Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Daily Güncel 

Mustafa Yıldız'lı KarDer İzmir Her Yerde...

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği ülke genelinde sergilerini devam ettiriyor. 47. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Tudem yayınları ve Okul Kütüphanecileri Derneği ile gerçekleştirdiği karikatür sergilerini Şanlıurfa, İstanbul, Bolu ve Tekirdağ’da açtı.
35 çizerin 37 karikatürle katıldığı “Çizgilerin Diliyle Kitap ve Kütüphane” sergisini, Şanlıurfa İl Halk Kütüphanesi, İstanbul Ataşehir Cıngıllıoğlu Lisesi, İstanbul Üsküdar Acıbadem Ata İlköğretim Okulunda açtı. Sergiler öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi.
Bolu İl Halk Kütüphanesinde “Çizgilerin Diliyle Çevre Karikatürleri” ‘DÜNYA ÖNEMLİDİR’ başlığı altında gerçekleşti.
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Pramit Salonunda da “Kitap ve Kütüphane” sergisi 29 Mart 2011 günü açıldı...Üniversitenin Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Sevim Gaytancıoğlu katılımcılara teşekkür plaketi sundu.

Sun, April 3, 2011 6:04:58 PM / karderizmir

Daily Güncel 

2.Dikili Karikatür Şenliğinde'Hep Beraber Karikatür çizelim'

Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce hazırlanan ve geleneksel hale getirilen Dikili Karikatür Şenliğinin 2.si İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün de katkılarıyla Belediye Etkinlik Salonunda yapıldı.
İzmirli karikatürcüler Mustafa Yıldız ve Lütfü Çakın’ın “Çizgili-İkili” karma karikatür sergisiyle başlayan şenliğin açılışını Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven yaptı. Şenliğe Belediye Meclis üyeleri Hüseyin Çelik ve Erdoğan Doğan ile birlikte katılan Özgüven, 'Emek' konulu karikatür çizen en iyi ilk 10 kişiye şenlik sonunda özel hediyeler vereceğini söyledi. Konuşmaların ardından Karikatürist Lütfü Çakın, Özgüven’e kendisiyle ilgili çizdiği karikatürleri hediye etti. Karikatür çalışmaları sırasında çocuklar tarafından sevgi gösterilerine maruz kalan Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven çocuklarla bol, bol şakalaştı. Şenlikte “Çizgi roman kahramanlarını ne kadar tanıyoruz?” konulu söyleşinin ardından “Çizgi Roman ve Çizgi Film kahramanlarını çiziyoruz” konulu Atölye çalışmasına geçildi. 100’den fazla çocuğun katıldığı çalışma neşeli bir havada geçti.
Şenliğin 2. gününde “Turizm ve Dikili’de Yaz” konulu karikatür yarışması yapıldı. Bir saatlik dilimde çizilen karikatürlerden 65’ine teşekkür belgesi, kitap ve karikatür albümleri hediye edildi. Atatürk Meydanında ise Karikatürist Lütfü Çakın gün boyunca Dikililerin portrelerini çizdi.
'Hep Beraber Karikatür çizelim' sloganıyla yapılan, karikatürist Mustafa Yıldız ve Lütfü Çakın yönetiminde ki etkinliklere ilgi çok büyük oldu. Çocuklar gelecek yıl tekrarlanması için söz aldılar.

02 Nisan 2011 21:53 / karderizmir

Dünya 1 Nisan ŞAKA GÜNÜ Silivri'de Başladı...

