suriye

Tabriz-İran

australian.cartoonistsasso
acec
afgancartoon
agimkrasniqi.albaniai
artjapan
atilaatalay
aloyarisma
australian.cartoonists
advakfımuzesi
a.ü.cartoonmuse

ademmermerka

acılıbirbucuk.adana

anavonrebeur

associationcartoon.tr

associationcartoon

associationeditorial.usa

azercartoon

azercartoonnewsc

benheine

baha boukhari

bayramhajizadeh

bursakarikatur

bloghorn.uk
bobstaake
boligan
bongotoons.tanzania
brazilcartoon
cagle.usa
celebrities
contestssyria
contests
contests
contests
contests
crn
curtoons.usa
çizgiroman
comic-art
comic-con.int.sandiego
cartoonistname.ru
caricaturaro
canavarmagazine
cartoonweb
cartoonworld
cartoonblues
cartonclub
cafcafmagazine
caricaturaromania

cartoonlivemuseum

cartoonlibrarymuseum.osu
cartoonartmuseum
CharlesMSchulzmuseum

cartoonists.co.uk

cartoonistsclub.uk

canadian.cartoonists

caricaturesetcaricature

cartoonboeken.holland

çinartscartoon

chinacartoonzhongman

çizgifilimcilerdernegi

CityComicBookMuseum.usa
comicsreporter.mexico
croatian.cartoonistassocia
czech.cartoonistsunion
dedetemagazine.cuba
dessinhumour.france
dindikmizahdergisi
dicaco
dum dum
Eurohumour
eczacibasionlinemuseum
ecc-kruisht
ecc-cartoonbooksclub
edacartoons

eucartcent.belgium

ecocartoons  ecocartoons

erdoganbasol

farukçağla
fanofunny.italy
fcw.cin
fecocartoon
feco
gabrova.bulgaria
gado
Graphic Artists Guild
greekcartoonistsassociat
greekcartoon.greek
h.art.southkorea
haltoons
homur
hopCartoon
humorest.cz
hoseinkazzem
humoralia.spain
humorkompaniet.sweden
humorgrafenews.portugal
humelincomics
illustratorspartnership
Indianink
irancartoon
jakabede.polonya
joeking
joebékési.hungaria
karcomic
karikaturize
karderizmir
kenyatoons
kaakdrishti
karderizmir
karikatura
karikatürvakfı.turkiye
karikaturalap.hungaria
keniatoons.kenia
kktc.cartoonistsassociat
karikaturokulu
karykaturemuseumpoland
karrycartoons.peru
karikatursanatatolye
kianoosh
kongo.africaincaricature 
korea.cartoonartorganisat
kosovacartoon
lahmacunmizah
Laison
lemanmagazine
magaraonlinedergi
majedbadra.palestinian
mihailzlatkovsky
miroslawhajnos.poland
mizahdernegi
mizahuretenlerdernegi
mizahvesiir
muhittinkoroglu
nationalcartoonsociety.usa
nebelspalter.switzerland
nekra.kosova
ncn
oburmagazine
omarzevallos
ostenskopje.macedonia
pavelbotezatu.romania
penguenmagazine
pics4fun
PoliticalCartoonSociety.uk
portocartoonmuseum
portrecartoons
professionalcartoonists.uk
presscartoon.belgium
rahimcartoon.irantabriz
redmanart
rogerpenvill
rykarikaturokulu.turkiye
saeedartoon
salaodehumor
sanalmüzekarikatür
serpilkar artworks
sarasene
SocietyOfIllustrators.usa
stavrotoons
st-just.french
sergeicartoons
shekhargurera
suleymanhalicioglu
syriacartoon
tabrizcartoon.irantabriz
tommythomdean.indonesia
toonpool
uykusuzmagazine
umitmufitdincay
WilhelmBuschMuseum
wittyworldmagazine
Women'sCartoonistsIndex
WorldwideComicExpo.bre
WorldPressCartoon
zachtrenholm.usa
zemuncartoo.serbia
 

Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

 Daily Cartoons

Sonuçlar Results of Cuba San Antonio Biennial Cartoon Contest 2009

for other prizes click here / diğer kazanalar için tıklayınız...>> 

Yusuf  TEMİZ'den Canlı Portre Karikatür Şovu... 

Karikatürcü Yusuf Temiz'in canlı portre etkinliklerini televizyon kanallarında devam ediyor...05 Mayıs 2009 Salı 20:11:14 / YUSUF TEMIZ

"Kent ve Teknoloji" Konulu Buca Belediyesi Karikatür Yarışması Sonuçlandı...

Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bu yıl 3. sü düzenlenen Buca Belediyesi 3. Karikatür yarışması jüri üyeleri 29 Nisan tarihinde toplanarak 15 finalist belirledi. Konusu “Kent ve Teknoloji” olan yarışmaya çeşitli illerden 148 yarışmacı 308 karikatürle katılım sağladı. 
Finalistler arasından dereceler 07 Mayıs 2009 tarihinde belirlendi. Birinci Ankara'dan Muammer BİLEN olurken, ikinci İzmir'den Kemal BULUŞ, üçüncü Bursa'dan Ahmet AYKANAT ödülleri almaya hak kazandı. 
Ödüller :1.Ödül : Muammer Bilen, 2.Ödül : Kemal Buluş,3.Ödül : Ahmet Aykanat   Mansiyonlar :1.Mansiyon: Kürşat Zaman, 2.Mansiyon: Mehmet Selçuk,3.Mansiyon: Maya Bora    Jüri Özel Ödülleri :Sena Ağaoğlu, Önder Önerbay, Hasan Gümüş

Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi, bu defa Mizah Üretenler Derneği Başkanı Ergin GÜLEN’i konuk ediyor.
Ergin GÜLEN – Yağlıboya karikatürler Sergisi; 12 Mayıs 2009 Salı günü Saat: 17.30da Odunpazarı semtindeki Eğitim Karikatürleri Müzesi’nde açılacak. Sergi, bu sezonun ilginç sergilerinden biri olmaya aday.
Ergin Gülen; 1936 yılında İznik’te doğmuş. İlk karikatürleri 1957 yılında İzmir’de Yeni Asır gazetesinde yayımlanmış. Dolmuş, Tef, Pardon, Deve, Atmaca, Çivi, Karakedi, Çarşaf gibi dergilerde Hürriyet, Yeni Yüzyıl gibi gazetelerde çalışmış. 13 yıl Çarşaf mizah dergisinde mizahçı ve karikatürcü olarak görev yapmış. Ulusal ve uluslararası yarışmalara katılmış, çeşitli ödüller kazanmış. Bir dönem çizgi film çalışmaları da yapan Gülen; Eşi Nurdoğan Gülen ile birlikte Çarşaf dergisi serüvenini anlatan “Şaka Satıcıları” adlı yarı belgesel kitap yayımlamış. Karikatürcüler Derneği yönetiminde bulunmuş. 2004 yılında Mizah Üretenler Derneği’ni kurmuş, halen bu derneğin başkanlığını yürütüyor.
Ergin Gülen; Türkiye’de yağlı boya tarzıyla karikatür yapan ilk sanatçı.
Gülen; karikatürün sadece dergi ve gazetelerde yayımlanan bir sanat eseri olmasını yeterli bulmuyor, insanların karikatüre sahip olmasını ve onu evinin bir köşesine asabilmesini de istiyor. “Bunu sağlamak için karikatürün, esprisi, çizgisi yanında, bir de görsel ağırlığı olmalı. Bunu da ancak tablo boyutlarında, atılmaya kıyılamayacak yapıt özelliği taşıyan yağlıboya karikatürler verebilir“ diyor. Çalışmalarını aralıksız sürdürmekte olan Ergin Gülen;. ''Ana sanat dalı olan resimdeki arayışlar ressamları karikatürün sınırlarını zorlamaya ve hatta zaman zaman o sınırı aşmaya vardırınca, karikatüristler de karikatürden çıkarak resmin sınırını zorluyor. Ben onu yeni bir boyuta soktum. Ama yağlı boya eserlerimi oluştururken karikatürün tüm kalıplarına da sadık kaldım'' diyor. O, yaptığı yağlıboya eserleri sergilerlerle 13 kez izleyicinin görüşüne sunmuş. 14. kişisel sergisinde Eskişehirli sanatseverlerle tanışıyor.  Sergi 30 Haziran’a kadar sürecek.

Thursday, May 7, 2009 9:48:33 AM / ekm

Weekly Cartoons

Album of the 5th International cartoon Exhibition 2009
PDF /48 Pages/ 7MB    
Click Here / Tıklayınız..>>

Kriz çıkaran karikatürler yine piyasada...

