suriye

Tabriz-İran

australian.cartoonistsasso
acec
afgancartoon
agimkrasniqi.albaniai
artjapan
atilaatalay
aloyarisma
australian.cartoonists
advakfımuzesi
a.ü.cartoonmuse

ademmermerka

acılıbirbucuk.adana

anavonrebeur

associationcartoon

associationcartoon

associationeditorialcar

azercartoon

azercartoonnewsc

benheine

baha boukhari

bayramhajizadeh

bursakarikatur

bloghorn.uk
bobstaake
boligan
bongotoons.tanzania
brazilcartoon
cagle
celebrities
contestssyria
contests
contests
contests
contests
crn
curtoons
çizgiroman
comic-art
cartoonistname.ru
caricaturaro
canavarmagazine
cartoonweb
cartoonworld
cartoonblues
cartonclub
cafcafmagazine
caricaturaromania

cartoonlivemuseum

cartoonists.co.uk

cartoonistsclub.uk

canadian.cartoonists

caricaturesetcaricature

cartoonboeken.holland

çinartscartoon

chinacartoonzhongman

çizgifilimcilerdernegi

comicsreporter.mexico
croatian.cartoonistassocia
czech.cartoonistsunion
dedetemagazine.cuba
dessinhumour.france
dindikmizahdergisi
dicaco
dum dum
Eurohumour
eczacibasionlinemuseum
ecc-kruisht
ecc-cartoonbooksclub
edacartoons

eucartcent.belgium

ecocartoons  ecocartoons

erdoganbasol

fanofunny.italy
fcw.cin
fecocartoon
feco
gabrova.bulgaria
gado
greekcartoonistsassociat
greekcartoon.greek
h.art.southkorea
haltoons
homur
hopCartoon
humorest.cz
hoseinkazzem
humoralia.spain
humorkompaniet.sweden
humorgrafenews.portugal
humelincomics
Indianink
irancartoon
jakabede.polonya
joeking
joebékési.hungaria
karcomic
karikaturize
karderizmir
kenyatoons
kaakdrishti
karderizmir
karikatura
karikatürvakfı.turkiye
karikaturalap.hungaria
keniatoons.kenia
kktc.cartoonistsassociat
karikaturokulu
karykaturemuseumpoland
karrycartoons.peru
karikatursanatatolye
kianoosh
kongo.africaincaricature 
korea.cartoonartorganisat
kosovacartoon
lahmacunmizah
Laison
lemanmagazine
magaraonlinedergi
majedbadra.palestinian
mihailzlatkovsky
miroslawhajnos.poland
mizahdernegi
mizahuretenlerdernegi
mizahvesiir
muhittinkoroglu
nationalcartoonsociety.usa
nebelspalter.switzerland
nekra.kosova
ncn
oburmagazine
omarzevallos
ostenskopje.macedonia
pavelbotezatu.romania
penguenmagazine
pics4fun
portocartoonmuseum
portrecartoons
professionalcartoonists.uk
presscartoon.belgium
rahimcartoon.irantabriz
redmanart
rogerpenvill
rykarikaturokulu.turkiye
saeedartoon
salaodehumor
sanalmüzekarikatür
serpilkar artworks
sarasene
stavrotoons
st-just.french
sergeicartoons
shekhargurera
suleymanhalicioglu
syriacartoon
tabrizcartoon.irantabriz
tommythomdean.indonesia
toonpool
uykusuzmagazine
umitmufitdincay
WilhelmBuschMuseum
wittyworldmagazine
WorldwideComicExpo.bre
WorldPressCartoon
zachtrenholm.usa
zemuncartoo.serbia
 

Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

tüyap izmir fuarı Karikatür Sergisi açıldı...

