Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Daily  Güncel

Karikatür ve Mizah Evinde Karikatür Dersleri...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Evinde ilk etkinlik çalışmaları İnönü Bilgi evinden 60 öğrenciyle yapıldı. Mizah evi yönetiminin açıklamasına göre bu faaliyetler sürecek. Yukarıda karikatürcü Raşit Yakalı ve öğrenciler ilk çalışmalarında açlık ve obezite konusunu işlediler.Kolay gelsin sevgili Raşit Yakalı

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

sim_hedefs.jpg (312879 bytes)   kadin_2011.jpg (318570 bytes)   yangin_2011.jpg (271137 bytes)

diller_2011.jpg (261709 bytes)   kusalincak_2011.jpg (292588 bytes)   gosteris_2011.jpg (308011 bytes)

Muhammet BAKIR’s Second Cartoon Exhibition “Humor the Perpetrator” at Schneidertempel Art Center On 3 February

Muhammet BAKIR’ ın 2.Karikatür Sergisi “Faili Mizah” 3 Şubat 2011'de Schneidertempel Sanat Merkezi'nde...

Karikatürcü Muhammet Bakır’ın ağırlıklı olarak son iki yıl içinde çizdiklerinden seçtiği “Faili Mizah” adını taşıyan karikatür sergisi, 3 Şubat Perşembe günü izleyicilerle buluşuyor.
Ana teması “Yarattıklarımızdan çok yok ettiklerimizle hatırlanacağız” olan, genelinde dijital teknolojinin kullanıldığı serginin bildirisi ise şöyle:
Eğer bu sergiye gelmeyi planladıysanız ve bu metni okuyorsanız, bir kere daha düşünün. Yapacak mutlaka daha iyi şeyler vardır. Gidin televizyon izleyin. Çıldırasıya alışveriş yapın. Doğaya zarar verin. Ağaçları yok edin, suları kirletin. Ozon tabakasındaki deliği el birliğiyle besleyin, büyütün. Canlı türlerini biraz daha azaltın. Hormonlu gıdalar tüketin ve sonra sadece hormonlarınızla hareket edip, insanları kullanın, ezin, sömürün. Sizi sevenleri üzün, insanları kırın. Birbirinizden nefret edin, trafikte terör estirin. Tuttuğunuz takım kaybetti diye sinirlenin ve yeni küfürler icat edin. Savaş çığırtkanlığı yapın. Sonrasında da savaş karşıtlığı şovlarınızla vicdanınızı rahatlatın. Yapayalnız, egonuzla baş başa kalın mesela…
Ya da buraya dönün;
Zaten anlattığımız hikayeler hep aynı. Durmadan kendimize yolculuk ediyoruz.
Ya da dönmeyin. 
Zaten gerçek olan şu ki nereye giderseniz gidin, yanlış yerdesiniz…
Sinan Erdoğan. Chuck’ a saygıyla…
Faili Mizah olan serginin Açılış kokteyli saat: 18.00’de. Sergi; 27 Şubat tarihine kadar, Cumartesi dışında hafta içi her gün: 10.30-17.00, Pazar: 12.00-16.00 saatlerinde, Bankalar Cad. Felek Sok. No:1, Karaköy adresindeki Schneidertempel Sanat Merkezi’nde izlenebilir.
Muhammet BAKIR:1980 doğdu.2002 İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitimi Grafik Ana Sanat Dalından mezun oldu.2008 Gazi Üniveristesi Grafik Bölümü Yüksek Lisans proğramından mezun oldu.“Sanatta yaratıcılık ve karikatür ilişkisi“ üzerine Yüksek Lisans Tezi hazırladı.2008 İlk Kişisel Sergisini Açtı.

English: The caricaturist Muhammet Bakir’s drawings from the last two years will meet audience in the exhibition named “Humor the Perpetrator” on 3 February Thursday.
The main theme of exhibition is “We will be recognized more with what we destroyed, than what we created.”, and here is its manifesto:
...If you have planned coming to this exhibition and you’re reading this text, please think twice.
There are probably better things to do. Go watch TV. Shop like a crazy. Do harm to nature. Destroy the trees, pollute the water. Help each other to enlargen the hole in the Ozone Layer. Reduce species a little more. Comsume hormon-injected foods and then abuse people, smash and colonize them by moving with your hormons. Let down the people loving you, break their hearts. Hate each other, terrorize in the traffic jam. When the team you supoort loses a match, lose yourselves and invent new swear words. Bark for war. Then clear your consciences with your so-called anti-war shows. Stay alone one-on-one with your ego. 
Or turn back here;
The stories we tell each other are all the same. We travel to ourselves every time. Or don’t turn back.The truth is that; 
wherever you go,you’re in the wrong place.
Sinan Erdoğan. With respect to Chuck.
The opening cocktail of the exhibition, whose perpetrator is humor, starts at 18:00
It can be visited until 27 February.
Address of Schneidertempel Art Center: Bankalar Cad. Felek Sok. No:1, Karaköy - İstanbul.
For more information: Handan Önel, Tel/fax: 0212 2490150