Danimarkalı karikatürist Westergaerd'in protestoların odağındaki Hz. Muhammed karikatürleri bu kez satılıyor. Karikatürler, 'Dünyanın en ünlü resimleri' diye satışa çıkarıldı.. 
Yayınlandığı 2005'te İslam dünyasını ayağa kaldıran karikatürler bu kez imzalanıp satışa çıkarılıyor. Danimarka Özgür Basın Derneği, 1000 adet kopyanın satılacağını kaydederken her birinin değerinin 1400 Danimarka Kronu (yaklaşık 400 lira) olduğunu bildirdi. Dernek satışı "Artık dünyanın en ünlü resminin özel basımına sahip olabilirsiniz" anonsuyla duyuruldu. Yazıda, "Kurt Westergaerd artık uluslararası alanda tanınan bir isim. Tehditlere karşın pişman olmamış ve özgür bir sanatçı olarak özür dilememiştir" denildi. Her bir karikatürün tartışma yaratan karikatürleri çizen Kurt Westergaerd tarafından imzalanacağı kaydedildi.
Halen saklanıyor..Westergaerd ile 12 karikatürist, Jyllands-Posten gazetesinde Hz. Muhammed'in karikatürlerine yer vermişti. Protestolarda 100'den fazla kişi ölmüştü. Westergaerd halen tehditler nedeniyle saklanarak yaşıyor. Satışın Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'in NATO lideri olmasından bir hafta sonra açıklanması dikkat çekti. 
Westergaerd'in evindeki yangında öldüğü, ancak bu durumun saklandığı öne sürülüyordu. Ancak öldüğü iddiasının doğru olmadığı öğrenildi. Jyllands Posten gazetesi yetkilileri, iddiaları yalanlayarak Westergaard`un normal yaşamına devam ettiğini ve kesinlikle hayatta olduğunu belirttiler. Kopenhag Emniyet Müdürlüğü Enformasyon Şefi Flemming Steen Munch da, son haftalarda Türk basınında çıkan Danimarka kaynaklı söylentileri dikkatle takip ettiklerini ancak doğru olmadığını teyid etti...  
haber:sabah/vikipedi

Havran'da, "karikatür günü"

Balıkesir'in Havran ilçesinde, "Karikatür Günü" düzenlendi. Karikatürist Erdoğan Gazioğlu'nun karikatürlerinden oluşan ilçe emniyet amirliğindeki etkinliğe çocuklar, sanatçıyı ilgiyle izlerken, eserlere hayran kaldılar.
iha/balıkesir  Balıkesir'in Havran ilçesinde, "Karikatür Günü" düzenlendi. Karikatürist Erdoğan Gazioğlu'nun karikatürlerinden oluşan ilçe emniyet amirliğindeki etkinliğe çocuklar, sanatçıyı ilgiyle izlerken, eserlere hayran kaldılar.
Polis Haftası münasebetiyle Havran Emniyet Amirliği'nde düzenlenen, "Karikatür Günü" büyük ilgi gördü. Burhaniyeli Karikatürist Erdoğan Gazioğlu, Havran'daki çocukların karikatürü sevdiklerini söyledi. Karikatür çizmeyi öğrenmek için çevresini saran çocukların eserlerini değerlendiren Gazioğlu, "Çok yetenekli çocuklar var. Biraz emek verildiğinde çok iyi çizimler yapabilecekler. Kısacası Havran'lı çocuklar karikatürü sevdi" dedi.
Okulunda da karikatür çalışması yaptığını belirten Seyit Onbaşı İlköğretim Okulu 7/A sınıfı öğrencisi Beyza Nur Çetin, "Kısa sürede Erdoğan hocamızdan çok şey öğrendik. Kendisini sık sık ilçemize bekliyoruz. Karikatür çizmeyi ondan öğrenmek istiyoruz.Kendisine teşekkür ederiz"dedi.
yurthaber

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

The winners and finalists in the 2009 International Editorial Cartoon competition Canada / Kanada world press Editorial 2009 Karikatür Yarışmasında Kazananlar ve finalistler...

Theme: “Protecting privacy?”
First Prize : Aristides Esteban Hernandez Guerrero Ares- Cuba,
Second Prize: Onder Onerbay - Turkey, Third Prize: Mahmood Nazari - Iran, Finalists: Clay Bennett - USA, Mehdi Mohammadi Rouzbehani- Iran,Igor Lyskov - Canada,Yuri Manaev - Russian Federation, Halina Kuznicka - Poland ,Mehdi Azizi - Iran, Cheng Wei Yin - China , Toku Kitawaki - Japan, Ludo Goderis - Belgium ,Henryk Cebula - Poland/Pologne

Weekly Cartoons

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

Diğer Benzer Karikatürler İçin Tıklayınız / Other Similar Cartoons Click Here...>>

Sonuçlar / Results As crises - Tema PortoCartoon 2008 |crisis - Theme / Kriz Konulu PortoCartoon 2008