“1 Nisan Mizah Haftası” bir hafta boyunca Silivri'de kutlanacak!
Silivri Belediyesi tarafından 1- 7 Nisan tarihleri arasında Homur Mizah ve Karikatür Grubu’nun katkılarıyla gerçekleştirilen “1 Nisan Mizah Haftası”, “Allianoi’nin Perisi YOK ETTİ DSİ’nin Velisi” ve “Su Yaşamdır, Yaşamımız Satılık Değildir” sergilerinin Silivri Kültür Merkezi’nde açılışı ile başladı.
1 Nisan tarihinde “Allianoi’nin Perisi YOK ETTİ DSİ’nin Velisi” ve “Su Yaşamdır, Yaşamımız Satılık Değildir” sergilerinin açılışında Silivri Belediye Başkan Vekili Süheyl Kırkıcı ve Homur Karikatür ve Mizah Grubu yazar ve çizerleri söz aldı. Birbirinden renkli konuşmaların yapıldığı açılışta “mizah” konuşuldu. Karikatürcü Canol Kocagöz 1 Nisan’ın tüm dünyada tatil edilmesi talebi açılışa renk kattı.
Açılışta ilk olarak söz alan Başkan Vekili Süheyl Kırkıcı, Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın pazartesi gününden itibaren programa katılacaklarını ilettiler. Oğuz Aral’ın Silivri doğumlu olduğunu hatırlatan Kırkıcı, “Her gününüz 1 Nisan Şaka Günü gibi çoşkulu, ve gülümsemesiyle dolu olsun” diyerek konuşmasını bitirdi. 
Homur Grubundan ilk olarak söz alan Canol Kocagöz, “Tüm Dünya 1 Nisan Şaka Günü adına buradayız, Silivri halkı da bu amaçla burada.” Vurgusunu yaparak 1 Nisan’ın tüm dünyada insanlar tarafından kabul gördüğünü ve bu günde insanların birbirlerine şaka yaptıklarına değindi. Bu günü kabul ettiklerini ve Karikatürcüler Derneği’nin de bunu deklare ettiğini anlattı. “Bu gününün tatil edilmesini istiyoruz.” diyen Kocagöz “ Burada, Silivri’de en büyük şakalar dönüyor, şakaların en büyüğü dönüyor. Bu konuya dergide de ufakta olsa yer verdik” diyerek güncele gönderme yaptı. Bu haftanın ve etkinliğin ilk olduğunu, Türkiye’de ilk kez Silivri’de kutlanmasına değinerek, “Dünya Şaka Günü’nü Silivri’ye taşıdık.” diyen Kocagöz “Türkiye’de bu günlerde burada kutlanması da bir şakadır. Benden bu kadar şaka.” diyerek konuşmasını bitirdi.
Daha sonra söz alan Karikatürcü ve Senarist Atay Sözer Silivri denilince ilk aklına gelen şeyin önceleri yoğurt olduğunu anlattı. Sözer, “Sonra günün birinde birileri bize bir şaka yaptı. Silivri’de bir bina yapılmaya başlandı. Sonra bu binanın güzel bir hapishane olduğunu öğrendik. Boş olmaz dediler, doldurmaya başladılar” dedi. Artık Silivri’nin sadece cezaevi ve yoğurduyla değil, artık Mizah Haftası ile de anılacağına değinerek Atay Sözer konuşmasına son verdi.
Karikatürcü Burak Akerdem yaptığı kısa konuşmada dünyanın Şaka Günü’nü kutladı ve herkes için barış ve huzur dolu bir dünya diledi. 
Şair ve yazar Yaşar Miraç su ile ilgili “Sucuk” ve Ruhi Su için yazdığı “Ruhi Su Türküsü” şiirlerini seslendirdi. Fotoğraf sanatçısı Özcan Yaman, son dönemde yaşanan olaylarda kimin kime şaka yaptığının karıştırıldığını değinerek, “Bizler de, biz sanatçılar da kimin kime şaka yaptığını karıştırdık.”dedi. “Bu yılın en büyük şaka ödülü Ahmet’e verilmeli” diyen Yaman, İmam’ın Ordusu kitabına gönderme yaptı. Japonya’daki olaylar, suyun ranta çevrilmesi gibi konuları mizahın diliyle ön plana çıkarılabileceğini söyleyen Yaman, son olarak böyle bir etkinliği düzenlediği için Silivri Belediyesi’ne teşekkür ederek konuşmasına son verdi. 
Konuşmaların sona ermesiyle sergi açılışı ve kokteylde davetliler ve sanatçılar bir araya geldiler. 
01 Nisan Mizah Haftası boyunca karikatürcü ve sanatçılar, pek çok söyleşi, karikatür ve mizah atölyeleri ile 7’den 70’e Silivrililerle buluşacak. Ücretsiz katılım yapılabilecek atölyelerde, katılımcılar “mizah” ustalarıyla ve “mizah” la tanışacaklar.
Kemal Sunal’ın Şaban tiplemesi ise bu haftada Öğretim Görevlisi İrfan Ongar tarafından işlenirken, mizahın sinema üzerine etkileri de tartışılacak. Mizah denilince akla gelen sinemamızın önemli bir ismi de yine bu hafta içinde hatırlanacak. 
Türk Halk Müziği Sanatçısı Handan Aydın tarafından 07 Nisan 2011 günü saat 20.00’de gerçekleştirilecek olan konserle dopdolu bir mizah haftası sona erecek.

