Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Çanakkale'de karikatür sergisi...

Karikatürcü Cihan Demirci'nin karikatür sergisi 19 Şubat günü açılıyor.Çanakkale Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen sergi 19 Şubat Cumartesi günü, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Girişimcilik Merkezinde saat:15'te açılacak. Açılış sonrası Cihan Demirci, saat:16.00-18.00 arasında "Damdaki Mizahçı" söyleşisi gerçekleştirecek.

Karikatürcü ve mizah yazarı Cihan Demirci, 1978'de adım attığı karikatürcülüğünün 33. yılında 13. Karikatür sergisi "Hayat Çizgisi"ni 19 Şubat'ta Çanakkale'de açıyor. Çanakkale Belediyesinin katkılarıyla gerçekleşen, 40 karikatürün yer aldığı serginin açılışı 19 Şubat Cumartesi günü, saat:15'te, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Girişimcilik Merkezi Salonunda yapılacak. Sergi 28 Şubat'a dek açık kalacak. Bugüne dek 38 kitap yayımlayan, karikatür ve mizah tarihimiz üzerine araştırmaları da bulunan, dilimize ve argomuza pek çok sözcük ve deyim kazandıran, son 20 yılda 800'e yakın kültürel-sanatsal etkinliğe katılan, halen Cumhuriyet gazetesinin "Cumertesi" mizah sayfasında yazar-çizerliği sürdüren Cihan Demirci, 19 Şubat Cumartesi günü sergi açılışı sonrasında 18 Mart Üniversitesi, Girişimcilik Merkezi Salonunda saat: 16.00-18.00 arasında "Damdaki Mizahçı" söyleşisi gerçekleştirecek ve kitaplarını imzalayacak.

Daily  Güncel

Fadi Abou HASSAN 

Fritzpelen KAHU İndonesia

Saeed SADEGHİ

Yüksel CENGİZ

Vahit AKÇA

Musa KAYRA

İsmail DOĞAN

"Çizgili Muhabbet Karikatür Grubu"ndan ODTÜ Kütüphanesi Sergi Salonu'nda "insanlık yıkılmasın" isimli karikatür sergisi 14-20 Şubat 2011 tarihleri arasında izleyici ile buluşacak...

2th International Tourism Cartoons Contest Results...

2.Uluslararası Turizm karikatürleri yarışması Sonuçlandı...

Bu yıl 2'ncisi düzenlenen Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması'nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın desteği, Anadolu Üniversitesi Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi, Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi ile Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği'nin (TUYED) işbirliğinde düzenlenen yarışmanın ödülleri EMITT Fuarı'nda sahiplerini buldu.Yarışmaya 42 ülkeden 185 karikatür sanatcısının yolladığı 404 çalışmayı değerlendirildi. Yarışmada birincilik ödülü Bursa'dan Mehmet Kahraman'a, ikincilik ödülü Ukrayna Kiev'den Oleksiy Kustovsky'e, üçüncülük ödülü ise İskoçya'dan Ross Thomson'a verilirken, İran'dan Kambiz Derambakhsh, Avusturya'dan Gerhard Gepp, Bulgaristan'dan Stefan Despodov, İran'dan Shahram Rezaeı, Adan'dan İ.Serdar Sayar'ın eserlerini mansiyona layık gördü.

İsmail GÜLGEÇ Yoğun Bakımda... 

Karikatürcüler Derneği başkanı Metin Peker'den alınan bilgiye göre Karikatürcüler Derneği üyesi ve eski başkanlarından İsmail Gülgeç ani bir kalp krizi sonrası hastaneye kaldırıldı... 
İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan sevgili karikatürcü İsmail Gülgeç'e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve acil şifalar diliyoruz... Karcomics Magazine.
fotoğraf Muhittin Köroğlu

Yerel Mizah Dergileri...