Büyük Ödül / Grande Prémio - Mihai Ignat – Roménia, 2º Ödül / Prémio - Augusto Cid – Portugal, 3º Ödül / Prémio - Zygmunt Zaradkiewicz - Polónia
Menções Honrosas |Honorable Mentions /Onur Ödülleri : Pat Campbell – Austrália, Valentin Georgiev – Bulgária, Myung - Lae Nam – Coreia do Sul | South Corea, Agim Sulas – Itália | Italy, Achille Superbi – Itália | Italy, António Mongiello - França | France, Muhittin Koroglu – Turquia | Turkey, "Valentin Druzhinin” – Rússia | Russia ,, Yuriy Kosobukin – Ucrânia | Ukrain, Grzergorz Szumowski – Polónia | Poland

Portocartoon 2009 for Detail Click Here / Kazananlar için Tıklayınız...>>

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

b_kutu_k.jpg (215975 bytes)  b_flama_k.jpg (270930 bytes)  b_mermii_k.jpg (224574 bytes)
b_boyya_k.jpg (490148 bytes)  b_sessiz_k.jpg (174138 bytes)  b_bot_k.jpg (335967 bytes)  b_halkaa_k.jpg (458212 bytes)

Diğer Benzer Karikatürler İçin Tıklayınız / Other Similar Cartoons Click Here...>>

Kıbrıs Türk  Karikatürcüler Derneği 4. Olağan Genel Kurulu Yapıldı...Yeni Başkan Musa KAYRA...

KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ BAŞKANLIĞINA MUSA KAYRA, DERNEK GENEL SEKRETERLİĞİNE M. SERHAN GAZİOĞLU SEÇİLDİ...
(30.04.2009-Lefkoşa) Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nin 4. Olağan Genel Kurulu, 25 Nisan 2009 tarihinde, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Lokali’nde yapıldı... 
Divan Başkanlığı’nı M. Serhan Gazioğlu’nun, Divan Başkan Yardımcılıkları’nı Ezcan Özsoy ile Sevcan Çerkez’in yaptığı Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nin 4. Olağan Genel Kurulu, geçmişte vefat eden Kıbrıs Türk Mizah Emekçileri ile yakın tarihte kaybettiğimiz Mizah Emekçileri’nden Kutlu Adalı, Ramiz Gökçe ve Kemal Tunç anısına bir dakikalık saygı duruşu ile başladı... 
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği 4. Olağan Genel Kurulu’nda, derneğin faaliyet ve mali raporları, dernek eski başkanı Hüseyin Çakmak tarafından okunarak tartışıldı ve oy birliği ile kabul edildi... Hüseyin Çakmak, faaliyet raporunu sunduktan sonra yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nin 3. genel kurulundan 4. genel kuruluna kadar geçen süre içerisinde yurtiçi ve yurt dışında toplam 138 etkinlik gerçekleştirildiğini, 107 yayın hazırlandığını, ulusal alanda 144, uluslararası alanda 133 ödül olmak üzere, toplam 277 ödül kazanıldığını söyledi...
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nin 4. Olağan Genel Kurulu’nda yapılan seçimler sonucunda Yönetim Kurulu Üyelikleri’ne Hüseyin Çakmak, Musa Kayra, M. Serhan Gazioğlu, Cemal Tunceri, Sevcan Çerkez, Mustafa Tozakı ve Arif A. Albayrak; Denetleme Kurulu Üyelikleri’ne ise Ezcan Özsoy ile Zafer Tutkulu seçildi...
29 Nisan 2009 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında ise, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Başkanlığı’na Musa Kayra, Genel Sekreterliğe M. Serhan Gazioğlu, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Hüseyin Çakmak, Yönetim Kurulu Üyelikleri’ne Cemal Tunceri, Arif A. Albayrak, Sevcan Çerkez, Mustafa Tozakı seçildi...
KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU…
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği'nin yeni başkanına ve yeni yönetimine başarılar diliyoruz...Karcomics Magazine

30 Nisan 2009 Perşembe 11:58 / hüseyinçakmak

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

Not:Yukarıdaki Konusu "Açlık" Olan Suriyecartoon web sitesinin düzenlediği Karikatür Yarışması Benzer Karikatürlerini  Büyük Olarak Görebilmeniz İçin Lütfen Üzerlerine Tıklayınız...

Ps: Please,click on thumbail to view the cartoon full size...

The results of  the 5th International cartoon contest (SYRIA)2009 

75 ülkeden 425 karikatürün katıldığı ve konusu "AÇLIK" olan 5.uluslararası Suriye cartoon web sitesi karikatür yarışması sonuçlandı...

