Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Daily Güncel

Tuesday, September 4, 2012 6:08 PM / tanoral

Vicdan Bulunmaz Özer Karikatür Müzeleri Toplantısına Katılıyor...

Eskişehir'deki Karikatür Müzesinin ve Karikatür Sanatını Araştırma Uygulama Merkezinin kurucusu, Karikatür sanatçısı Prof. Atila Özer'in eşi Vicdan Bulunmaz Özer Belçika'da düzenlenen Dünya Karikatür Müzeleri Yöneticileri Toplantısına katılıyor.
Eşinin ölümünden sonra evini müze gibi düzenleyerek Prof. Atila Özer Karikatür Evi olarak sanatseverlere açan Vicdan Bulunmaz Özer konu ile ilgili açıklamasında " Prof. Atila Özer; dünya karikatür müzelerinin birbirlerini tanımalarını, bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını ve karikatür müzelerinin tanıtımları için aralarında buluşmalarının olmasını çok arzu ediyordu. Hatta yayınlanmış Karikatür Müzeleri diye kitabı vardır. Böyle bir buluşmayı 2009 yılında on ülkedeki karikatür müzeleri yöneticilerini Eskişehir'de biraraya getirmiş hem onların tanıtımları hem de müzelerin sorunlarının konuşulmasını gerçekleştirmişti. Bu toplantılar her yıl bir ülkede toplanarak gelenekselleşti. Bu yıl 4.sü Belçika'nın Kruishoutem Karikatür Müzesinde onyedi karikatür müzesi ve karikatür evi yöneticisiyle toplanmaktadır. Davetli olduğumuz bu toplantıya Prof. Atila Özer Karikatür Evi olarak Deniz Çil ile beraber katılıyoruz. Ülkemizden, Milas Turhan Selçuk Karikatür Evi'nden de Turhan Selçuk'un eşi Ruhan Selçuk ve kurucu yöneticisi ünlü karikatür sanatçımız Kamil Masaracı da katılmaktadır."

Monday, September 3, 2012 12:59 PM/ eskişehirsanatderneği

"Eylül" Karikatür Sergisi

12 Eylül Utanç Müzesi etkinliğinde "EYLÜL" isimli o dönemden esinlenerek çizdiğim yaklaşık 50 karikatürden oluşan bir sergi açıyorum. Sergi 3 Eylül 2012 ile 28 Eylül 2012 tarihleri arasında açık kalacak.
Saygılar Dr. Taner ÖZEK

Yer : Çağdaş Sanatlar Merkezi
Kennedy Cad ;N0;4 Kavaklıdere ANKARA

Monday, September 3, 2012 7:36 PM / tanerözek

The Invitation - XIV Open International Cartoon Contest - Plane-Airport-Flying

4 September 2012 11:22 / debiut-zg

'Eurocanlar' Eylül 2012 Sayısı Yayınlandı....

Göçmenlerin yaşamlarını çizgi ve mizahla göç tarihine not eden dergi 'Eurocanlar' Eylül 2012 sayısı yayınlandı....
Bu günden itibaren, Almanya, Avusturya, Belçika ve Hollanda'da gazete bayilerinde, Tüm okurlarımıza sevgi ve saygı dolu selamlarımızla. Eurocanlar..
2006 yılında sadece Almanya'da yaşayan Göçmenlerin yaşam öykülerini çizgi roman formatında İlhan Değirmenci,tarafından çizilerek yayınlanan Eurocanlar mizah dergisi, son şekli ile değişik Ülkelerde yaşamlarını sürdüren sanatçı kadrosuyla birçok ülkenin göçmen politikalarını,göçmen sorunlarını ve yaşam öykülerini sayfalarına taşıyarak '' NASYONAL GÖÇMEN MİZAH DERGİSİ '' olma yolunda adım adım ilerliyor...

3 September 2012 / ilhandeğirmenci

“Karikatürcüler Güngör KABAKÇIOĞLU İçin Çiziyor” Sergisi Antalya'da...