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği'nin Tüyap 14.İzmir Kitap Fuarı için hazırladığı serbest konulu karikatürlerden oluşan sergi , Fuar ile birlikte 18 nisan 2009 da açıldı. 28 çizerin karikatürleri ile katıldığı sergi açıldığı ilk gün yoğun ilgi ile karşılandı. 26 nisan tarihine kadar açık kalacak sergiye katılan çizerler:
Abidin Köse, Ayhan Algur, Birol Çün, Bülent Dağaşan, Cem Koç, Cemalettin Güzeloğlu, Deniz Dokgöz, Engin Boğaz, Eray Özbek, Hasan Efe, İrfan Özüdoğru, Kemal Buluş, Levent Dağaşan, Maya Bora, Murteza Albayrak, Mustafa Bora, Niyazi Yoltaş, Oğuz Dicle, Ozan Soydan, Rifat Mutlu, Sadık Öztürk, Sezer Odabaşıoğlu, Şeref Güzel, Tolga Sakarya, Turan İyigün, Yavuz Mamaç, Zeynep Gargi 

22 Nisan 2009 Çarşamba 12:54 / karder izmir

IV The Competition of a Caricature and a Short Comic Strip, KIKS Zikison/ SERBIA No Deadline 2009

Mordogan Belediyesi 2.Ulusal National Karikatür Yarışması /İZMİR 31 Temmuz 2009

Diğer Karikatür Yarışmaları İçin Tıklayın/For other Cartoon Contest Click Here...>>

Sonuçlar / Results of World Press Cartoon 2009 

Winners : Kazananlar
Grand Prix /
Büyük Ödül : Rogelio Naranjo Ureña- Mexico
Editorial cartoon: First Editorial:Rogelio Naranjo Ureña - Mexico, Second Editorial: Tom Janssen -Netherlands, Third Editorial: Toso Borkovic - serbia
Gag cartoon:First Gag Cartoon: Osmani Simanca - Brazil, second Gag Cartoon: Géza Hala'sz - Hungary, third Gag Cartoon: Florin Balaban - Romania 
Caricature:First Caricature: André Carrilho - Portugal, Second Caricature: Javier Carbajo Alfonso - Spain, Third Caricature: Eduardo Baptistão - Brazil

Hasan SEÇKİN'den EMEK-Lİ KARİKATÜRLER SERGİSİ

sevgili arkadaşlar,25 Nisan 2009 C.tesi günü saat : 14.oo'de Karikatürcüler Derneği Genel Merkezi (Sultanahmet) Sanat Galerisinde açılacak EMEK'Lİ KARİKATÜRLER Sergisini  onurlandırmanızı diliyorum.sevgilerimle...Hasan Seçkin

Not : EMEK-Lİ KARİKATÜRLER SERGİSİ’nde, 30 yıldır emekle ilgili, emekten yana çizdiğim, yurtiçi ve yurtdışında birçok gazete, dergi ve 
albümlerde yayınlanan, sergilenen, ödüle değer görülen 40’a yakın karikatür sergilenecek.

Mon, 20 Apr 2009 20:15:26 +0300 / hasanseckin

İzmir’deki kültür, sanat dergileri...

Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu İzmir Kitap fuarında etkiliklerini sürdürüyor. Bunların içinde söyleşilerde var. 21 Nisan 2009 Salı günü yapılan söyleşiye Prof. Dr. Bedri Karayağmurlar İzmir’deki kültür, sanat dergilerini anlattı. Savaş Ünlü ve Mustafa Yıldız ise mizah dergilerinin sorunlarına değindi. Geçmişten günümüze İzmir’de yayınlanmış mizah dergilerinin ele alındığı konuşmada, dinleyicilerin sorularına da yanıt verildi. 25 Nisan 2009 Cumartesi günü gazeteci, yazar Yaşar Aksoy’un yöneteceği “Eflatun Nuri ile Birlikteyiz” söyleşisi saat 18,30- 19,30’da gerçekleşecek.

Wednesday, April 22, 2009 10:00:16 AM / saat.kulesi 35

BAYRAM HACIZADE KARİKATÜR SERGİSİ AÇILDI...

 Azerbaycan’dan karikatür rüzgarı Eskişehir’de...

Mr Hacızade BAYRAM CARTOON EXHIBITION OPENED...

Azerbaijan Eskişehir's cartoon from the wind...