Winners for Click Here...>> / Kazananlar için Tıklayınız...>>

Exhibiton of  3rd " Black Cat " International Cartoon Web Contest -2009

Section: Cartoon CLİCK HERE...>>  Section: Caricature CLİCK HERE...>>

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

b_busdolabi.jpg (403096 bytes)  b_beyinn_k.jpg (262380 bytes)  b_gasteler_k.jpg (239685 bytes)

b_hali_k.jpg (229206 bytes)  b_yatakk_k.jpg (287615 bytes)  b_dog_k.jpg (437580 bytes)

 b_robott_k.jpg (300079 bytes)  b_cizgi_k.jpg (377370 bytes)  b_karisik_k.jpg (384074 bytes)

Diğer Benzer Karikatürler İçin Tıklayınız / Other Similar Cartoons Click Here...>>

TAY Yayınları Logosu ve Saint-Lô Flama/Bayrağı...

Çizgiroman meraklıları gayet iyi bilirler, 1970'lerden 1990'ların başına kadar Türkiye'de çizgiroman sektörünün lokomotif yayınevi Tay Yayınları'ydı..
Sezen Yalçıner'in sahipliği ve Yazı İşleri Müdürlüğü'nde kurulan Tay, ilk olarak (ilerki bir yazımda detaylarıyla bahsetmeyi umduğum) İtalyan esseGesse üçlüsünün 'Tom Braks' başlığını yayınlamıştı..
Konusu Vahşi Batı'da geçen hikayede kılık değiştirme konusunda çok maharetli, seri tabanca kullanabilen ancak güleryüzlü bir kovboydur Tom Braks. Gerçi kankaları Tonton ve Baron ile birlikte maceralar yaşan kovboyun ismi ülkemizde Tom Braks yapılmıştır. Yoksa İtalya'daki orijinal yayın ismi 'Alan Mistero'dur.....
Hakan Alpin'in yazısının devamı için tıklayınız...>>

Tolga Sakarya ve Küçük Sanatçı Dostları

İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Eğitim Merkezi’nde resim ve çizgi eğitimi alan Seda ve Elif, yüzlerce “sağlıklı” öğrencinin katıldığı karikatür yarışmasında “özel ödül” kazandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Eğitim Merkezi’nde resim ve çizgi eğitimi alan öğrenciler, başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Konseyi’nin düzenlediği Ulusal ve Uluslararası Fair Play Karikatür Yarışması’nda yüzlerce sağlıklı öğrenci arasında birincilik ve ikincilik elde eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Merkezi öğrencileri, son olarak katıldıkları Rotary Derneği’nin karikatür yarışmasında da özel ödül aldı. İzmir Rotary Derneği’nin bu yıl 6’ncısını düzenlediği Altınçizgi Karikatür Yarışması’nda özel ödül, İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Eğitim Merkezi’nde resim ve çizgi eğitimi alan Seda Duman (16) ve Elif Toprak’a (15) layık görüldü.
İlköğretim yaş grubuna yönelik olarak düzenlenen ve 390 öğrencinin katıldığı “Susuzluk-Kuraklık” konulu karikatür yarışmasında engelli iki öğrencinin aldığı ödüller, azmin ve başarının engel tanımadığını bir kez daha kanıtladı. Balçova Palmiye Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen ödül töreninde engelli öğrenciler ödüllerini, İzmir Rotary Derneği Başkanı Mekin Tanfer ve yarışma komitesinde yer alan Yıldız Şima’dan aldı.
Merkezde eğitim alan engelli çocukların el becerisi ve hayal güçlerini resim çalışmaları ile desteklediklerini belirten İzmir Büyükşehir Belediyesi Engelliler Eğitim Merkezi resim öğretmeni Tolga Sakarya, 18 çalışmayla katıldıkları bu yarışmada elde ettikleri başarının hem çocukları hem de kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti.
Tebrikler Tolga Sakarya ve Küçük Sanatçı Dostlarımız...Karcomics Magazine 