Sat, April 2, 2011 1:42:24 AM / canolkocagöz

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

01 Nisan 2011 12:05 / ahmetaykanat-julianpenapai

Sezer Odabaşıoğlu'ndan Serpil Kar Karikatürleri...

İzmir'den karikatürcü dostumuz Sezer Odabaşıoğlu güzel bir sürpriz yaparak karikatürlerimden bir kısmını bir video olarak hazırlayarak göndermiş... Sevgili Sezer Odabaşıoğlu'na emeklerinden ötürü çok teşekkürler... Antalya/1 Nisan 2011/Serpilkar

*Serpil Kar karikatürlerinden oluşan video için tıklayınız / *Serpil Kar Cartoons for video click here...>>

7-17 ve 7-77 Karikatür Yarışması 2011 Sonuçlandı...

Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen 7-17 karikatür yarışmasını Sinop'tan Nurten Demirtaş ve 7-77 Uluslararası karikatür yarışmasını Türkiye'den Şevket Yalaz kazandı...
Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen 17.Uluslararası Ankara Karikatür Festivali 7-17 yaş grubu çocuklar için yapılmaktadır. Yerli ve yabancı karikatür ustalarının katkılarıyla 16 yıldır süregelen festivalin amacı yerli, yabancı karikatürcüleri çocuklarla kaynaştırmak, onların çocuklar için çizdikleri karikatürleri ve çocukların çizdikleri karikatürleri festival sırasında bir arada sergilemektir. Festival kapsamında yer alan Uluslararası 7-77 Karikatür Yarışması yarının büyükleri çocuklara karikatürü sevdirmek, mizah duyarlılığının gelişimine katkıda bulunmak, onların dünyalarını karikatürlerle zenginleştirmek amacıyla düzenlendi ve yarışmaya 68 ülkenin karikatür ustaları çocuklar için toplam 923 karikatür çizip gönderdiler.Tan Oral, Stephen Mumberson (İngiltere), Prof. Atila Özer, İzel Rozental, Ercan Akyol, Kamil Masaracı, Prof. Dr. Efser Kerimoğlu (Psikiyatrist), Muhammet Şengöz ve Nezih Danyal'dan oluşan yarışma jürisi Şevket Yalaz'ın (İstanbul) karikatürünü 2000$'lık 7-77 Ödülü'ne uygun buldu.
Yine festival kapsamında yer alan çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirmek ve onları barışçıl bir geleceğe hazırlamak amacıyla düzenlenen 'Küresel Isınma' konulu Ulusal 7-17 Karikatür Yarışması'na toplam 687 karikatur katılmış olup Sinop'tan Nurten Demirtaş'ın karikatürü 1.000 TL'lik SCRİKSS 7-17 Ödülü'ne uygun bulundu.
Karikatürcüler ödüllerini 15 Nisan Cuma günü Saat: 11.00 de Balgat, Ceyhun Atuf Kansu Caddesi No:122 adresindeki Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Galerisi’nde yapılacak 17. Uluslararası Ankara Karikatür Festivali açılış töreninde alacaklar.