Bilim ve Aklın Aydınlığında Eğitim Dergisinin 131 Nolu Ocak 2011 Sayısı Yayınlandı...

Milli Eğitim Bakanlığı Yayımlar Dairesi tarafından hazırlanan Bilim ve Aklın Aydınlığında Eğitim Dergisinin 131 Nolu Ocak 2011 Sayısı Yayınlandı...Bu sayıda Madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklarla mücadelenin konu olarak ele alındığı dosyaya Eğitimci - karikatürcü İsmail Kar 4, Aşkın Ayrancıoğlu 2 , Hakkı Uslu, öğrenci Burhan Demircan-Yaşar Topçu, Seda Yılmaz'da karikatürleri katkıda bulunmuşlardır. Aklın Aydınlığında Eğitim Dergisinin 131 nolu ocak 2011 sayısının PDF formatından edinmek için tıklayınız...>>

Ali Ulvi ERSOY Ölümünün 13. Yılında Anıldı…

O demokrasi tarihimizin en iyi siyasal çizerlerinden biridir, o karikatürle fıkra yazan bir sanatçıdır…
30 Ocak 1998’de yaşama veda eden ustamız Ali Ulvi Ersoy ölümünün 13. Yılında Karikatürcüler Derneği’nin Yerebatan Sarnıcı’ndaki galerisinde, Ali Ulvi’nin eşi Alev Ersoy, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Orhan Erinç yakın dostları ve karikatürcüler ve katılımıyla gerçekleşen  toplantı ile anıldı. Ayrıca  Ali Ulvi Ersoy'un  karikatürlerinden oluşan sergi bir sergi açıldı. Sergi 12 Şubat 2011’e kadar izlenebilecek.
Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker “Ali Ulvi’nin her zaman çizgileri ve yaşam tarzıyla örnek bir sanatçı olduğunu, az çizgi, çok anlatımla ulusal ve uluslararası birçok olayı çizgisiyle mizaha dönüştürdüğünü, antifaşist, antiemperyalist özelliklerini yapıtlarına da yansıttığını” söyledi.
TGC Başkanı Orhan Erinç ise, Ali Ulvi Ersoy'un“Uçtu Uçtu” lejandlı karikatürü nedeniyle, Demokrat Parti döneminde, Cumhuriyet gazetesinin kapatıldığını anlatarak, onun hem karikatür sanatına hem de basın mesleğine önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.
Sanatçı ile uzun yıllar birlikte çalışan karikatürist Tonguç Yaşar ise Ali Ulvi’nin çok zeki ve entelektüel bir sanatçı olduğunu, siyasal konulardaki karikatürleriyle tanındığını “Demokrasi tarihimizin en iyi siyasal karikatür çizerlerinden biridir.  O her bakımdan mükemmel bir sanatçıdır” sözleriyle ifade etti.
Karikatürcü Musa Kart ise onun bütün iyi karikatürcüler gibi iyi bir filozof olduğunu belirterek “Bugün yaşasaydı başkanlık sistemine övgü düzen insanların düştüğü tirajıkomik durumu çizerdi” dedi.
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün, eski bir evi restore ettirerek “Ali Ulvi Karikatürlü Ev” adıyla hizmete gireceğini duyuran  Karikatürist Kamil Masaracı  “Ali Ulvi siyasal karikatürün en önde gelen isimlerindendi. Sadece iç politika değil dış politikanın da izlerini çizimlerinde bulmak mümkündür” sözleriyle onun evrensel yaklaşımını tanımladı.
Karikatürcü Yurdagün Göker ise onu şöyle anlattı. “Ali Ulvi karikatürle fıkra yazan adamdı, onun çizimlerindeki derin felsefeyi anlamak için vakit harcamak gerekirdi”.