Tuesday, April 28, 2009 / izmirbel  tolgasakarya

Kitap Fuarının Ardından Saat Kulesi Karikatürcüleri

 114.İzmir kitap fuarı milyonları bulan izleyicisiyle son buldu. Son 4 yılını özel sergiler açarak, adeta kitap fuarının gözdesi olan Saat Kulesi Karikatürcüler Grubu “Hepimiz Eflatunuz” sergisi ile yitirdikleri ustalarına sahip çıktılar. İzmir’in sadece mizahçıları değil, tüm aydınları, yazar ve sanatçıları da, Eflatun Nuri için yapılan bu etkinliklere alkış tuttu. Yüzlerce karikatürcü yetiştiren Semih Balcıoğlu ve Oğuz Aral gibi ustalara da ayni vefanın gösterilmesini istediler.
 Sergi ziyaretçileri, başta Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven, diğer il ve ilçe belediyelerin sanat danışmanları olurken, İzmir’i sevenler Platformu başkanı Sancar Maruflu’da Eflatun Nuri ismini yaşatmak için elinden geleni yapacağını söyledi. 
Gazeteci- Yazar Yaşar Aksoy’un yönettiği panelde ise, Eflatun Nuri’nin “Gıcık” dergisi ve İzmir anıları tekrar yaşanıldı. Belki yüzlercesinin içinden bazıları anlatılırken neşe ve hüzün birlikteydi. Panelde; Zafer Güven, Savaş Ünlü, Turan İyigün, Mustafa Yıldız, Sadık Pala, Mümin Durmaz, Tufan Selçuk, Bahar Silkü söz alırken, Kızı Sema Erkoç’ta babası ile geçen anılarını paylaştı.

Monday, April 27, 2009 12:50:25 AM / saatkulesi35

Genç Dergicilerin Karikatür Sevgisi "Karikatürü Sevdirmek"

 Beşikdüzü İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi’nin çıkardığı Kilim Dergisinin konuğu Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilcisi Adnan Taç oldu.

 Okullarımız, öğrencilerinin yeteneklerini ortaya çıkarmak, onları sosyal bireyler olarak hazırlamak adına fırsat buldukça birçok çalışmalar yapmaktadırlar. Bu çalışmalar zaman zaman kültürel ve sanatsal etkinlikler ya da dergi ve gazete çıkarmak şeklinde olmaktadır. Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği de fırsat buldukça okullara gitmek suretiyle karikatür sanatını seven ve çizmek isteyen öğrencilerle birlikte çalışmalar yapmaktadır. Karşılıklı etkileşimlerin yaşanması sonucunda gençlerimizi sosyal hayatımızın içerisine sanatı seven insanlar olarak çekme ve yönlendirmek gibi sorumluluklar üstlenilmiştir. İşe bu çalışmaların göstergesi olarak, Temsilcilik tarafından tarihinde ilk defa bir karikatür sergisinin açıldığı Beşikdüzü ilçesindeki İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi, çıkaracağı Kilim Dergisi ile bu konuda yetenekli öğrencilerini geleceğe hazırlıyor. Çıkacak olan sayı için karikatür sanatına yer vermek isteyen 10 TM-E sınıfı öğrencilerden Feyza Şencan ve Ezgisu Balta, öğretmenleri Musab Arslan ile birlikte Trabzon’a gelerek Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilcisi Adnan Taç’ı ziyaret ettiler.
 Karikatür sanatına 30 yıldır emek veren ve Beşikdüzü ilçesinde tarihinde ilk defa karikatür sergisi açılmasını sağlayan Adnan Taç ile karikatür sanatı üzerine söyleşide bulundular. Adnan Taç’ın sanat hayatı, karikatür sanatı ve Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği hakkında bilgi aldılar. Söyleşi sonunda öğrenciler Adnan Taç’ı okullarına davet ettiler. Adnan Taç da söyleşinin anısına onlara Karikatürcüler Derneğinin düzenlediği uluslar arası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması albümünden birer tane hediye etti.

Sunday, April 26, 2009 12:49:26 PM / adnantac-trabzonkarikatür

The exhibition and award ceremony of  the 2th International Cartoon Contest "Molla Nasreddin,Azerbaijan2009"

2. Uluslararası Azerbaycan Molla Nasreddin  2009 Karikatür Yarışması Ödülleri Bakü'de Yapılan Törenle Sahiplerine Verildi...

Ödül töreni için Tıklayınız / For Prize Ceromony Click Here...>>

Tüyap İzmir'de karikatürcüler Fikret Hakan'ın karikatürünü çizdiler

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği'nin Tüyap 14.İzmir Kitap Fuarı sergisi 26 nisan 2009 da fuarın kapanışı ile birlikte sona erdi. Fuar süresince izleyicilerden yoğun ilgi gören serginin son gününde, arkadaşlarımız sergimizi izleyip standımızı ziyaret eden Fikret Hakan'ın da karikatürünü çizdiler.

