha fazla bilgi için; kampustendunyaya@gmail.com 

Yarışmaya ait afişi daha büyük ve detaylı görmek için tıklayınız....>>
Kampüsten Dünyaya (From The Campus to The World)Inernational Cartoon Contest / Türkiye

We, a group of Boğaziçi (Bosphorus) University students, issue a periodical, namely Kampüsten Dünyaya (From The Campus to The World). The purpose of this periodical project is to issue and investigate a country that suffers cruelty. Through our study, we firstly try to become conscious ourselves, and then share what we learn with primarily our peers and then as much as people we can reach through our periodical, so raise awareness about the issue. Our other equally important purpose is that: we distribute our periodical in exchange for a certain amount of donation, and we use the money we have after distribution for orpans of the country we discuss, and we undertake their needs and expenditures for one year.
The first issue of our periodical Kampüsten Dünyaya (From The Campus to The World) was Palestine. We have handed all the revenue we have had from the periodical to IHH (The Foundation for Human Rights and Freedoms and Humanitarian Relief) Orpan-Supporter Family Project. By now, we have undertook 13 orpans' needs. inshaallah, as long as we continue to sell our periodicals, this number will raise. You can follow the news about our periodical from this website: www.facebook.com/kampustendunyaya.com .
We gave start to the preparations of the second issue of our periodical, Kampüsten Dünyaya, which is a competely student-based movement. This time, we issue Africa and will try to reveal a study that is worth to archive as the first one. We again are going to denote the revenue we will have from the sales of our periodical to a project subjecting Africa.
Within the scope of our second issue, we are going to organize a cartoon contest for the benefit of Africa. The subject of the constest is 'Hunger, Obesity, Death'. The jurymen of our contest are Hasan Aycın, Dağıstan Çetinkaya and Turan Dertli. We will anounce the contest through the world via many channels. We will anounce the names that come out in the competition in a program that we will organize again for the benefit of Africa.
We need your help to reach our goals in our study, to publicize our periodical and contest and to reach many people as possible. Can you help us with this subject? If your answer is yes, in which way you can? If you want to have information about this contest, we can sent its poster.
We will be waiting for your answer.
Yours faithfully,
On behalf of From The Campus to The World Periodical,
Saturday, September 10, 2011 6:58 / Fatma Erdim,
Boğaziçi University

English

Kampüsten Dünyaya Dergisi (From The Campus to The Worlsd Journal) International Cartoon Contest 2011

Rules:

(12th September - 12th November, 2011)
The world has been witnessing to a tragedy. Whereas there are people who suffer obesity as a result of their nonsensical eating habits, a shocking number of people cannot obtain even the essential nutrients to survive, struggle against hunger, and die out of hunger. This contest is organized to point the severity of that miserable situation that taking place in the region of Ummah of Islam, and especially in the countries that are subjected to imperialism in the recent years.
The Theme of the Contest:
“HUNGER, OBESITY and DEATH”
Conditions of Accession: 
1. The contest is free for all; there is no age restriction.
2. The productions that are taking part in the contest should not have been in any other competition or published in anywhere before.
3. Participants can join the contest with one or more productions.
4. Participants are free to use any technique (black-and-white or colored) that is proper for their own style.
5. Productions must be in size of A3 or A4 sheets. Any production that does not meet this requirement will not be taken under review. 
6. Cartoons must be in ‘JPEG’ format and must be at least at ’300 dpi’ resolution.
7. The cartoons that are noticed/known by the jury as the same or resembling to another caricaturist’s work or belonging to another artist will not be taken under review. The responsible for all kinds of disputes and claims of plagiarism are the participants themselves.
8. The cartoons taking part in the contest will not be handed back. The rights of printing, publication and usage belong to From the Campus to the World Journal.
9. Participants joining the contest will be considered as they accept the conditions listed above.
Jury:
1. Hasan Aycın; Caricaturist
2. Turan Dertli; Caricaturist
3. Dağıstan Çetinkaya; Caricaturist
4. Yusuf Kot; Caricaturist
Awards:
First prize: iPad
Second prize: iPhone
Third prize: Notebook
Honorable mension
Jury’s special award
The ten cartoons that rank in the contest will gain the right to be published in the From Campus to the World Journal.
The way to join the contest:
The cartoons should be sent to the following website in the digital media: kampustendunyaya@gmail.com 
Participants should add ‘Name – Last Name – Phone Number – Adress’ information to their e-mail when they send their cartoons.
Dates:
Deadline : 12th November, 2011
Results : 17th November, 2011
Results or the contest will be announced at the website of http://www.facebook.com/kampustendunyayadergisi
NOTE: All the bringing obtained from the contest will be employed for the benefit of Africa.
If you have any questions or for more information about this contest please contact kampustendunyaya@gmail.com 

Arabic

مجلة من حرم الجامعة إلى العالم

مسابقة الكاريكاتور الدولية

(12 سبتمبر – 12 نوفمبر 2011)

يشهد العالم مأسة كبيرة منذ سنوات طويلة، بينما يعاني الناس من السمنة الناتجة عن تنوال الطعام يشكل كثيف غير واعٍ ويعاني الناس الذين لا يتمكنون من العثور على التغذية الأساسية اللازمة للبقاء على قيد الحياة من الجوع ويكافحونه حتى يتوفون بسبب ذلك. تم ترتيب هذه المسابقة بهدف لفت الأنظار إلى الوضع  الوخيم الذي تتواجهه البلدان الإسلامية و خاصة المجتمعات المستعمرة في النسوات الاخيرة.

موضوع المسابقة:

"المجاع، والسمنة، والموت"

شروط الاشتراك:

1. إن المسابقة مفتوحة للجميع ولايحدد على العمر.