Ali Ulvi ERSOY:1924’te İstanbul’da doğan Ali Ulvi Ersoy’un ilk karikatürü, 1940’ta Mehmet Faruk Gürtunca’nın çıkardığı “Çocuk Sesi” dergisinde yayımlandı. 1940-41 yıllarında Cemal Nadir’in öğrencisi olarak “Arkadaş” dergisinde çalışan Ali Ulvi, daha sonra “Kahkaha”, “Mizah” ve “Karikatür” gibi dergilerde çizerlik yaptı. 1950’de Cumhuriyet gazetesinde günlük karikatürler çizmeye başlayan Ali Ulvi, ABD’de Twentieth Century Fox film şirketinde film afişleri ressamlığı yaptığı 1957-59 dönemi dışında, yaşamının sonuna kadar Cumhuriyet Gazetesi'nin başçizerliğini üstlendi.
Karikatürleri “New Yorker”, “Saturday Evening Post”, “Look”, “Esquire”, “Punch” gibi ünlü dergi ve gazetelerde de yayımlanan Ali Ulvi, 1960 sonrasında “Piri Reis’in Amerika Haritası” filmini hazırladı; Yalçın Çetin ve Tonguç Yaşar’la birlikte çizgi filmler gerçekleştirdi.
30Ocak2011-13:12(Haber Akdağ Saydut,foto:Mehmet Duru) 

"Senin İstanbul'un" Karikatür Yarışması Sonuçlandı...

ibbgenclikmeclisi'nin düzenlediği "senin istanbul'un" konulu karikatür yarışması sonuçlandı. Birincilik ödülü:Özkan Olcay, İkincilik ödülü:Ali Özcan, Üçüncülük ödülü:Halit Kurtulmuş Aytoslu... 30.01.2011 21:10:06 haber detayı haber için tıklayınız...>>

"Karikatür ve Felsefe" Karikatür Sergisi Manisa'da...

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin “Karikatür ve Felsefe” konulu sergisi, Manisa’lı çizerlerin karikatürleriyle genişletilmiş olarak Manisa Belediyesi Şehir Tiyatrosu Fuayesi’nde 25.ocak 2011 de açıldı. Manisa’lı çizerlerin de katıldığı açılışta Karikatürcüler Derneği adına Cem Koç hazır bulundu. Sergi 31 ocak 2011 tarihine kadar açık kalacak. 
Sergide karikatürü bulunan çizerler isim sırasına göre : Abidin Köse, Atilla Atala, Ayten Köse, Baki Murat Top, Birol Çün, Cem Güzeloğlu, Cem Koç, Cemalettin Güzeloğlu, Engin Boğaz, Eray Özbek, Erol Özdemir, Firuz Kutal, İbrahim Atabey, Hasan Efe, Hüseyin Alparslan, Kamil Masaracı, Kemal Urgenç, Mehmet Kahraman, Mehmet Tevlim, Murat Arslan, Nagehan Akgül, Nuri Bilgin, Orhan Peynirci, Sadık Öztürk, Salih Kütükçü, Sezer Odabaşıoğlu, Şeref Güzel, Tan Oral

International Salt & Pepper Satirical Art Salon Winners

Uğurlar Olsun....

Mon, January 24, 2011 8:45:54 PM / Erol ÖZDEMİR

24 Ocak 2011 11:24 / Hikmet CERRAH

24 Ocak 2011 18:44 / Vahit AKÇA

Veteriner Hekim İ.Serdar Sayar’ın Karikatür Sergisi

Adana Taşköprü Lions Kulübünün kültürel etkinliği gerçekleşti. Adana’lı veteriner karikatürcü İ.Serdar Sayar'ın  40 Karikatürünün bulunduğu sergi büyük ilgi gördü. Yardıma muhtaç çocukların sünnetine katkı sağlamayı amaçlayan karikatür sergisi başarılı bulundu.Lions Kulübü yöneticilerince katkılarından ötürü İ.Serdar Sayar’a bir de plaket verildi.   24 Ocak 2011

Karcomics Magazine Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here...>>>

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

  1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65

  Not: "KARCOMICS" Karikatür ve Mizah Dergimize yarışma albümü göndermeyen yarışma organizatörlerin yarışma duyuruları ve sonuçları yayınlanmayacaktır...
Note: The announcements and the results of competitions of those organizers who do not send us their album of the contest, are not published in the "KARCOMICS" Magazine of Cartoon and Humour. 
UYARI: Karcomics web sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics web sitesini yasal olarak bağlamaz.

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2011© By Ismail Kar All right reserved.