KARCOMICS MAGAZINE Banner

 
 

Merhaba Karikatürcü Dostlar,Bugün ve Saat KARcomics Sitemize Hoşgeldiniz

 

ISMAILKARTOONS

Updated/Yenilenme :

Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Cartoon Contests-Karikatur Yarismalari- Cartoon competition

Genç Siviller'den Mizahi Yarışma...
BANA ANAYASAL GENCİN RESMİNİ ÇİZEBİLİR MİSİN?
"DEĞİŞTİRİLEMEZ ve DEĞİŞTİRİLMESİ TEKLİF DAHİ EDİLEMEZ ŞARTNAMESİ"

1982 Anayasası'nı eleştiren Genç Siviller, "Bana Anayasal Gencin Resmini Çizebilir Misin?" başlığı altında mizahi bir yarışma düzenledi.
Yarışmada 82 Anayasası'nın 58. maddesinde tarif edilen genci karikatür, kolaj, illüstrasyon, fotoğraf veya animasyon yoluyla tasvir edenler ödüllendirilecek. 
Türkiye'nin en önemli sivil toplum kuruluşlarından Genç Siviller, 1982 Anayasası'nın değiştirilmesi amacıyla başlattığı eylemler dizisine, "Bana Anayasal Gencin Resmini Çizebilir Misin?" yarışması ile devam ediyor. 82 Anayasası'nı mizahi bir dille eleştiren Genç siviller, söz konusu anayasanın 58. maddesinde (Devlet, istiklal ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müspet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda ve devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır. Devlet, gençleri alkol düşkünlüğünden, uyuşturucu maddelerden, suçluluk, kumar ve benzeri kötü alışkanlıklardan ve cehaletten korumak için gerekli tedbirleri alır) tarif edilen gencin karikatür, kolaj, illüstrasyon, fotoğraf veya animasyon yoluyla tasvir edilmesi amacıyla başlattığı yarışmada dereceye girenleri ödüllendirilecek. 
Konuyla ilgili http://www.sahibindenanayasa.com internet adresinde "Anayasanın tarif ettiği bu gencin resmini çizen, fotoğrafını çeken ya da herhangi bir şekilde görsele çevirenler hemen bize göndersin. Dereceye girecekler için birbirinden ilginç ve cazip hediyelerimiz var" denildi. Yarışmaya katılım ve başvuru şartları ise şu şekilde belirtildi: 
"Yarışmasının 'Değiştirilemez ve Değiştirilmesi Teklif Dahi Edilemez Şartnamesi' 
Konu :Yüce 82 Anayasamızın 58. maddesinde (*) tarif edilen genci güzelce karikatür, kolaj, illüstrasyon, fotoğraf veya animasyon yoluyla tasvir etmek. 
Katılım :Katılımcı en az bir kere darbe, post-modern darbe, muhtıra ve-veya e-muhtıra görmek zorundadır. son katılım tarihi: Çalışmalarınızı 28 Şubat 2009 saat 20.00 ye kadar gönderiniz. Bilemediniz 22.00 ye kadar gönderiniz. Olmadı 23.59 a kadar garanti gönderiniz.
Katılımcı birden fazla çalışma gönderebilir. 
Ayrıntılar :Az zamanda çok çalışarak hazırlayıp, 'subject'ine (konusuna) ' İşte benim eserim' yazıp gönder butonuna basarak bize gönderdiğiniz çalışmanıza son bir kez anne şefkatiyle bakınız. Netekim; 
'Artık onlar bizim evlatlarımız olmuşlardır'. O dakikadan itibaren yaptığınız çalışmalar bizim tasarrufumuzdadır. Sağda, Solda, Merkezde, en anarşist eylemlerde kullanma hakkına sahip oluruz' 
İşbu şartname 82 Anayasası kadar acımasız, despot, karmaşık aynı zamanda gerçektir. Anayasanın tarif ettiği bu gencin resmini çizen, fotoğrafını çeken ya da herhangi bir şekilde görsele çevirenler hemen bize göndersin. Dereceye girecekler için birbirinden ilginç ve cazip hediyelerimiz var. Jüride kimler mi var? Bu alanın en yaratıcı çizerleri, en keskin kalemleri, bu işin dersini okutan hocaları: Kemal Gökhan Gürses, Lale Mansur, Ferhat Kentel, Sivilay Abla, Eminimsi, Cafer Solgun, Erdağ Aksel, Dilek Sezer". Çalışmalarınızı anayasa@gencsiviller.net adresine bekliyoruz.   
haber: 15 Ocak 2009 / 19:50 sahibindenanayasa

ismailkar e-mail

BACK Back-Geri Back-Geri GERI

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2009© By Ismail Kar All right reserved.