Azerbaycan Karikatürcüler Birliği Başkanı Bayram Hacızade’nin karikatür sergisi Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde açıldı.
Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yaşayan çağdaş Azerbaycan karikatürü temsilcisi Bayram HACIZADE’nin bizzat katılımıyla gerçekleşen açılış; 15 Nisan 2009 Çarşamba günü Saat:17.30da Eskişehir’de gerçekleşti.
Sergi açılışını Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ö. Zühtü ALTAN yaptı. Açılış konuşmasında Azerbaycan’ın pek çok sanat dalında özellikle de müzikte çok ileri düzeyde olduğunu ve üniversitemizde Azerbaycanlı hocalardan uzun yıllardan beri yararlandıklarını söyleyen Altan, “Ben Azerbaycan’ın karikatürde de çok başarılı olduğunu şimdi öğrendim. Bayram Hacızade’yi hem karikatürcü hem de akademisyen yönüyle tanımaktan çok mutlu oldum” dedi. 
Müzede hepsi de renkli 58 karikatürü sergilenen Bayram HACIZADE ise “Ben Azeri diliyle konuşacağım ve anlaşmamızda sıkıntı olmayacak. Çünkü aynı dili konuşuyoruz” dedikten sonra “Eskişehir’de üniversitede karikatürlerimin sergilenmesi benim için imtihan gibi. Bunu sağlayan Rektöre ve Müze müdürü Atila Özer’e minnettarım” dedi. 
Açılışa ressam arkadaşı Elşad ALİVEY’le gelen Bayram HACIZADE;1968 Bakü doğumlu. Devlet Kültür ve Sanat Üniversitesi mezunu. Karikatüre küçük yaşlarda başlamış. Henüz on yedi yaşında iken çizgileri basında yayınlanmış. Kirpi adlı mizah dergisinde çalışmış, Biz ve Karikatür dergisinin baş editörü olmuş. Ulusal ve uluslar arası yarışmalara katılmış, ödüller kazanmış. Halen Azerbaycan Karikatürcüler Birliği başkanlığını yürütüyor. Uluslararası Molla Nasreddin Karikatür Yarışması adı ile dünya çapında bir organizasyon gerçekleştiren Hacızade, şimdi tüm karikatür dünyası tarafından tanınmaktadır.
Sergide fonda Azerbaycan müziği çalarken Eskişehirli karikatür sanatçıları Beytullah Heper, Hikmet Cerrah, Erol Büyükmeriç, Kadir Aydoğdu, Sadettin Aygün, Eskişehir Sanat Derneği Başkanı Şehabettin Tosuner, Emekli Vali Yardımcısı Sinan Acar, İl Kültür Müdürü Ali Osman GÜL, üniversite öğretim üyeleri ve Eskişehirli karikatürseverler hazır bulundu.
Azeri diliyle: “Azimzadenin devamçıları silsilesinden müasır Azerbaycan karikaturası Bayram Hacızade’nin ferdi sergisi” 8 Mayıs’a kadar Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde izlenebilecek.

21 Nisan 2009 Salı 11:06 / eğitimkarikatürlerimüzesi

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

be_pena_elma.jpg (240173 bytes)  be_benzer.jpg (265115 bytes)  be_pena_ucak.jpg (328531 bytes)  be_cop1.jpg (39266 bytes)

Trabzon'lu Yarının Karikatürcüleri mezuniyet Belgelerini Aldı...

Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, Beşirli İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerinden karikatür çizmeye yetenekli olan öğrencilere düzenlenen bir törenle belgelerini verdi. 
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, “Yarının Karikatürcülerini Arıyoruz” projesi kapsamında okullarda etkinlikler yapmaktadır.
Karikatür sanatçısı Adnan Taç tarafından, Beşirli İMKB İlköğretim Okulu öğrencilerinden karikatür sanatını seven ve karikatür çizmeye yetenekli olanlarla gerçekleştirilen etkinlikte, öğrencilere geçmişten günümüze karikatür ve karikatür sanatı anlatılmış, aynı grupla birlikte pratik karikatür çizimi ve atölye çalışması yapılmıştı.
Yapılan bu etkinliğe katılan yarının karikatürcülerine, atölye çalışmasına katılmalarından ve gösterdikleri başarıdan dolayı belgeleri verildi.
Karikatür sanatı ile ciddi anlamda ilk defa bir adım atan yarının karikatürcülerine, Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilcisi Adnan Taç’ın katılımıyla okulda bir tören düzenlendi. Okul Müdürü Adnan Yazıcı, resim öğretmenleri Eser Yazıcı, Osman Uzun ve karikatür sanatçısı Adnan Taç’ın elinden belgelerini aldılar. Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliğince, Uluslar arası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması albümüyle ödüllendirilen öğrencilerin atölye çalışması sonucunda çizdikleri karikatürlerin de sergisi açıldı.
Törende yapılan konuşmalarda genç yeteneklerin ortaya çıkarılmasında okul ve sivil toplum örgütlerinin işbirliği yapması gerektiği, onların topluma sanat insanı olarak kazandırılmalarının önemi belirtildi. Ailelerin çocuklarını küçük yaşlarda sanata yönlendirmelerinin, onları olması muhtemel kötü ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutmada çok büyük etken olacağı anlatıldı."Karikatürcüler DerneğiTrabzon Temsilciliği"

 Saturday, April 18, 2009 10:36:30 AM / adnantactrabzonkarikatür

Feco Mısır Grubunca hazırlanan ve Kahire'de yayınlanan Firavun'un 71 Sayısı.../ Pharaohs Magazine (Published in Cairo by FECO group Egypt) Issue 71...

Firavun 71 İçin Tıklayınız / For Pharaohs Click Here...>>

YENİ AKREP (NO: 80) NEW SCORPION

Yeni Akrep İçin Tıklayınız / For New Scorpion Click Here..>>

15.international festival of cartoons Ankara is starting tomorrow .. 

15. uluslararası Ankara karikatür festivali yarın başlıyor..

15. Uluslararası Ankara Karikatür Festivali 17-20 NİSAN 2009 
program: -17 nisan Cuma saat 11.00 karikatür vakfı galerisi/ kumrular caddesi 26/A Festival Açılış Töreni 
7-77 Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi ve 7-17 Ulusal Karikatür Yarışması Sergisi 
-15.00 kültür ve turizm bakanlığı resim heykel müzesi 
Mor Thi-Wa Wat/Tayland- Beijing Tasarım Merkezi Çocuk Karikatürcüleri  Sergisi/Çin Halk Cumhuriyeti 
-18.00 başbakanlık basın yayın ve enformasyon genel müdürlüğü galerisi 
balgat ceyhun atuf kansu caddesi 122 Miroslav Bartak/ Çek Cumhuriyeti, Vladimir Jiranek / Çek Cumhuriyeti, Rene Bouschet/ Fransa 
-18 nisan Cumartesi 14.00 Türk Ingiliz derneği / kavaklıdere bestekar sokak 32 
-Çizgi Film Gösterimi 15.30 Hititler Buradaydı/Çorum-Bahçelievler İlk Öğretim Okulu Tebeşir Karikatürcüler Grubu 
-17.00 umag galerisi / paris caddesi 14 Mehmet Altuğ(Çocuklar İçin) 
-19 nisan Pazar 14.00 karikatür vakfı galerisi/kumrular caddesi 26/A 
Küresel Isınma Konulu-7-17 Yaş Çocuklara Ödüllü Work-Shop 
15. International Ankara Cartoon Festival 17-20 APRIL 2009 
program: 11:00 hours Friday -17 April foundations of cartoon gallery /
kumrular caddesi 26/A Festival Opening Ceremony 
International Cartoon Contest Exhibition 7-77 and 7-17 National Cartoon Competition Exhibition 
-15.00 Culture and tourism ministry, sculpture museum pictures 
Beijing Design Center Child Mor Thi-Wa Wat/Tayland- cartoonists Exhibition / China 
Press and information directorate general of Prime Minister -18.00 gallery 
Kansu Street ceyhun Atuf Balgat 122 Miroslav Bartak / Czech Republic, Vladimir Jiranek / Czech Republic, Rene Bouschet / France 
-18 April Saturday 14:00 türk British Association / Kavaklıdere Bestekar sokak 32 
Film Screening 15:30-Line Hittites in here / Corum-Bahçelievler First Group of Teaching School Chalk cartoonists 
-17.00 Umag gallery / paris caddesi 14 Mehmet Altuğ (For Children) 
Foundation for Caricature Gallery 14:00 Sunday April -19 / kumrular caddesi 26 / A 
Global Warming thema-7-17 Age Award for Children Work-Shop

