Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Başkent'te Türk ve Yunan Karikatürcülerden Uluslararası Karikatür Günleri 5-9 Temmuz 2011...

   Başkanlığını yaptığım Kültür, Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği'nin iştirakçisi olduğu Türk ve Yunan Karikatürcüleri bir araya getiren etkinlikle ilgili habere ilginizi bekliyoruz
Saygılar,
Külturçev Başkanı,Ali Tarık Hatipoğlu
              Fri, July 1, 2011
Türk ve Yunan Karikatürcüler beş gün boyunca Çalıştayda bir araya gelecekler...
Karikatür Vakfı ve Yunanistan Karikatür Dostları Derneği,AB desteği ile 5-9 Temmuz tarihleri arasında ‘Karikatürlerle Türk Yunan Komşuluğu’ konulu etkinlikler düzenleyecek. 
Yunanlı karikatürcüler Triantafillou NIkos, Giannis Geroulias, Sofia MItraki (Karachaliou), Antonis Passaris, Türk karikatürcüler Tan Oral, Nezih Danyal, Kamil Masaraci, İzel Rozental, Ercan Akyol, Muhammet Şengöz ve Ankaralı karikatürcülerin katılacakları çalıştayla başlayacak etkinlikler, İnşaat Mühendisleri Odası Lokali'nde 5 Temmuz Salı günü başlayacak.
Türkiye ve Yunanistan arasında karikatür sanatı aracılığıyla kültürel diyalogun geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla Avrupa Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülen Türkiye ve AB Sivil Toplum Diyalogu–II” - Kültür & Sanat Bileşeni Hibe Programı kapsamında düzenlenen etkinliklerde Türk ve Yunan karikatürcüleri Türkiye ve Yunanistan da çalıştaylar, paneller düzenleyecekler ve sergiler açacaklar. Sergilerle, halkların kültürlerinin en güçlü bölümü olan sanatı ve özelinde kendi içinde de anlatımı en güçlü sanat dalı olan karikatürü kullanarak, unutulmak üzere olan veya en azından öne çıkarılmayan iki ülke arasındaki ortak yanlar duyurulacak.
Türk-Yunan karikatürcülerinin buluşmasıyla ilgili festival düzenleyicilerinden Karikatür Vakfı’nın başkanı Nezih Danyal şu açıklamayı yaptı: 
“Bilindiği gibi Türkiye ve Yunanistan tarihten gelen sayısız ortak özellikleri olan ülkelerdir. Coğrafi konum ve ekolojik özelliklerinin aynı olması sonucu her ikisinin çok benzer folklorik özellikleri vardır. Aynı yemekleri pişirip yerler ama farklı isimler verirler. Aynı içkileri içerler ama ve yine değişik adlarla üretirler. Aynı müziği dinlerler ancak farklı lisanlarda dizeler yerleştirilir. Halkların en belirleyici özelliklerinden olan folklorik kültürleri neredeyse aynıdır. Türkiye’nin batı kıyılarında söylenen şarkılar, oynanan halk oyunları Yunanistan’ın Ege kıyılarında aynen uygulanır. Atina’da bir tavernada eğlendiğiniz zaman İzmir ya da İstanbul’da benzer bir taverna olduğundan ve orada insanların hemen hemen aynı ezgileri dinlediğinden ve aynı şekilde dans ettiklerinden görebiliriz. Bu özellikleri göz önüne alarak Türk ve Yunan karikatürcüleri 5 Temmuz günü Ankara’da buluşacaklar 10 Temmuz tarihine kadar düzenlenecek çalıştayda (work-shop) ‘Karikatürlerle Türk Yunan Komşuluğu’ konusunda birlikte karikatür çizecekler.” 
Kültür, Turizm ve Çevre Gazetecileri Derneği’nin medya organizasyonu desteği vererek iştirakçi olacağı etkinliklerde, karikatürcülerin çizdikleri karikatürler daha sonra sergi de sergilenecek ve bir kitapta toplanacak.

Daily  Güncel

New Cartoon Contests  Yeni Karikatür Yarışmaları

Detail for click here - Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...>>

2010 İnternational Naci el Ali Contest Exhibition...

02 Temmuz 2011 09:47

02 Temmuz 2011 01:40

İLK VE SON KEZ...

Değerli Karcomics Magazine Okurları,katılımcılar İran'daki bir web site oylamasına bu güne kadar gönderdiğiniz tüm oylara teşekkürler... 
Karcomics Magazine kadrosu ve okurlarıyla birlikte bir bütündür. 
Bu yarışmaya girmek istemedik ama dahil edildik, oylamadan çekiliyoruz... Bundan sonra lütfen kimse bu siteye girerek bizim web sitemizi oylamasın....
Karcomics Magazine -ismailkar.com olarak böyle bir yarışmada yer almak istemedik ve yer almak ta istemiyoruz.....
Karcomics Magazine Web Sitesinin 2000 yılından bu yana yurt içi yurt dışına karikatür haberciliği yapan ve bu güne 
kadar kesinlikle ve hiçbir polemiğe meydan vermediği,özellikle de buna özen gösteren bir çizgisi vardır ve bu çizgisini 
daima sürdürecektir...Her zaman olduğu gibi düzeyli yayınlarına devam edecektir...
Rating veya ne adına yapılıyorsa da web site adresimizin kullanılmasını kesinlikle istemiyoruz...
tekrar söylüyoruz Karcomics Magazine Web Sitesi bu oylamada yer almayacaktır...
Karcomics Magazine

Karcomics Magazine Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here...>>>

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

  1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82

  Not: Karcomics Karikatür ve Mizah Dergimize yarışma albümü göndermeyen yarışma organizatörlerin yarışma duyuruları ve sonuçları yayınlanmayacaktır...
Note: The announcements and the results of competitions of those organizers who do not send us their album of the contest, are not published in the Karcomics Magazine of Cartoon and Humour. 
UYARI: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2011© By Ismail Kar All right reserved.