Kampüsten dünyaya Uluslararası Karikatür Yarışmasına Davet...Türkiye
 
 

Selamun Aleykum Sayın İsmail Kar,
Size Filistin Halkıyla Dayanışma Derneği’nden (FHDD) Selim Süzer aracılığıyla ulaşıyoruz. Bazı konularda sizin fikirlerinizi ve yardımlarınızı almak istiyoruz. Biz Boğaziçi Üniversiteli bir grup öğrenci olarak, “Kampüsten Dünyaya” adı altında bir dergi çalışması yürütüyoruz. Bu dergi projemizle amacımız her sayımızda zulüm altında olan farklı bir coğrafyayı konu edinip araştırmak. Bu araştırmamız boyunca, ilk önce kendimizi bilinçlendirip daha sonra ulaştığımız bilgileri dergi aracılığıyla kendi yaşıtlarımız öncelikli olmak üzere ulaşabildiğimiz kadar çok insana ulaşarak zulüm altındaki ülkeleri gündemimize taşımak istiyoruz. Bizim için önem arz eden bir diğer husus ise; dergilerimizi belli bir miktar bağış karşılığında veriyoruz ve elde ettiğimiz tüm bağışları o sayımızda hangi ülkeyi işlemişsek o ülkede bulunan yetimlerin 1 yıllık masraflarını üstlenmek üzere vakfediyoruz.
Kampüsten Dünyaya dergimizin ilk sayısı Filistin’di. Bu sayımızdan elde edilen tüm geliri IHH’nın Sponsor Aile Projesi kapsamında Filistinli Yetimlere bağış yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Şimdiye kadar 13 Filistinli Yetimin 1 yıllık masraflarını üstlendik. Bu sayı inşaAllah dergi satışımız devam ettiği sürece artacak. Dergimizle ilgili gelişmeleri bu linkten (http://www.facebook.com/kampustendunyaya) takip edebilirsiniz.
Dergimizin ilk sayısında yer alan bazı değerli isimler Ahmet Varol, Dr. Ahmet Emin Dağ, Ahmet Mercan, Ali Ayçil, Bülent Akyürek, Demet Tezcan, Av. Gülden Sönmez, Mevlana İdris, Mikail, Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Ömer Sevinçgül, Tarık Tufan yazıları ile; Adem Özköse, Hamza Er, Mustafa Öztürk fotoğrafları ile; Hasan Aycın, Emre Çıldır, Necmettin Asma karikatürleri ile destek veren isimlerden sadece birkaçı. Bununla beraber Mescid-i Aksa muhafızı Şeyh Raid Salah, Av. Bülent Yıldırım, Rachel Corrie’nin ailesi Cindy-Craig Corrie ve pek çok kıymetli isim de vermiş oldukları röportaj ve söyleşiler ile katkıda bulundu. 
Tamamen öğrenci hareketli bir hayır çalışması olan Kampüsten Dünyaya Dergimizin 2. sayısı için hazırlıklara başladık. Bu sayımızda Afrika'yı ele alacağız ve en az ilk sayımız kadar arşivlik bir çalışma ortaya koymaya çalışacağız. Bu sayımız aracılıyla elde edeceğimiz tüm bağışları da Afrika yararına bir projeye bağışlayacağız inşaAllah. 
Aynı zamanda, ikinci sayımız kapsamında Afrika yararına “uluslararası bir karikatür yarışması” da düzenliyoruz inşaAllah. Yarışmamızın konusu "Açlık, obezite, ölüm". Jüri üyelerimiz: karikatürist Hasan Aycın, Dağıstan Çetinkaya ve Turan Dertli. Bir çok kanaldan bağlantılarla dünya çapına duyurumuzu yapacağız. Dereceye girenleri de yine Afrika yararına düzenleyeceğimiz bir programda ilan edeceğiz.
Yarışmaya katılmanız bizi oldukça memnun edecektir. Eğer yarışmamıza katılmayı düşünürseniz size yarışma koşullarımızı ve afişimize göndererek yarışma hakkında gerekli bilgilere ulaşmanızı sağlayabiliriz. Ayrıca, yarışmanın daha çok kişi tarafından duyulması konusunda bize yardımcı olabilirseniz de çok seviniriz.
Uygun olduğunuz en yakın zamanda cevabınızı bekliyor olacağız.
Selam ve dua ile..
Kampüsten Dünyaya Dergisi adına;
09 Eylül 2011 23:02 / Yasemin Bozoğlu
Türkiye’de bazı tv kanallarına ve radyolara dergi ekibimiz konuk olarak davet edilip derginin tanıtımı yapıldı. Dergimiz hakkında şuana kadar çıkan haberlerden bazılarını u linkler üzerinden inceleyebilirsiniz:
http://yenisafak.com.tr/KulturSanat/?i=339024
http://www.dunyabulteni.net/?aType=haber&ArticleID=172297
http://haberkultur.net/haberoku-3782-Hur_dusunceye_bir_kale_daha_eklendi.html
http://www.timeturk.com/tr/2011/08/26/kampustn-dunyaya-dergisi-cikti.html
http://www.dunyabizim.com/news_detail.php?id=6570 
http://www.ihh.org.tr/kampusten-dunyaya/ 
http://www.on5yirmi5.com/genc/etiket/kampusten-dunyaya.html 
http://www.islahhaber.com/lookmk.php?No=3963 
http://www.islamigundem.com/kampusten-dunyaya-ilk-sayisi-cikti-haber-33599.html 
http://www.tumhaberler.com/haber/index.pl?haber=7959753