16Nisan2009Perşembe11:37/Nezih Danyal Karikatür Vakfı  

Mehmet Aslan "THINGS EXHIBITION" 17 April-13 May 2009

Mehmet ASLAN "ŞEYLER SERGİSİ"17 Nisan-13 Mayıs 2009

Painters and cartoonists Mehmet Aslan's "Things" the name of the exhibition 17 April-13 May 2009 between the dates of the Ege University Art Gallery at Mansion 50.Yıl be monitored.

Karikatürcü ve Ressam Mehmet Aslan'ın "ŞEYLER" ismini verdiği sergisi 17 nisan-13 mayıs 2009 tarihleri arasında Ege Üniversitesi 50.Yıl Köşkü Sanat Galerisi'nde izlenebilecek.

"Bread" of Life began publication/"Ekmek" yayın hayatına başladı

Draws the contributing authors-to, e-mail: info@ekmekdergi.com   hamur@ekmekdergi.com

yazar-çizer olarak katkıda bulunmak isteyenler için, e-mail: info@ekmekdergi.com   hamur@ekmekdergi.com

Bayram HACIZADE Cartoon Exhibition in Eskisehir...

The President of the Azerbaijan Union of cartoonists Anadolu University Educational Bayram HACIZADE cartoon exhibition opens at the Cartoon Museum. Who live in the city of Baku, Azerbaijan's Azeri cartoonists 15 April 2009 on Wednesday with the participation Bayram Hacızades time: 17.30 at the open ...
Anadolu University, May 8 to Hacızade art Research and Application Center affiliated to the Cartoon Art Museum Cartoon in Education can be monitored
.

Bayram HACIZADE Karikatür Sergisi Eskişehir'de...

Azerbaycan Karikatürcüler Birliği Başkanı Bayram HACIZADE’nin karikatür sergisi Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde açılıyor. Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yaşayan Azeri karikatürcü Bayram Hacızade’nin katılımıyla 15 Nisan 2009 Çarşamba günü Saat: 17.30'da açılacak...
Hacızade’nin eserleri 8 Mayıs’a kadar Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne bağlı Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde izlenebilecek.

Opening: 15 April 2009 Time: 17.30
Venue: Anadolu University Educational Cartoon Museum
Akcami Mah. Malhatun SK. No: 6 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR
Exhibition Period: 15 April 2009 - 8 May 2009 Tel: 0 (222) 230 02 01
Açılış: 15 Nisan 2009 Saat: 17.30 
Yer: Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi 
Akcami Mah. Malhatun Sk. No: 6 Odunpazarı / ESKİŞEHİR
Sergi Süresi: 15 Nisan 2009 – 8 Mayıs 2009   Tel: 0 (222) 230 02 01

Türk Karikatür ve Mizahına yeni bir soluk.."DELİ DOLU"