Results of 7-77 International Ankara Cartoon Competition 2011

17th International Ankara Cartoon Festival is organized for children between the ages of 7-17. The goal of this year's festival, with the contribution of both Turkish and Foreign Cartoonists, is to combine Turkish and foreign cartoonists with children and to display both their cartoon works prepared for children and cartoons drawn by the children themselves during the festival. The aim of The International 7-77 Cartoon Competition during the festival is to make children -the adults of tomorrow- love cartooning, to contribute to the development of their awareness of humour and to enrich their world with cartoons. For the competition, 923 cartoons have been drawn and sent for children by the master cartoonists from 68 countries.
The cartoon by Şevket Yalaz (Turkey) has been chosen as eligible for the award of 2000$ by the jury composed of cartoonists Tan Oral, Stephen Mumberson (England), Prof. Atila Özer, İzel Rozental, Ercan Akyol, Kamil Masaracı, Prof. Dr. Efser Kerimoğlu (Psiychiatrist), Muhahammet Şengöz and Nezih Danyal.

 31 Mart 201120:00 / karikatürvakfı

Homur Mizah Grubundan 1 Nisan Mizah Haftasında Etkinlikler...

Homur Mizah Grubu ve Silivri Belediyesince 1-7 Nisan 2011 tarihleri arasında Silivri Kültür Merkezinde sergilerin, gösterilerin, söyleşilerinde içinde yer aldığı ve mizah haftası düzenliyor...            31 Mart 2011 01:13 / ataysözer

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

30 Mart 2011 22:05 / julianpenapai

Narlıdere AKM'de Karma Sergi...

İzmirli Sanatçılar Birliği Derneği-Plastik Sanatlar bölümü üyelerinden yirmi dört sanatçının katıldığı karma sergi Narlıdere AKM Sergi Salonunda açıldı. Güzelbahçe ve Narlıdere Belediye Başkanlarının da katılımıyla açılan sergide resim, heykel, seramik ve karikatürden oluşan elliyi aşkın eser izleyiciden tam not aldı.. Dernek yönetim kurulu üyelerinden 200 eseri TRT repertuarında çalınan “Aşk rüyadır çok zaman-üzüldüğün şeye bak” isimli şarkının da sahibi Yalçın Benlican eserlerinden bazılarını okudu.
Akademi Değerli hocalarından Alfia Besler güzel sesi ve kemanı ile, resimleri ile de katkıda bulunan Tacettin Özmen piyanosu ile, İrfan Ünsal’ın da gitarı ile çektikleri müzik ziyafetine ilerleyen saatlerde izleyiciler de eşlik ettiler. 
İzmirli Sanatçılar Birliği Derneği’nin Plastik Sanatlar Bölümü Sorumlusu Ressam Hülya Sezgin, serginin 3 Nisan gününe kadar gezilebileceğini ve benzer etkinlikleri yıl boyunca sürdüreceklerini ve tüm sanatseverleri beklediklerini söyledi.
Sergiye resimle katılan sanaçılar: Armağan Altay, Atanur Meriç, Buket Akkaya, Evlin Öztürk, Hamide İyigün, Hatice Aydoğan, Hazbiye Güngörürler, Hülya Sezgin, İbrahim Pabuşcu, Neşe Tankaya, Nevin Önen, Serap Yalçın, Sevim Koç, Şükran Üst, Taci Özmen, Uğur Şakre, Vicdan Şarlak . Seramik sanatçıları: Cavidan Keçik, Emel Öztürk, Gülcan Peker, Kevser Gülşen, Tülin Akarca Heykelde; Mesut Akçay, karikatürde ise Mustafa Yıldız yer aldı.

İzmir Karabağlar'da Karikatür Şenliği...