Obur Mizah tarafından Karikatürcü, Ressam ve Mimar Güngör Kabakçıoğlu’nun 1.ölüm yıldönümü anısına düzenlenen ve birincisi İstanbul’da Mimarlar Odası Yıldız Şubesi’nde açılan sergi ikinci durağında Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Kabakçıoğlu’nun doğum yeri olan Antalya’da açılıyor. Sergide Türk ve Dünya karikatürcülerinin Güngör Kabakçıoğlu portrelerinin yanında Kabakçıoğlu arşivinden karikatür, fotoğraf ve yazılar da yer alıyor. Sergi günümüz karikatüristlerinin portreleri ve özel belgelerle Güngör Kabakçıoğlu’nu daha geniş çerçevede tanıtmayı amaçlıyor. Güngör Kabakçıoğlu’nun 1.ölüm yıldönümü anısına 7 Eylül tarihinde açılışını yapacak olan sergiye tüm sanatseverler davetlidir.
Açılış ve Kokteyl: 7 Eylül Cuma
Açılış Saati: 18.00
Sergi Süresi: 7-21 Eylül 2012
Yer: Antalya Büyükşehir Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı
Yenimahalle Kültür Merkezi 
Yenimahalle 2428. Sok. No: 39 Kepez / Antalya
Tel : 325 86 67 - 325 91 31

3 Eylül 2012 14:26 / oburmizah

Daily Güncel

Results of 8. International festival of cartoon Solin 2012 Croatia Sonuçlar

Other  winners cartoons for click here...>>

Kazanan diğer karikatürler ve ayrıntılar için tıklayınız...>>

Similar Cartoons Benzer Karikatürler

31 August 2012 09:38 / 666999

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun...

Karikatür Sanatçısı Serdar Gilkal Bursa'da Vefat Etti... 

Bursa'lı karikatürcü Serdar Gilkal, yaşadığı 6 katlı binanın çatı katından beton zemine yüz üstü düşerek öldü. Bursa Emniyet Müdürlüğü ve Savcılık, olayın bir kaza mı yoksa intihar mı olduğunu araştırıyor.
Osmangazi ilçesi Kükürtlü Mahallesi,Başaran Sokak, Pembe Çarşı karşısındaki bir binada ablası Serpil Gilkal ile aynı evde oturan ve öğle saatlerinde yaşanılan olayda, bir dönem pişmiş kelle dergisi "Lanetliler Köşesi" çizeri ve Bursa'da bir yerel gazetede karikatür çizen Serdar Gilkal (49) yaşadığı binanın çatı katından aşağıya düştü.
28 Temmuz 1963 yılında Bursa'da doğan ve Uludağ Üniversitesi eğitim fakültesi resim bölümü mezunu olan Serdar Gilkal'ın bir süredir"şizofreni" tedavisi gördüğü biliniyordu.
*serdar üniversiteden alt sınıflardan bir arkadaşımızdı.. resim bölümü sınavına girdiğinde desen modeli bendim.. okula ilk adım attığı günden tanırım kendisini.. özü sözü bir delikanlı kardeşlerimizdendi..çok üzüldüm çok,ışıklar içinde ol..herkesin başı sağolsun...

The Winners of The 6th SMEHANAPA (SMILEANAPA) International Cartoon Festival –2012 / Anapa, Russia

The 6th Festival has attracted more than 650 drawings from 180 cartoonists of 40 countries and in addition 35 young cartoonists.

29 Ağustos 2012 21:23 / Фестиваль карикатуры в Анапе

Karikatürcü,Senarist Metin Açıkgöz İzmir'de Vefat Etti.