26 Nisan 2009 Pazar 21:24 / karderizmir

Benzer Karikatürler.../ Similar Cartoons...

   b_idam_k.jpg (357746 bytes)  b_parra_k.jpg (201667 bytes)  b_iss_k.jpg (337833 bytes)  b_konferans_k.jpg (304560 bytes)

Skopje'den Yeni Yarışma/New Contest Skopje 2009 Macedonia 

International skopje 2009 /MACEDONIA 10 july 2009

Belçika'da Duvarlar Boş Kalmasın Projesi ve Miniklerin Sergisi...

Binfikir Karikatür Okulu’ndan 17 minik çizerin karikatürlerinden oluşan “ÇOCUKLARDAN BÜYÜKLERE KARİKATÜRLER” sergisi 9 Mayıs’a kadar gezilebilecek. 
Anvers Başkonsolosu Ahmet Arda’nın konsolosluğun duvarlarına Belçika’da yaşayan Türk kökenli sanatçıların eserlerini asarak sanatçılarla vatandaşları biraraya getiren “Duvarlar Boş kalmasın” projesi Binfikir Karikatür okulu çocuklarının sergisi ile başladı. 
Sergide minik çizerler Dilara, Esra, Mehmet, İlmiye, Havanur, Ceyda, Cemali, Çağla, Barış, Sare, Hatice, Gülinay, Emre, Elif, Tolunay, Zehra ve Sinem’in 40 adet karikatürü yer alıyor. Sergi açılışında bir konuşma yapan Anvers Başkonsolosu Ahmet Arda “DUVARLAR BOŞ KALMASIN” projesi kapsamında resim, ebru, fotoğraf, karikatür gibi sanat eserlerinin Başkonsolosluğumuza işlemlerini yaptırmak için gelen halkımızla buluşması sağlanmaya çalışılmaktadır. Sıralarını bekleyen vatandaşlarımız ve misafirlerimiz bir taraftan sıralarını beklerken diğer taraftan sanat eserlerini izleme olanağı bulacaklarlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle önceliği küçük sanatçı adaylarına verdik. İlk sergi Belçika’da minik karikatüristler yetiştirmek üzere faaliyete başlayan Binfikir Karikatür Okulu’na ayrıldı “ dedi ve mizah ve karikatürün zor bir uğraş olduğunu vurguladı ve çizer İsmail Doğan’ı kutladı ve “Biliyorsunuz bizde boynuz kulağı geçer diye bir söz vardır. Bu çocuklar hocalarını geçeceğe benziyor. İsmail dikkat et” diyerek miniklerin karikatürlerini övdü. Başkansolos Ahmet Arda sergide karikatürleri bulunan miniklere ve öğretmenleri İsmail Doğan’a birer de teşekkür belgesi verdi. 
Sergi açılışına katılan Anversli Türklerin Binfikir yöneticilerinden Anvers’te de Binfikir Karikatür Okulu açılmasına yönelik talepleri Binfikir ekibini sevindirdi. Binfikir’in gelen talep doğrultusunda Türk Dernekler Birliği ile ortak bir çalışma yapmak için hazırlıklar başlayacağı öğrenildi.
Minikler karikatürleri ile sergiyi gezen sanatseverleri güldürürken, sergiye gösterilen ilgi de sergi organizatörlerinin yüzünü güldürdü.

24 Nisan 2009 Cuma 09:45 / ismaildogan

30 Nisan'da Attila İlhan Kultur Merkezinde; Mizah Dergiciligimiz 140 Yasında soylesisi...

Cihan Demirci'nin görsel sunumlu söyleşisi:"Mizah Dergiciliğimiz 140 Yaşında" 30 Nisan Perşembe günü,Beyoğlu'nda Attila İlhan Kültür Merkezinde...
Mizah yazarı ve karikatürcü Cihan Demirci’nin uzun yılların emeğiyle hazırladığı "Mizah Dergiciliğimiz 140 Yaşında" başlıklı görsel sunumlu söyleşi
30 Nisan Perşembe günü, saat:15-00-17 00 arasında Beyoğlu'ndaki Attila İlhan Kültür Merkezinde gerçekleşecek. 
Attila İlhan Kültür Merkezi adresi: Meşrutiyet Cad. No: 3 Kat:2 Galatasaray-Beyoğlu  www.attilailhankulturmerkezi.com adresinden de bilgi alınabilir.
Cihan Demirci, bu söyleşide; 1869'da ilk mizah dergisinin bu topraklarda yayınlanmasından 2009'a kadar geçen 140 yıllık süredeki mizah yayıncılığı serüvenini görsel sunum eşliğinde anlatıyor ve izleyenleri 140 yıllık bir mizah yolculuğuna çıkarıyor...

