2nd International Olive Cartoon Contest - 2009 (Kyrenia-Cyprus) 2. Uluslararası Zeytin Karikatür Yarışması - 2009 (Girne-Kıbrıs)

Jury Members/Jüri Üyeleri:Osvaldo de Sousa – Jury President (Portugal), Erdoğan Karayel (Germany), Musa Kayra (Cyprus), Massoud S. Tabatabai (İran), M. Serhan Gazioğlu (Cyprus), Hüseyin Çakmak (Cyprus), Derman Atik (Cyprus), Ahmet Aykanat (Turkey), Natasa S. Kostovska (Macedonia), Arif A. Albayrak (Cyprus), Marilena Nardi (Italia), Sevcan Çerkez (Cyprus), Mustafa Tozakı (Cyprus), Nidai Güngördü (Cyprus) 
Evaluation Date/Değerlendirme Tarihi: 20-23 Haziran-June 2009 Dome Otel (Girne - Kyrenia)
Country/ Ülke:49,Participant/Katılımcı: 327,Work/Eser: 544,
Non-definitive list of awards/ Kesin Olmayan Ödül Listesi:
Grzegorz Szumowski (Poland),Myung Lae (South Korea),Valari Curtu (Germany),Angel Boligan (Mexico),Zhang Bin (China),Murat Gök (Turkey),Kürşat Zaman (Turkey),Pawel Kuczynski (Poland),Valentin Georgiev (Bulgaria),Elena Ospina (Colombia),Serpil Kar (Turkey),Onur Olguner (North Cyprus),Murat Sarı (Turkey),Menekşe Çam (Turkey),Mehmet Kahraman (Turkey),Hülya Erşahin (Turkey),Andrey Klimov (Russia),İbrahim Tuncay (Turkey),Yuri Manaev (Russia),Muammer Bilen (Turkey),Shahram Rezaei (Iran),Nazmiye Zeber (Turkey),Geo Gruia (Romania),Ruhi Bulduk (Turkey)

Dear cartoonist and crtoonists associations,The cartoons which are selected by contest Jury just mailed to your address.If you know similar cartoons please send whit mail to following address up to 27 June - 04 July 2009 E-Mail: cakmak@kibris.net

 Değerli Karikatürcüler,Seçici Kurul’un ödüllendirdiği bu karikatürler, 27 Haziran – 04 Temmuz 2009 tarihleri arasında, karikatürcülerin, karikatürcü örgütlerin, benzer-taklit-çalıntı karikatürlere karşı oluşturulan uluslararası organizasyonların dikkatine ve itirazına getirilmiştir... Herhangi bir karikatürün çalıntı-taklit veya benzer olduğu veya daha önce başka bir yerde ödül aldığı tesbit edilip belgelendiği taktirde O karikatür yarışma dışı bırakılır ve en yüksek oy Alan bir sonraki karikatüre ödül verilir... Bu konuda gerekli belge ve bilgiler cakmak@kibris.net adresine iletilmelidir 

ana sayfa   

  home

ismailkar e-mail

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2009© By Ismail Kar All right reserved.