İzmir'li karikatürcü,senaryo yazarı Metin Açıkgöz iki hafta önce beyin ameliyatı geçiren ve İstanbul'daki evinde dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 
1963 yılında İzmir'de doğan Açıkgöz, 9 Eylül Üniversitesi Tarih Bölümü'den mezun oldu.Karikatürcülüğünün yanısıra 1994 yılından bu yana da "Reyting Hamdi", "Yasemince", "En Son Babalar Duyar", "Yalancı Romantik", "Çocuklar Duymasın" ve "Zengin Kız Fakir Oğlan" projelerinde senarist olarak çalışan Açıkgöz, evli ve 2 çocuk babasıydı. 
Cem Koç"Karikatürcü arkadaşımız Metin Açıkgöz’ü kaybettik. Üzüntümüz büyük.
Dünkü haberlerde "En Son Babalar Duyar, Çocuklar Duymasın" gibi dizilerde“senaristlik yapan Metin Açıkgöz’ü kaybettik.” başlığı ile verilen haberi okuyanlardan çok azı Metin Açıkgöz’ün İzmir’li Çizerler grubunun oluşumunda önemli bir rolü olduğunu biliyordur. 
O bizim karikatüre birlikte başladığımız, karikatür adına bir çok şeyi paylaştığımız bir arkadaşımızdı. İyi bir çizerdi. Sonraki yıllarda ilgisini senaryo alanına yöneltti ve bu alanda tanındı , başarılı oldu.
1983 yılıydı. O tarihlerde Buca, İzmir’in uzak, zor ulaşılan bir semtiydi. Öğrencisi olduğum Hukuk Fakültesi Buca’ya yeni taşınmıştı. Konak’tan 40 dakikaya varan bir yolculukla otobüsle gidip geliyorduk. Bir gün elimde Turhan Selçuk’un Milliyet yayınlarından basılan Söz Çizginin albümü ile otobüste iken, elimde albümü görüp yanıma gelen Metin’le bu vesileyle tanıştık. O da Buca’daki Eğitim Fakültesi Tarih Bölümünde okuyordu. Ben zaten o sıralar, karikatürle ilgilenenlerin bir araya gelebileceği bir ortam oluşması için kendi fakültemin kantinlerine karikatüre ilgi duyan arkadaşlarla bağlantı kurmak istediğime dair ilanlar asıyordum. (O tarihte internet filan da yoktu) Metin’le karşılaşıp tanışmamız sonucu bu girişim daha da genişlemiş oldu. O da oturduğu semtte çok yakın bir arkadaşı olduğunu, ona haber verebileceğini söyledi. Yakın arkadaşım dediği Kemal Buluş’tu. Bu şekilde giderek genişleyen bir ağ şeklinde İzmir’li genç çizerler bir araya gelip her hafta cumartesi günü saat 14.00 ten itibaren İzmir Devlet Resim Heykel galerisinde toplanmaya başladık. O tarihlerde, 12 eylül darbesi sebebiyle derneklerin faaliyetine son verildiğinden, eskilerle bağlantımızı da bir süre sonra sağlayabildik. İşte o günlerde tam bir karikatür sevdalısıydı Metin. İzleyen zaman dilimi içinde çalışmalarımızı Resim Heykel Galerisi’nde açtığımız bir sergide bir araya getirdik."

Tuesday, August 28, 2012 12:10 AM / cemkoç

The Results of The International BEGGAR Cartoon Contest 2012 Sonuçlar

source

Daily Güncel

1st International Cartoon Humor Contest Spain 2012 Selecteds

 " Witches & Sorcerer " 