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği, Türkan Saylan Kültür Merkezinde söyleşilerine devam ediyor. Bu ayın konusu; “Yerel Mizah Dergileri Neden Uzun Ömürlü Olmuyor?” başlığını taşıdı. 
Konuşmacı olarak Denizli’den katılan Abdülkadir Uslu 1985 yılında çıkardıkları Tebessüm Dergisini anlattı. Dergi sahibi Şükrü Tekin Kaptan’ın dergiyi yaşatabilmek için mülkünü satmak zorunda kaldığını, buna rağmen derginin uzun ömürlü olmadığını söyledi.
Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mustafa Yıldız ise 1976 yılından bu yana İzmir’de birçok dergi çıkardıklarını, gazetelere mizah sayfası yaptıklarını anlattı. Bunların içinde en uzun soluklu olanı Yeni Asır Gazetesinin ek olarak çıkardığı Gıcık Mizah Dergisi olduğunu söyledi. Yıldız konuşmasında;”1980’li yılların başında çıkan derginin 150. sayısından sonrasını Eflatun Nuri ve İzmirli çizerler hazırladı. Dergi 1990 yılında 454. sayıya ulaştı. Daha sonra kapatıldı. Ayni kadro Demokrat Ege’de Karanfil Dergisini çıkarttı. Gazete ve dergi kısa sürede kapandı. 
1980 yılları ortalarında (İzmir) Gazete’de yeni ve ilginç dergi çıkardık. İlk 5 sayı değişik isimlerde ek olarak çıktı. Böyle sürdürülmesi de düşünülüyordu. Daha sonra gazete ek olarak maliyeti çok bularak, 1 yıl boyunca ‘Kaktüs’ adıyla mizah sayfası olarak sürdürdü. İşte ilk 5 derginin isimleri: Soğan, Zehir, Kadayıf, Zam ve Üzüm.
1977 yılında Ekspres Gazetesinde ‘Egeli Karikatürcüler’ mizah sayfasında Mustafa Bora, Yaşar İmiş, Yusuf Akıncı, Melih Tözün ve ben yer aldım. Yine ayni gazetede, ayni arkadaşlarla 1978 yılı başında ‘Yılbaşı Neşesi’ sayfasını erhaba Spor Dergisi, Demokrat İzmir ve Merhaba İzmir Gazeteleyaptık. 1979 yılında Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği olarak Mrine Mizah sayfası yaptık. 1982 yılında yine ayni arkadaşlarla Milliyet Gazetesine ‘Gülen Ege’ adıyla sayfa yaptık. Bu sayfalarda yer alan çizerler: Tuncay Urcan, Orhan Aksoy, Oğuz Dicle, Barış Baklan, Feriha Akın, Nermin Kalaylı, Gülnur Taş, Ercan Baysal, Mehmet Aslan, Tufan Arkayın, Yankı Yazgan, Zafer Güven, Mustafa Yıldız gibi isimlerden oluşuyordu.
1985’de Gazeteciler Cemiyetinin çıkardığı Bayram Gazetesine ‘Bayramlık’ sayfalar yaptık.
Bağımsız dergi olarak çıkan; Fit, Cümbüş, Mustafa, Sinek, Sivilce ve Yenigün Gazetesinin mizah eki Boyoz’da uzun ömürlü olmadı. Bu arada Zafer Güven 4 yıl boyunca ‘Pazar Neşesi’ sayfasını Hürriyet Gazetesi Ege ekinde sürdürdü. Ben ve Ömer Çam ‘Barınak’ sayfasını Milliyet Gazetesi Ege ekinde 2010 yılında yaptık.
Yeni Asır Gazetesinde, 1984 yılında ‘Gıdık’, 1990’da ‘Kedi’, 2002 yılında ise ‘Kirpi’ mizah sayfaları yer aldı. Bir ara yayınlanmayan sayfayı Tufan Selçuk halen sürdürüyor.
1999 yılında Kıpırdak ve 2003 yılında Kartopu Çocuk Dergilerinin çıkmasında Sadık Pala’nın emeği büyük! Birçok İzmirli Çizer bu dergilerde karikatürleriyle yer aldı. 
2004 yılında Günabakan Gazetesinde ‘Karikatür Fuarı’ sayfasını gazete kapanana kadar sürdürdüm. 1993 Kuzey Ege Gazetesinde ‘Kozalak’, 2001’de Firilens Gazetesinde ‘Tarama Ucu’ sayfalarını yaptım.
Saat Kulesi Mizah sayfaları: Ödül Çocuk, Yurtta Uyanış, Batı Söz Dergileri, Ege Telgraf ve Ege’de Yaşam Gazetelerinde yer aldı.
Önümüzdeki Hafta Ege’de Bugün Gazetesinde yeni sayfamız ‘Mizah Salatası’na başlıyoruz. Dernek Temsilciliği olarak diğer yerel gazete ve dergilerde sayfalarımız yer alacak.”

Mehmet Selçuk'tan" AŞKKARİKATÜR "Sergisi 12-20 Şubat 2011

Mehmet Selçuk'tan" AŞKKARİKATÜR "Sergisi 12-20 Şubat 2011. tarih: 12 şubat 2011 cumartesi Saat: 14.00, saat 15.00'te imza ve söyleşi - Kambüs Mizah Dergisi'nin tanıtımı
Adres: Forum Çamlık, Orta kat

"Mizah Salatası" Ege'de Bugün Gazetesinde...

İzmirli çizerlerin yeni mizah sayfası “Mizah Salatası” her Pazartesi Ege’de Bugün gazetesinde yayınlanıyor. İlk hafta ‘Sevgililer Günü’ karikatürlerine yer ayıran sayfada; Cemalettin Güzeloğlu, Lütfü Çakın, Birol Çün, Mehmet Tevlim, Hüseyin Alparslan, Özge Ulu ve Mustafa Yıldız’ın karikatürleri yer alıyor. Her hafta 3 genç çizerin karikatürlerinin de yer aldığı sayfanın ilk konukları; Muratcan Yeşilyurt, Mert Melih Şener ve Alphan Sılan oldu.

Daily  Güncel

MaxMinus Magazine New Issue:23 

MaxMInus Magazine New issue is Online..No:23

Daily  Güncel

Ahmet Aykanat Karikatür Sergisi

Karikatürcü Ahmet Aykanat'ın kişisel karikatür sergisi, 6 Şubat 2011 pazar günü saat 13:00'de Bursa As Merkez Outlet Alışveriş merkezi giriş katında açılacaktır...

Daily  Güncel

Nazım Kültürevi'nde Karikatür Atölyesi... 

Karikatürcü Mustafa Yıldız İzmir'de genç çizerlerle karikatür çalışmalarına devam ediyor. İzmir Güzelbahçe Belediyesinde sürdürdüğü gençlere yönelik karikatür çalışmalarına 30 genç ve yetişkin katılıyor. Nazım Kültürevi'nde, haftada 2 gün yapılacak çalışmalar ise 20 Şubat Pazar günü başlıyor. Kolay gelsin sevgili Musatafa Yıldız

Karcomics Magazine Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here...>>>

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

  1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65

  Not: "KARCOMICS" Karikatür ve Mizah Dergimize yarışma albümü göndermeyen yarışma organizatörlerin yarışma duyuruları ve sonuçları yayınlanmayacaktır...
Note: The announcements and the results of competitions of those organizers who do not send us their album of the contest, are not published in the "KARCOMICS" Magazine of Cartoon and Humour. 
UYARI: Karcomics web sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics web sitesini yasal olarak bağlamaz.

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2011© By Ismail Kar All right reserved.