Taner Özek "Eylül" Karikatür Sergisi 12-27 Eylül 2011

78'liler Federasyonunun Çağdaş Sanatlar merkezinde düzenlediği 12 Eylül Utanç Müzesi etkinlikleri kapsamında "EYLÜL" isimli yaklaşık 40 karikatürden oluşan o dönemi anlatan bir karikatür sergisi açtım. ( Sergi 3. katta) Sergi 27 Eylül 2011'e kadar açık kalacak...Taner Özek

Adres
Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi
Kennedy Cad ; No ; 4 Kavaklıdere- ANKARA

Taner ÖZEK;
1960 yılında Sivasta doğdu. 1983 yılında Hacettepe Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra Burdur- Gölhisar- Dirmil nahiyesinde 2 yıl pratisyen doktor olarak görev yaptı. 1985 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde radyoloji ihtisasına başladı. Aynı hastanede 2008 yılına kadar radyoloji uzman doktoru olarak görev yaptı. Halen Radyoloji uzmanı olarak özel sektörde çalışıyor.
İlk karikatür çalışmalarına lise yıllarında başladı. İlk karikatürleri 12 Eylül döneminde Yarın ve Sıfır dergilerinde yayınlandı. Bu döneme kadar çeşitli dergi ,gazete ve meslek odası dergilerinde karikatürleri yayınlandı. İlk sergisini 1983 yılında Dr. Özgür Harmanlı ile beraber Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinde “ Çizerek” başlığında açtı. İlk kişisel sergisini 2007 yılında Gazi Üniversitesinde " Bir Doktorun Öyküsü " başlığında açtı. 
Aralık 2009 da Edebiyat ve Eleştiri Yayınevi tarafından yayınlanan ilk karikatür kitabı olan " Bir Doktorun Anatomisi" nde kişisel ve meslek yaşamında iz bırakan olayları kronolojik olarak çizerek antatmaya çalıştı..
İkinci kitabı olan “Beyin Salatası ‘nda “ beynini ve dolayısıyla düşünce yapısını harmanlayan çeşitli olayları çizerek anlatmaya çalışıyor. 
Üçüncü kitabı “Solgun Çizgiler “ ilk karikatür çizmeye başladığı ortaokul, lise , üniversite ve mesleğe ilk atıldığı mecburi hizmet yıllarında o dönemin olaylarından esinlenerek çizdiği çok eski ve artık çizim kağıtları sararmaya başlamış karikatürlerinden oluşuyor.
Evli ve iki çocuk babasıdır... 

Taner Özek "Eylül" Karikatür Sergisinden...
Wednesday, September 14, 2011 10:13 AM / tanerözek
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2011© By Ismail Kar All right reserved.

.