Selection 50 works online gallery for click here

Results 3rd Biennial of Humor "Luis D'Oliveira Guimarães" - Penela 2012 Sonuçlar

*Winners / Kazananlar: 1. Prize : Haroutiun Samuelian - Armenia, 2. Prize : Pedro Ribeiro Ferreira - Portugal, 3. Prize : Omar Turcios - Colombia
*Special Prizes: Rui Duarte -Portugal, Agim Sulaj -Albania, Santigu – Antonio Santos -Portugal, Pedro Manaças -Portugal
*435 artists from 58 countries sent in 1250 works of which 419 works by 217 artists from 42 countries are selected / seçilenler:
Albania - Agim Sulaj/ Argentina - Adrian Palmas, Daniel Campos, Diego Puglisi, Lawry – Marcelo Lawryczenko, Martin Fallocca, Walter Fornero / Arménia - Haroutiun Samuelian / Australia - David Rowe, Leszek Hermanowicz / Austria - Hule Hanusic, Oliver Ottitsch / Belgium - Dré - André Mathijs, Kurt Vangheluwe / Brazil - Alfonso Carlos Fernandes, Antoni Ribeiro Martins, Diogo D’Auriol Almeida, Érico Junqueira Ayres, Franklin Mendes, Glen Batoca, Iéio - Sérgio Luiz Roda, J. Bosco Jacó de Azevedo, Jeremias Sousa Castro, Luis Carlos Mattos, Marcelo Rampazzo, Marcio Roberto Marchini, Marco Souza, Marinho - Mário de Jesus Marcelino, Nilo Trovo, Osvalter Urbinati Filho, Rafael Bittencourt Corrêa, Robson Vilalba, Ronaldo Cunha Dia, Silvano Melo, Tonho Oliveira, Ulisses Araujo, Vianno Rheim, Waldez Duarte, Waldison Alves Moreira, William Martins Ribeiro / Bulgaria - Anatoliy Stankulov, Stefan Despodov, Tsocho Peev / Chile - Horacio Brandi Walsen / China - Gao Yeli, Hao Yanpeng, Jing Shan Li, Li Bu Yi, Qiao Wei, Rui Xi Zou, Run Tang Li, Wang Rui Sheng / KKTC - Huseyin Cakmak / Colombia - Elena Ospina, Fernando Pica, Freddy Pibaque, Guaico, Jorge Restrepo, Nani Mosquera, Triana - Camilo Triana Cubillos, Turcios, Zuleta, / Croatia - Ivan Haramija Hans, Nikola Listes / Egypt - Wesam Khalil / Equador - Bonil / Spain - Daniel Casado, David Pintor, Florencio Javier Arias Malavé, Fonso, Gogue, Igepzio - Ignacio González, Joaquín Aldeguer, José Luis Cabañas, Malagón, Michel Casado, Moises Ramirez Alonso, Ner Jovich, Pedro Sillero López, Raúl Iglesias, Rosario Laborda, Xaquin Marin / France - René Bouschet / Hungary - István Kelemen, Marabu / India - Mandzel Kari, Sairam Akundi / Indonesia - Abdul Syuker, Agus Eko Santoso, Doddy Iswahyudi, Partono, Taufan Hidayatullah / Iran - Abbas Naaseri, Abedin Mohammadi, Aidin Ardjomandi, Ali Divandari, Ali Miraee, Ali Norouzi, Ali Shafei, Alireza Engili, Ehsan Ganji, Fakhredin Dost Mohamad, Hamidreza Sadeh, Javad Alizadeh, Javad Takjoo, Kambiz Derambakhsh, Khayam Moayedi, Mahdiye Kalantary, Mahmood Nazari, Maryam Abdar, Mehdi Azizi, Mehdi Mohammadi Roozbahani, Mohammad Reza Saghadi, Mohsen Zarifian, Rahim Asghary, Saeed Sadeghi, Sajad Rafeei, Samane Neisani, Seyed Hossein Yazdan Keshmiri, Seyed Mohammad Taghy Nassabe, Vahid Jafari /
Israel - Alex. Bartfeld, Katz Grigori / Italy - Gio-Mariagrazia Quaranta, Michele Laporta, Zordan Daniele – Dindo / Japan - Das - Daniel Sahade / Lithuania - Kazys Kestutis Siaulytis / Macedonia - Jordan Pop-Iliev / Montenegro - Darko Drljevic, Dragomir Djukic / Norway - Milad Paulus Peru - Juana Muñoz, Omar Zavallos / Poland - Agata Dziubek, Jersy Stepniak, Marcin Bondarowicz, Margaret Tabaka, Pawel Stanazyk, Tadeusz Krotos, Zygmunt Zaradkiewicz / Portugal - Alexandre Trindade, Alvaro, António Costa, Henrique Monteiro, Hermínio Felizardo, Jose Antonio Fonseca, Jose Santos, Onofre Varela, Paulo Fernandes, Paulo Veloso, Pedro Manaças, Pedro Ribeiro Ferreira, Ricardo Galvão, Rui Duarte, Santiagu – Antonio Santos, Telmo Quadros Ferreira, Zé Manel, Zé Oliveira / Czech Rep. - Evzen David, Jana Maťátková, Roman Kubec / Romania - Angel Cana, Artuche Felix, Constantin Chirila, Cost - Sunnerberg Constantin, Cristian Topan, Doru Axinte, Gheorghe Matei, Mihai Danielescu, Mihai Ignat, Nicolai Lengher, Pavel Botezatu, Pavel Constantin, Romeo Raileanu / Russia - Aleksei Kivokurtcev, Aleksander Sergeev, Alexander Umyarov, Ashmarin Stanislav, Igor Smirnov, Valeri Tarasenko, Vasiliy Alexandrov, Zlatkovsky, Mikhail / Serbia - Aleksandar Blatnik, Dragan Stojanovic, Goran Divac, Jovan Prokopljevic, Jugoslav Vlahovic, Milenko Kosanovic, Mileta Miloradovic, Sava Babic, Snežana Čomor, Tovirac Zoran Toco, Vladimir Sivtsevich Volodja / Turkmenistan - Valentin Druzhinin / Türkiye - Alper Ok, Erdem Çolak, Erdogan Basol, Faruk Soyarat, Halit Kurtulmus, Hicabi Demirci, Kenan Bogurcu, Muammer Olcay, Omer Cam, Recep Bayramoglu / Ukraine - Alexander Dubovsky, Oleg Goutsol,  Oleksy Kustovsky, Valery Momot, Victor Holub, Vladimir Kazanevsky, Yuri Kosobukin, Yuriy Galiakbarov / Uruguay – Raquel Orzuj, Luis Haro / USA - Roozbeh Jafarzadeh / Uzbekistan - Makhmud Eshonkulov / Venezuela - José Garcia.