23 Nisan 2009 Perşembe 20:30 / cdmizahhaber

Secici Kurul Üyesi Aranıyor !

Önemli karikatür yarismalari icin asagida belirtilen özelliklere sahip karikatürcüler araniyor.
1...Artik ulusal ve uluslararasi yarismalara katilmayan,izlemeye n
2...Son karikaturunu cizdigi tarihi hatirlayamayan
3...İnternetle fazla tebelles olmayan(
4.madde unutlmuş:))
5...Kulaklari fiskos,dedikodu ve soylentileri duymayan,
duysa da iplemeyecek olan
6...Bazı yarismaci isimlere allerjisi olmayan,(Gene calmistir kerata) diye ön
yargisi bulunmayan
7...Gelen karikatürleri incelemek zaman alacagindan, prostatik engeli olmayan
8...Sadece,bilgi ve birikimlerine dayanarak,objektif bir gozle en iyiyi arayan....

ÖNEMLE DUYURULUR... ......... ......... .bozok

Wednesday, April 22, 2009 1:19:25 PM / erdoğanbozok

“ŞARLO” Mayıs 2009’a Geliyor!

Politik mizah dergisi Şarlo’nun galası 16 Nisan 2009  akşamı Haydarpaşa Gar’ında gerçekleştirildi. Galaya derginin yazarları, çizerleri ve dergiyi merakla bekleyen çok sayıda okur katıldı. İlk sayısı Mayıs ayında okurlarıyla buluşacak Şarlo’nun, prova baskısı katılımcılara ücretsiz olarak dağıtılarak tanıtımı yapıldı.

Wednesday, April 22, 2009 10:00:16 AM / saat.kulesi 35

Karcomics Magazine Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here...>>>

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

  1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17

  Hello,
Welcome to KARCOMICS web site. Our web site is established for exhibiting world cartoonists' works without any charge for givinng cartoon news, exhibitions, competition, for introducing cartoon museum aociations for giving information about adree, for meeting cartonit and people who love art. If you have any work, reward lit, photograph, biography, book or any other documant, you may end and then we published on web site. 
We wait for your works...
The works yhat you or changed.
Our goal is to get people who wants to his/her cartoons exhibition or who works as a amateur-proffesional cartoonists and likes cartoons, likes cartoonists. 
You can click on snail to for any contact.. We wait for your works...
Ismail KAR
Karcomics Magazine/ Cartoons and Humour Magazine-The General Director of Publication/cartoonist-Editor.

  Merhaba, 
KARcomics Web sitesine Hoş Geldiniz. Web Sitemiz Dünya Karikaturculerinin çalışmalarini ücretsiz olarak sergilemek,karikatur sergilerini, haberlerini, yarismalarini, duyurmak,karikatur muzelerini,derneklerini tanitmak,adresler ve cesitli bilgiler vermek,diger karikatur sanatcilari ve sanatseverler ile tanisma,  iletisim kurmak amaciyla kurulmustur. Eserlerinizi ve kendinizi tanitan yazi,fotograf,odul listenizi,varsa kitaplariniz ve diger dokumanlarinizi gonderin yayinlayalim. Çalışmalarinizi bekliyoruz... 
Web sitemize sergilemek icin aldigimiz eserleriniz arasinda kesinlikle ayirim, seçim ve elestiri yapmiyoruz; gonderdiginiz sekilde yayinliyoruz.
Amacimiz karikaturlerini sergilemek isteyen; fakat ya bir sergi salonu bulamayan veya yeterli izleyiciye ulaşamadığını düşünen amator veya profesyonel karikatur cizerlerinin eserlerini internet aracılıgı ile sergilemek, karikatur yapmayı sevenleri tanistirmak, aralarinda fikir alisverisi yapabilecekleri bir ortam olusturmaktir.Her turlu yazisma ve iletisim icin asagidaki salyangozun uzerini tiklayiniz.  
Çalismalarinizi bekliyoruz...
ismail KAR
Karcomics Magazine/ karikatür ve mizah dergisi Yayıncısı- karikatürcü
  Not: "KARCOMICS" Karikatür ve Mizah Dergimize yarışma albümü göndermeyen yarışma organizatörlerin yarışma duyuruları ve sonuçları yayınlanmayacaktır...
Note: The announcements and the results of competitions of those organizers who do not send us their album of the contest, are not published in the "KARCOMICS" Magazine of Cartoon and Humour. 

--> Calışmalarınızı Gönderin Yayınlayalım.../ We wait for your works...

ismailkar e-mail

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2009© By Ismail Kar All right reserved.