Karabağlar Belediyesin düzenlediği 2. Karikatür ve Mizah Şenliği 8- 9 Nisan tarihlerinde gerçekleşiyor. Birçok yazar ve çizerin katılacağı etkinlikte, Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciğinin “ÇİZMİR-1” karikatür sergisi açılıyor.İzmirli 40 çizerin katılacağı sergide 72 karikatür görücüye çıkacak. 
Şenlikte bir ilk yaşanacak.“Gülen Karabağlar” Mizah Dergisi, Türkiye’nin ilk belediye mizah dergisi olarak yayın hayatına başlayacak. Mizah yönetmenliğini Mustafa Yıldız’ın yaptığı dergide 38 İzmirli yazar ve çizerin ürünleri yer alıyor. Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, dergiyi çok beğendiğini, mizah dünyasına böylesine pırıl, pırıl bir dergi kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.
Şenlik programının ilk gününde Cezmi Ersöz, Abdullah Yılmaz ve Deniz Altıok’un katılacağı “Mizah Yazarları Anlatıyor” söyleşisi, Tarla Faresi Çocuk Tiyatrosu “Sesiz Adam” oyununu yer alacak. Uzun yıllar İzmir’de yaşamış, birçok çizerin yetişmesine öncülük etmiş, Karikatürist Eflatun Nuri, ölümünün 3. yılında söyleşiyle anılacak. Konuşmacı olarak Eflatun Nuri’nin kızı Sema Erkoç, öğrencileri İzmirli çizerler Mustafa Yıldız, Sadık Pala, Mete Erden, Cemal İlkbahar ve Turan İyigün katılacak.
Şenliğin 2. günü “İzmir’de yaşayan Mizahçılar Onur Ödülü” töreni ile başlayacak. Bu yıl Niyazi Yoltaş'ında içinde olduğu üç sanatçı bu ödülü paylaşacak. Yine şenlikte Gırgır Dergisi çizerleri ilk kez İzmir’e konuk olacaklar. Dergiyi her hafta nasıl hazırladıklarını anlatacak. Atölye çalışmasında çocuklar “Karabağlar’ı Şenlendirecek”. Hüseyin Yurttaş ve Hidayet Karakuş, Mizah Yazarı Aziz Nesin ile anılarını söyleşide paylaşacak. Hacivat ve Karagöz oyununu Hamit Demir ve Tamer Yontar sunacak. Ayrıca gün boyu Nasrettin Hoca fıkralar anlatacak. Şenlik alnını stantlarında İzmirli karikatürcüler Birol Çün, Lütfü Çakın ve Zeynep Gargi portre çizerken, “Mizah dergileri koleksiyon sergisi” gezilebilecek ve Karabağlar şenlik hatırası fotoğraflarını, çizgi roman kahramanlarıyla birlikte çekebilecek.

Yer:Uğur Mumcu Parkı İnönü Caddesi No:187 Karabağlar-İzmir

Denizli'de Karikatür Sergisi...

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliğinin “Karikatür ve Felsefe” konulu karma sergisi Denizli’de sergilenmeye devam ediyor. İlk sergi Tavas ilçesinde düzenlenen Felsefe Olimpiyatlarında, Tavas Lisesinde sergilendi. Daha sonra Hakkı Dereli Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinde Açılan sergi, önümüzdeki ay Nevzat Karaalp Lisesine taşınıyor. Felsefe Öğretmeni Aytekin Kılınç; “Denizli ilimizde, öğrencilere karikatürle felsefeyi sevdiren, Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliğine teşekkür ederiz. Geçen yıl ‘30x40= Eğitim karikatürleri’ sergisini açmıştık. Haziran ayında ‘Çevre’ karikatürleri sergisi ile Denizli’de karikatürlü günlerimiz sürecek” dedi.              29 Mart 2011 22:06/karderizmir