source:humorgrafe colombiatourcartoons

"dünyanın çizgisi" karikatür sergisi

17 Eylül 2012 Saat:18:00
Buca Belediyesi Kültür Sanat Merkezi
Uğur Mumcu Caddesi
Buca - İZMİR

Cafer Zorlu Hocamızı 86 yaşında kaybettik. 

Turkish Cartoonist Cafer Zorlu Passed Away...

Türk Karikatürünün,Efsane Akbaba Mizah Dergisi'nin ve spor karikatürlerinin usta kalemlerinden Cafer Zorlu Hocamızı 24 Ağustos 2012 Cuma günü 86 yaşında kaybettik. 
Cafer Zorlu ustamızın cenazesi 25 Ağustos 2012 Cumartesi günü Cennet Mahallesindeki Cennet Camiinde kılınacak öğle namazını müteakip Büyük Çekmece Mezarlığında ebedi istirahatgahına konacaktır.Cafer Hocamız sevgili eşi Müesser Hanımı da 25 0cak 2012 tarihinde kaybetmişti.

Cafer Zorlu 1926 yılında Bursa İnegöl'de doğdu, dokuz yaşında İstanbul'a geldi terzi, berber çıraklığı gibi çeşitli işlerde çalıştıktan sonra 1950'li yıllarda Taş Karikatür Dergisinde karikatür çizmeye başladı. Bunu Akbaba Dergisi, Tercüman, Hürriyet, Milliyet Gazeteleri izledi. Karikatürleri ile Türkiye Gazeteciler Derneği ve T.S.Y.D. ödüllerini yıllarca üst üste kazandı. Emekli olduktan sonra meslek hayatı içinde çizmiş olduğu seçilmiş karikatürleri dört ayrı kitapta topladı.
Cafer Zorlu was born in 1926 in Bursa. He come to Istanbul in nine-years-old. After working in various jobs as tailor, barber and apprenticeship, began to draw cartoon in cartoon magazines such as Akbaba, Tercüman Hürriyet, Milliyet. His cartoons have won many awards for years. After retirement, he collected selected works drawn in his professional life in four separate books.

Herkesin Başı Sağolsun..Nur içinde olursun İnşallah..

Bünyamin KARA'dan Suluboya Resim Sergisi

Friday, August 24, 2012 5:47 PM / eskişehirsanatderneği

Bayramlık 

18 Ağustos 2012 10:43 / recepbayramoğlu

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 -87- 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 -109 -110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117

UYARI: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.

Contact - Iletisim

iskocus@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 112.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 112 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Yeni Akrep

New Scorpion-No:111

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---
Artefacto issue/no:54
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---
Homur Magazine  79.Sayı-79.issue
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---

To download the full PDF format  Catalog Click Here

PDF formatındaki kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2012© By Ismail Kar All right reserved.