13 Nisan 2009 Pazartesi 04:52 /duru

Eflatun Nuri ve Öğrencileri İzmir Kitap Fuarında…

Son yıllarda fırtına gibi esen Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu 4. yılına İzmir TÜYAP da giriyor. Gelenekselleşen karikatür sergileri, daha sonra ülkemizin birçok yerini dolaşıyor. Geçen yıl açtıkları “Nasrettin Hoca 800 Yaşında” sergisi 37 İl ve İlçeye ulaştı.
14. İzmir Kitap Fuarında açılacak serginin konusu; “Hepimiz Eflatunuz”. Geçen yıl yitirdiğimiz Eflatun Nuri Erkoç’u anmak ve yaşatmak için başlattığımız ilk adım olacak. Söyleşi ve panellerle sürecek etkinliklerimiz 18- 26 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek. Standımızda imza günleri, son yarışmalarımızın duyuruları, genç çizerlerin uğrak yeri olacak. Homur ve Şarlo dergilerinin yanı sıra mizah sayfalarımızın olduğu gazetelerde yerini alacak. Saat Kulesi Dergisi son sayısını Eflatun Nuri’ye ayırdı. Fuar süresince binlerce mizah severe dağıtılacak. Portre karikatürler çizilecek. “Kütüphane ve Kitap” sergimiz ise TGV standında olacak. Eflatun Nuri ve Öğrencileri sergisi 30 karikatürden oluşuyor. Sergiye katılan çizerler:
Eflatun Nuri, Cemal İlkbahar, Halil İ. Yıldırım, Lütfü Çakın, Mete Erden, Mustafa Bora, Mustafa Yıldız, Ömer Çam, Sadık Pala, Sezer Dönmez, Tufan Selçuk, Turan İyigün, Yusuf Akıncı, Zafer Güven
Söyleşi Proğramı:
-Tarih: 21 Nisan 2009 Salı, Saat: 17.45- 18.45, Yer: Konferans Salonu 1, Söyleşi: “İzmir’de Dergiler ve Dergicilik Sorunları”, Konuşmacılar: Bedri Karayağmurlar, Savaş Ünlü, Mustafa Yıldız, Düzenleyen: Yurtta Uyanış Dergisi
-Tarih: 25 Nisan 2009 Cumartesi, Saat: 18.30- 19.30, Yer: Konferans Salonu 2, Panel:”Eflatun Nuri ile birlikteyiz”,Konuşmacılar: Yaşar Aksoy, Mustafa Yıldız, Zafer Güven, Hakan Boyav, Sadık Pala, Mümin Durmaz, Savaş Ünlü.Düzenleyen: Uluslar arası İzmir Araştırma Merkezi.

Saturday, April 11, 2009 12:50:06 AM / saatkulesi35 

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

The laureates of the 17th Euro-Kartoenale Kruishoutem 2009 'Sand, pebble and gravel' Winners...
'Kum, çakıl ve çakıl' Konulu 17. Avrupa ve laureates-Kartoenale Kruishoutem 2009 Karikatür Yarışması Sonuçlandı...

Press release: Gatto wins 17th Euro-kartoenale 2009
30 years Euro-Kartoenale : It all began with a little cartoon exhibition in 1978 during the Easter season in Kruishoutem. In 1979. The organization decided to transform it into a contest for Flemish cartoonists on the theme "Chicken and Egg". So, in 2009 the biennale Euro-kartoenale celebrates its 30th anniversary. Since 1979, the Euro-kartoenale has known a fantastic evolution, growing edition after edition. It is not only one of the oldest cartoon contests, it is also considered by the international cartoon world as one of the most important cartoon events.
The cartoon also has known a tremendous evolution. In the seventies and eighties, the exhibition was dominated by black & white drawings, created with a few dashes of the pen. During the last years the cartoons grew up to become colourful and highly detailed works of art. However, the message remained the same: to denounce some situations and produce the laugh or smile of the spectator.
Winners 17th Euro-Kartoenale
For the 17th edition, the theme "Sand, Pebble and Gravel" has been chosen in agreement with the sponsor De Cloedt. The theme appealed to 588 cartoonists from 70 countries.
"We had less entries than the previous edition. In 2007 there were nearly 1000 participants from 85 different countries. The theme was probably a little bit too difficult. Beaches and deserts were absolutely forbidden, the cartoons had to explicitly show the winning of sand, pebble and gravel. An inquiry proved that the difficult theme and the lack of time were the principal reasons for not participating in the contest. The same inquiry also proved the confidence of the cartoonists in our organization (very high: 8,4 on the scale of 10) which is a great relief." says Rudy Gheysens, president of the Euro-Kartoenale.
We saw an increase in the number of Belgian participants this year. It seems there is a new generation of new cartoonists. We also noticed entries from countries as Trinidad and Tobago, Bahrein, Myanmar, Costa Rica, DR of Congo, Ecuador, Peru, Malaysia and Nigeria for instance.
The jury - under the chairmanship of André Nollet - had the very difficult task to select 200 works from the more than 2000 entries and to choose
the winners.