Kampüsten Dünyaya (From The Campus to The World)Inernational Cartoon Contest / Türkiye

We, a group of Boğaziçi (Bosphorus) University students, issue a periodical, namely Kampüsten Dünyaya (From The Campus to The World). The purpose of this periodical project is to issue and investigate a country that suffers cruelty. Through our study, we firstly try to become conscious ourselves, and then share what we learn with primarily our peers and then as much as people we can reach through our periodical, so raise awareness about the issue. Our other equally important purpose is that: we distribute our periodical in exchange for a certain amount of donation, and we use the money we have after distribution for orpans of the country we discuss, and we undertake their needs and expenditures for one year.
The first issue of our periodical Kampüsten Dünyaya (From The Campus to The World) was Palestine. We have handed all the revenue we have had from the periodical to IHH (The Foundation for Human Rights and Freedoms and Humanitarian Relief) Orpan-Supporter Family Project. By now, we have undertook 13 orpans' needs. inshaallah, as long as we continue to sell our periodicals, this number will raise. You can follow the news about our periodical from this website: www.facebook.com/kampustendunyaya.com .
We gave start to the preparations of the second issue of our periodical, Kampüsten Dünyaya, which is a competely student-based movement. This time, we issue Africa and will try to reveal a study that is worth to archive as the first one. We again are going to denote the revenue we will have from the sales of our periodical to a project subjecting Africa.
Within the scope of our second issue, we are going to organize a cartoon contest for the benefit of Africa. The subject of the constest is 'Hunger, Obesity, Death'. The jurymen of our contest are Hasan Aycın, Dağıstan Çetinkaya and Turan Dertli. We will anounce the contest through the world via many channels. We will anounce the names that come out in the competition in a program that we will organize again for the benefit of Africa.
We need your help to reach our goals in our study, to publicize our periodical and contest and to reach many people as possible. Can you help us with this subject? If your answer is yes, in which way you can? If you want to have information about this contest, we can sent its poster.
We will be waiting for your answer.
Yours faithfully,
On behalf of From The Campus to The World Periodical,
Saturday, September 10, 2011 6:58 / Fatma Erdim,
Boğaziçi University

 
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2011© By Ismail Kar All right reserved.

.