KARCOMICS MAGAZINE Banner

 
 

Merhaba Karikatürcü Dostlar,Bugün ve Saat KARcomics Sitemize Hoşgeldiniz

 

ISMAILKARTOONS

Updated/Yenilenme :

Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Cartoon Contests-Karikatur Yarismalari- Cartoon competition

Fatih Belediyesi, Atasözleri Konulu Ödüllü Karikatür Yarışması/TURKIYE- 13 Haziran 2008

Fatih Belediyesi, Atasözleri Konulu Ödüllü Karikatür Yarışması düzenliyor. Atalarımızın mirası olan sözlerini görsel araç olan çizim sanatını kullanarak yaşatmak için düzenlediğimiz yarışmada dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.
Yarışma çerçevesinde, geçmişten günümüze gelen, uzun deneyimlerden yararlanılarak kısa ve özlü öğütler veren, toplum tarafından benimsenerek ortak kullanılan, kalıplaşmış ve bir toplumun duygu, düşünce, inanç ve kültür yapısını yansıttığı belirtilen atasözlerinin kim tarafından, ne zaman söylendiği bilinmemektedir. Anonim olan atasözleri topluma mal olmuş, toplum tarafından benimsenmiş ve yüzyılların düşünce ve mantık isteminden geçerek günümüze ulaşmış kısa ve özlü sözlerdir. Atasözleri, bir düşünce açıklanırken ya da savunulurken tanık olarak da gösterilirler. Atasözleri, halkın yalnızca ortak duygu ve düşüncelerini değil ortak dil zevkini de yansıtır. Biz de Fatih Belediyesi olarak atalarımızın mirası olan sözleri yaşatmak için, görsel araç olan çizim sanatını kullanarak Atasözleri konulu ödüllü karikatür yarışması düzenliyoruz.
Yarışmanın katılım şartları şöyle: 
1.Yarışma  bütün karikatür çizerlerine açıktır. 
2.Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Renkli veya siyah beyaz olabilir. 
3.Gönderilecek karikatürlerin boyutları (A3’ü) aşmamalıdır. Adet sınırlaması yoktur. 
4.Bütün eserler için daha önce yayınlanmamış ve ödül almamış olanlar yarışmaya yollanmalıdır. 
5.Yarışmacılar karikatürlerin arkasına adı, soyadı ve adresini, telefon numaralarını, varsa e-mail’lerini yazacaklardır. Karikatürler sahipleri tarafından zedelenmeyi önleyecek, kırılmayacak bir şekilde hafif kutu mukavva ambalaja veya hazır zarfa konarak son gönderme tarihine kadar belirtilen adrese ulaştırmalıdır. Postadaki gecikme yarışmacının sorumluluğundadır. Eserler elden de ulaştırılabilir. 
6.Fatih Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yarışmayı kapsayan bir albüm hazırlanacak ve katılımcılara iletilecektir. 
7.Yarışmada ödül kazananlardan İstanbul dışında olanların yapılacak ödül törenlerine gelmeleri için yapılacak yol harcamaları ile İstanbul’daki giderleri kendilerine ait olacaktır. Bu nedenle ödül kazandığı halde ödül törenine gelemeyenler olursa, kazandıkları ödül adreslerine gönderilecektir. 
8.Gönderilecek karikatürler Fatih Belediyesi’nin malı olarak muhafaza edilecektir.
9.Yarışmaya katılan yarışmacılar yukarıdaki tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.
10.Yarışmaya katılan karikatürler Fatih Belediyesi’nin oluşturacağı seçici kurul tarafından seçilerek, derecelendirilecektir.
11.Yarışma sonucunda sergiye değer eserlerden sergi oluşturulacak. Sergi Nasreddin Hoca Anma Şenlikleri kapsamında yapılacak olan etkinlikler içerisinde yer alacak olup, ilgililerine yer, tarih bilgileri daha sonra verilecektir.
12.Yarışmaya son katılım tarihi 13 Haziran 2008 Cuma Günü mesai bitimine kadardır.
13.Yarışma Ödülleri: Birincilik Ödülü 2000 YTL, İkincilik Ödülü 1500 YTL, Üçüncülük Ödülü 1000 YTL’dir.
Son Katılım Tarihi: 13 Haziran Cuma Günü mesai bitimine kadar.
Karikatürlerin Gönderileceği Adres:
T.C.Fatih Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Büyük Karaman Cad.No:69 Fatih-İstanbul  Tel: 0212 521 49 98 

ismailkar e-mail

BACK Back-Geri Back-Geri GERI

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2008© By Ismail Kar All right reserved.