After heavy discussions, the result is the following: 
1st prize: Alessandro Gatto (Italy), 2nd prize: Pawel Kuczynski (Poland) 
3rd prize: Stefaan Provijn (Belgium), Prize of the ECC: Rumen Dragostinov (Bulgaria), Prize of the EU: Ross Thomson (UK), Best Belgian entry: Norbert Van Yperzeele (Belgium), Best Young Potential: Romy Puttevils (Belgium)

Prize of the inhabitant of Kruishoutem:Exhibition
The exhibition of the selected works takes place in the European Cartoon Center - Burgstraat - Kruishoutem on Easter and Easter Monday between 10 - 12 am and 2 - 7 pm. Thereafter every Sunday between 10 - 12 am and 2 - 5 pm until June 21st 2009.
In the same period there is also a retrospective “30 years Euro-Kartoenale”, presenting all the winning cartoons since 1979 and with a projection of photos. Is this nostalgia? Not really, we have to honour the past, because it made us what we are now. By trial and error, and thanks to the support of a lot of people, especially the cartoonists” according to Rudy Gheysens.
Cartoon book
For the occasion of the 17th Euro-kartoenale, the traditional cartoon book has been released. This sublime catalogue with a selection of about 100 drawings is not only a souvenir of this cultural manifestation, but it is also a real collector’s item.Thanks to:European Cartoon Center

Saturday, April 11, 2009 10:43 AM / ecc

''7-17 ve 7-77 " Yarışması Sonuçlandı...

Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen ''7-17 Yarışması''nı Zeynep Mercan, ''7-77 Yarışması''nı da Mehmet Altuğ kazandı. 
15.Uluslararası Ankara Karikatür Festivali kapsamında düzenlenen ve çocuklara karikatürü sevdirmeyi amaçlayan 7-77 Karikatür Yarışması'na 67 ülkenin karikatür ustaları, çocuklar için çizdiği 908 karikatürle katıldı.
Tan Oral, Willem Racing (Hollanda), Prof. Atila Özer, İzel Rozental, Ercan Akyol, Kamil Masaracı, Prof. Dr. Efser Kerimoğlu ve Nezih Danyal'dan oluşan yarışma jürisi, Samsun'dan Mehmet Altuğ'un karikatürünü 2 bin dolarlık ödüle layık gördü.
Festival çerçevesinde düzenlenen ''23 Nisan 80 Yaşında'' konulu ulusal ''7-17 Karikatür Yarışması''na da Türkiye'nin çeşitli kentlerinden çocuklar, toplam 989 karikatürle katıldı. Bu yarışmada da İstanbul'dan Zeynep Mercan'ın karikatürü 1000 TL'lik ödüle değer bulundu.Karikatürcüler ödüllerini 17 Nisan Cuma günü düzenlenecek törenle alacak.
(ANKARA-AA) 

1. ESKİŞEHİR KARİKATÜR YARIŞMASI SONUÇLANDI 

Eskişehir Sanar Derneğinin düzenlediği 1. Eskişehir Karikatür Yarışması Prof.Dr. Atila Özer, Pertev Ertün (Rahatsızlığı nedeniyle katılamadı) Beytullah Heper, Hikmet Cerrah, ve Şehabettin Tosuner' den oluşan seçici kurul tarafından değerlendirildi. Yarışmaya katılan 50 karikatücünün 124 karikatüründen aşağıdaki karikatürlere ödülleri verilmiştir.

Ödül töreni 18 Nisan 2009 Cumartesi günü Eskişehir'de yapılacaktır. 

haberkaynak: eskisehirsanatdernegi

Karikatürcü Murteza ALBAYRAK "GARFİKATÜR" Sergisi Açıldı...