2. يستلزم أن الآثار التي سيشارك بها في المسابقة ألا تتواجد في أية مسابقة من قبل كما ألا يتم نشرها في أي مكان سابقا.

3. من الممكن اشتارك المسابقين بأثر واحد أو أكثر منه.

 

4. من الممكن استخدام المسابقين بإسلوب الفن الخاص بهم. (غير ملون أو ملون)

5. لا يعتبر الآثار التي لا ترسم على وورقة حجمها ...... او ......

6. على أثار الكاريكاتور على اساس "JPEG" وعلى دقة "300dpiİ" على الأقل.

7. لا يتم تقييم الآثار التي أدرك هيئة الاختيار أنها لفنان كاريكاتور آخر أوتشبه آثار فنان كاريكاتور.

8. لن تعاد الأثار إلى صاحبها بعد المسابقة، وحق تأليف الآثار لمجلة من حرم الجامعة إلى العالم.

9. يعتبر أن كل من المسابقين الذين اشتركوا في المسابقة بإرسال آثارهم قبلوا الشروط المذكورة.

هيئة الاختيار

1. حسن آيجين (فنان كاريكاتور)

2. توران دارتلي (فنان كاريكاتور)

3. داغستان تشاتينكايا (فنان كاريكاتور)

الجوائز:

جائزة للفائز الأول : آي باد

جائزة للفائز الثاني : أي بهون

جائزة للفائز الثالث :

جائزة تقديرية :

جائزة هيئة الاختيار الخاصة :

سوف يستحق أول العشر من الفائزين نشر آثارهم في مجلة من حرم الجامعة إلى العالم بعددها المخصص لافريقا.

 

كيف نشترك فيها؟

يجب إرسال الآثار إلى العنوان التالي:

kampustendunyaya@gmail.com  

يجب على المشاركين إرسال معلوماتهم الشخصية مثل؛ الاسم، واسم العائلة، ورقم الهاتف، والعنوان.

التاريخ الأخير للاشتراك: 12 نوفمبر 2011

 

سيتم إعلان نتائج المسابقة في الرابط التالي التابع لمجلة من حرم الجامعة إلى العالم 17 نوفمبر 2011؛

http://www.facebook.com/kampustendunyayadergisi

الملاحظة : سوف يرسل جميع المال الذي يثتسمر من المسابقة إلى افريقا.

من الممكن اتصال بنا لاستفساركم عبر العنوان الاليكتورني التالي

kampustendunyaya@gmail.com

 
German
Internationaler Karrikaturen-Wettbewerb der Zeitschrift “Kampüsten Dünyaya”

Teilnahmebedingungen:

(“Vom Kampus in die weite Welt”-Zeitschrift)(12.September – 12.November 2011)
Die Welt ist seit Jahren Zeuge einer Tragödie. Auf der einen Seite die Fettleibigkeit als Folge von Überernährung und auf der anderen Seite Menschen, die Schwierigkeiten haben, Grundnahrungsmittel zu finden, um am Leben zu bleiben und folglich sogar sterben müssen. Dieser Wettbewerb soll den Fokus auf diese Tragödie legen, der sich im von der Umma bewohnten Gebiet oder Kolonien abspielt.
Thema des Wettbewerbs:“Hunger, Fettleibigkeit und Tod” 
Teilnahmebedingungen:
1.Jeder darf teilnehmen,keine Altersgrenze.
2.Die Zeichnungen dürfen zuvor nicht in anderen Wettbewerben teilgenommen haben und auch nirgendwo veröffentlicht sein
3.Teilnehmern ist es erlaubt, mehrere Zeichnungen einzureichen. 
4.Jeder darf seinen eigenen Stil/Technik anwenden (schwarz-weiß oder mehrfarbig)
5.Zeichnungen müssen in A4 oder A3 sein. Andere Formate werden nicht bewertet.
6.Die Grafik muss im ‘JPEG’ -Format sein und mindestens ‘300 dpi’ aufweisen.
7.Bei Ähnlichkeiten oder Verdacht auf Kopie geistigem Eigentums,nimmt sich die Jury das Recht, diese Zeichnungen nicht in die Bewertung aufzunehmen. Für eventuelle (Recht)streitigkeiten/Diskussionen mit dem Urheber ist der Einreicher der Zeichnung verantwortlich.
8.Zeichnunge die abgegeben wurden, werden nicht zurückgegeben, Print- und Veröffentlichungsrechte gehen an die Zeitschrift “Kampüsten Dünyaya” über.
9.Jeder Teilnehmer am Wettbewerb erklärt somit, daß er mit all diesen Bedingungen einverstanden ist
Jury:
1.Hasan Aycın; Karrikaturist
2.Turan Dertli; Karrikaturist
3.Dağıstan Çetinkaya; Karrikaturist
4.Yusuf Kot; Karrikaturist
Preise:
Erster Platz: iPad
Zweiter Platz: iPhone
Dritter Platz: Notebook
Ehrenpreis
special-Preis der Jury
Die besten zehn Bewerber werden in der Afrika-Ausgabe von “Kampüsten Dünyaya” veröffentlicht.
Kontaktdaten
email:: kampustendunyaya@gmail.com 
Bitte Angaben wie "Vorname - Nachname - Telefon - Adresse" nicht vergessen!
Einsendeschluß: 12. November 2011
Die Ergebnisse des Wettbewerbs werden am 17.November.2011 auf der Webseite der “Kampüsten Dünyaya”-Zeitschrift http://www.facebook.com/kampustendunyayadergisi veröffentlicht.
NOT: Alle Erträge/Begünstigungen aus dem Wettbewerb werden zum Wohle Bedürftiger Afrikas verwendet.
Fragen und Infos bitte über folgende email: kampustendunyaya@gmail.com

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2010© By Ismail Kar All right reserved.

.