8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması 2019 Ödül Töreni Yapıldı

Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2019 ödül töreni Zeytinlik köyünde gerçekleştirildi...

(08 Ekim 2019 – Girne) Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, 61 ülkeden 458 çizerin 1.018 eser ile katıldığı, 8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2019 ödül töreni, 18. Zeytin Festivali kapsamında, Zeytinlik köyünde gerçekleştirildi.

8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2019 ödül törenine Recep Özcan (Türkiye), Edi Dharma (Endonezya), Narges Javanmajidi (İran), Ergün Şoföroğlu (Kıbrıs), Aurel Stefan Alexandescu (Romanya), Ulus Irkad (Kıbrıs) ve Panicos Neocleous (Kıbrıs) isimli sanatçılar katıldı.

Ödül töreninde bir konuşma yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’na 61 ülkeden 458 çizerin 1.018 eser ile katıldığını belirtti.

 Dünya’nın çeşitli ülkelerinde düzenlenen uluslararası karikatür yarışmaları arasında en iyi 10 karikatür yarışmasından biri olan Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nın geleneksel olarak her yıl düzenleneceğini vurgulayan Nidai Güngördü, etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti. 

8. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda ilk üç ödülü kazanan çizerlere ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri’ni kazanan sanatçılara ödülleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün yanısıra, Girne Belediye Meclisi Üyeleri, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Başkanı M. Serhan Gazioğlu ve festivale Türkiye’den konuk olarak katılan belediyelerin yetkilileri tarafından verildi. 

KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

8 Eki 2019 03:32 / Hüseyin Çakmak

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2019© By Ismail Kar All right reserved.

.