Murteza Albayrak’ın “Greenliler Grafikatür”  isimli 17. kişisel sergisi 6 nisan 2008 de  Balçova Belediyesi Kültür Evi’nde açıldı. Sergi 18 Nisan’a kadar açık kalacak.

07 Nisan 2009 Salı 20:50 / karder izmir

The Results / Sonuçlar  of 2nd" Molla Nasreddin- Azerbaijan 2009 " International Cartoon Contest...>>

International Cartoon Contest “Mola Nasreddin – Azerbaijan -2009” is
over. 475 cartoonists with 800 cartoons from 70 countries competed in
the Contest.

uluslararası 2.Molla Nasreddin Karikatür Yarışmasına 2009 yılı itibari ile 70 ülkeden 475 karikatür sanatçısı 800 adet "petrol-oil" konulu karikatür çalışmasıyla katılmıştır. Bu yarışmada ödül kazanan sanatçı ve eserleri için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız....
The Results / Sonuçlar  of 2nd" Molla Nasreddin- Azerbaijan 2009 " International Cartoon Contest...Click Here / Tıklayınız...>>

Karcomics Magazine Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here...>>>

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

  1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15

  Hello,
Welcome to KARCOMICS web site. Our web site is established for exhibiting world cartoonists' works without any charge for givinng cartoon news, exhibitions, competition, for introducing cartoon museum aociations for giving information about adree, for meeting cartonit and people who love art. If you have any work, reward lit, photograph, biography, book or any other documant, you may end and then we published on web site. 
We wait for your works...
The works yhat you or changed.
Our goal is to get people who wants to his/her cartoons exhibition or who works as a amateur-proffesional cartoonists and likes cartoons, likes cartoonists. 
You can click on snail to for any contact.. We wait for your works...
Ismail KAR
Karcomics Magazine/ Cartoons and Humour Magazine-The General Director of Publication/cartoonist-Editor.

  Merhaba, 
KARcomics Web sitesine Hoş Geldiniz. Web Sitemiz Dünya Karikaturculerinin çalışmalarini ücretsiz olarak sergilemek,karikatur sergilerini, haberlerini, yarismalarini, duyurmak,karikatur muzelerini,derneklerini tanitmak,adresler ve cesitli bilgiler vermek,diger karikatur sanatcilari ve sanatseverler ile tanisma,  iletisim kurmak amaciyla kurulmustur. Eserlerinizi ve kendinizi tanitan yazi,fotograf,odul listenizi,varsa kitaplariniz ve diger dokumanlarinizi gonderin yayinlayalim. Çalışmalarinizi bekliyoruz... 
Web sitemize sergilemek icin aldigimiz eserleriniz arasinda kesinlikle ayirim, seçim ve elestiri yapmiyoruz; gonderdiginiz sekilde yayinliyoruz.
Amacimiz karikaturlerini sergilemek isteyen; fakat ya bir sergi salonu bulamayan veya yeterli izleyiciye ulaşamadığını düşünen amator veya profesyonel karikatur cizerlerinin eserlerini internet aracılıgı ile sergilemek, karikatur yapmayı sevenleri tanistirmak, aralarinda fikir alisverisi yapabilecekleri bir ortam olusturmaktir.Her turlu yazisma ve iletisim icin asagidaki salyangozun uzerini tiklayiniz.  
Çalismalarinizi bekliyoruz...
ismail KAR
Karcomics Magazine/ karikatür ve mizah dergisi Yayıncısı- karikatürcü
  Not: "KARCOMICS" Karikatür ve Mizah Dergimize yarışma albümü göndermeyen yarışma organizatörlerin yarışma duyuruları ve sonuçları yayınlanmayacaktır...
Note: The announcements and the results of competitions of those organizers who do not send us their album of the contest, are not published in the "KARCOMICS" Magazine of Cartoon and Humour. 

--> Calışmalarınızı Gönderin Yayınlayalım.../ We wait for your works...

ismailkar e-mail

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2009© By Ismail Kar All right reserved.