Museum HOUSE OF HUMOUR AND SATIRE-Winners2011

20th International Biennial of Humour and Satire in the Arts /IBHSA/ - Gabrovo 2011 
Prize Winners:
* Grand Prix - the Golden Aesop statuette: GEORGI BALABANOV, Bulgaria 
* Prize of the town of Gabrovo - the GASCAR statuette: TODOR VARDZHIEV, Bulgaria 
* Prize for Cartoon of the Ministry of Culture of the Republic of Bulgaria: TRAYKO POPOV, Bulgaria 
* Prize for Graphics & Drawings of the Ministry of Culture of the Republic of Bulgaria: TOMIYUKI SAKUTA, Japan 
* Prize for Painting of the Ministry of Culture of the Republic of Bulgaria: YORDAN PARUSHEV, Bulgaria 
* Prize for Sculpture of the Ministry of Culture of the Republic of Bulgaria: NELI HRISTOVA, Bulgaria 
* Prize for Photograph of the Ministry of Culture of the Republic of Bulgaria: HEIDI HEINDL, Austria 
* Prize for Poster of the Ministry of Culture of the Republic of Bulgaria: MILENA ABANOS, Bulgaria 
* Prize for Sculpture awarded by Skalni Materiali JS Co. - Rousse: VENELIN IVANOV, Bulgaria 
* Prize of Skalni Materiali JS Co. - Rousse awarded to a young sculptor: DANIEL STOYANOV, Bulgaria 
* Prize of Lions Club of Baden/Helenental, Austria awarded to a young Bulgarian graphic artist: KONSTANTIN GAYTANDZHIEV, Bulgaria 
* Prize of Lions Club of Baden/Helenental, Austria awarded to a young Bulgarian graphic artist: MILENA MLADENOVA, Bulgaria 
* Prize of Humour of the Peoples Society: VLADIMIR MARINOV, Bulgaria 
* Prize of the Museum House of humour and Satire: GALINA PAVLOVA, Bulgaria 
* Prize of Inter Date Systems Co.: VLADIMIR VITKOV, Israel 
* Prize of the Directorate of Central Balkan National Park: LOTHAR OTTO, Germany 
* Prize of Gabrovo Planet Society: IVAILO TSVETKOV, Bulgaria 

for detail click here / daha ayrıntılı bilgi için tıklayınız...>>

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

29 Mart 2011 21:59 / muammerkotbaş

Result of Knokke-Heist International Cartoon Contest 2011

Golden Hat - Pol Leurs (Luxembourg)
Silver Hat - Stefaan Provijn (Belgium)
Bronze Hat - Mohammad Ali Khoshkam (Iran)

28 Mart 2011 19:29/julianpena pai -28 martie 19:09/ilyakKatz

Daily Güncel 

artefacto March 2011 - Issue : 40

To downland the full pdf format click here-tıklayın

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

simil_kayaks2011.jpg (244969 bytes) simil_kelle2011.jpg (330372 bytes) simil_books2011.jpg (119328 bytes) simil_gatto2011.jpg (198336 bytes)

19 Mart 2011 18:34 / julianpenapai

Daily Güncel 

Dünya Tiyatrolar Günü...

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

25 Mart 2011 12:08 / hüseyincakmak

Hakkı Uslu 2011/1"Cemre Düşerken"Karikatür Sergisi Açıldı... 

Hakkı Uslu'nun 2011/1 "Cemre Düşerken" başlıklı beşinci kişisel Karikatür Sergisi Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından açıldı. 
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü Konferans salonunda gerçekleşen sergiye Dünya Meteoroloji Günü etkinliklerine katılan yerli ve yabancı konuklar, basın kuruluşlarının temsilcileri ,bilim adamları, öğrenciler ve çok sayıda sanatsever katıldı. 
Sergide "Çevre ve İklim" konulu otuz karikatür izleyicilerle buluştu. Kokteylden sonra DMİ Halk Müziği Korosunun verdiği konser ilgiyle izlendi.

2.Dikili Karikatür Şenliği 2011

Daily Güncel 

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

Karcomics Magazine Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here...>>>

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

  1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70

  Not: Karcomics Karikatür ve Mizah Dergimize yarışma albümü göndermeyen yarışma organizatörlerin yarışma duyuruları ve sonuçları yayınlanmayacaktır...
Note: The announcements and the results of competitions of those organizers who do not send us their album of the contest, are not published in the Karcomics Magazine of Cartoon and Humour. 
UYARI: Karcomics web sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics web sitesini yasal olarak bağlamaz.

 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2011© By Ismail Kar All right reserved.