Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

XV PortoCartoon Convite 23 jun 2013

Muğla Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması Ödül Töreni Yapıldı ve Sergisi Açıldı

Muğla Belediyesi Ulusal Karikatür Yarışması Ödül Töreni, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Muğla Belediyesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen Ulusal Karikatür Yarışması, Muğla kültürünü, tarihsel dokusunu mizah yoluyla aktarmayı, büyük kitlelere tanıtmayı amaçlamış, “Muğla Kültürü, Doğal ve Tarihi Güzellikleri” de ana tema olarak belirlenmişti.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İlçe Başkanı Bahattin Gümüş, Belediye meclis üyeleri, daire amirleri ve sanatçılar katıldı.
Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün törende yaptığı konuşmada; “Mizah, karikatür, sanat, toplumun bir takım düşüncelerini, görüşlerini, eleştirilerini kavga etmeden sanatçı gözüyle diğer insanlara aktardığı alandır. Sanat dalıyla eleştiri koyduğunuzda, kavga etmeden etik kurallar içinde yaptığınızda toplumun büyük kesiminden destek alıyorsunuz. Muğla Belediyesi olarak, karikatürle, ahşap heykellerle, tiyatroyla, sanatın farklı dallarıyla toplumun gençlerini buluşturuyor, tanıştırıyor, düşündürüyoruz. Bu yarışmaya 137 eser katıldı. 101 eser şu an sergileniyor. 18 yaş altı kategoriye 30 gencimiz başvurdu. Bu gençler bu işte bende varım dedi. Bu bizi çok mutlu etti” dedi. Başkan Gürün, Muğla’yı sanatçı gözüyle farklı açılardan ifade ettikleri için emeği geçen herkese teşekkür etti.
Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, göreve başlamasının ilk haftasında Muğla Belediyesi’nin etkinliğinde Muğlalı vatandaşlarıyla birlikte olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Vali Güvençer; “ Sanata ve sanatçıya duyduğum saygıyla beraber, Muğla Belediyesi’nin bu etkinliğinde olmaktan mutluyum. Sergilenen eserleri izleme fırsatı bulduğumda, Muğla’yı daha yakından tanıyacağıma inanıyorum. Duygularını, eleştirilerini çizgi yoluyla anlatmak saygı duyulması gereken bir özellik, eleştirel bakış açısını canlı tutmak için sanatçı arkadaşlarımıza büyük görevler düşüyor. Bu organizasyona karar veren, ön ayak olan, Belediye Başkanımızı, meclis üyelerini, çalışanları ve katılan sanatçıları kutluyor ve teşekkür ediyorum.” dedi.
Törende dereceye girenlere ödülleri Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Muğla Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Yavuz Kayı, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Mustafa Öztürk ve İlçe Başkanı Bahattin Gümüş tarafından verildi..
aktüelmarmaris

results of Talin 2013 Kazananlar

I - Oleg Loktyev (Venemaa)
II - Sergei Elkin (Venemaa)
III - Victor Holub (Ukraina)

Hasan Seçkin "ÇAPULCULAR" Karikatür Sergisi

The VI “Molla Nasreddin-Azerbaijan” International Cartoon Contes 15 September 2013  15 Eylül 2013

Dear Friends and Colleagues!
Azerbaijan Cartoonists’ Union declares The VI “Molla Nasreddin-Azerbaijan” International Cartoon Contest. The Contest is held by the support ofthe Ministry of Culture and Tourismof Azerbaijan Republic, Azerbaijan Artists’ Union and Federation of Cartoonists’ Organizations. The topic of the Contest is devoted to global problems under the topics “Separatism”,“No Wars”, ” No Occupation of Lands”.
Dear friends, I invite each of you to take active part in this Contest. Waiting for your works. Wishing each of you victory and good luck.
Sincerely, Bayram Hajizadeh
The Chief of Azerbaijan Cartoonists’ Union,Head of “Molla Nasreddin – Azerbaijan” International Cartoonists’ Contest
The International Cartoon Contest.“Molla Nasreddin” – Azerbaijan”-2013
The Terms of the Contest:
1. Deadline of the acceptance of works :-15 September 2013
2. The topic of the Contest:“The Occupation of Lands”, “Aggression”, “No to War”, “Separatism”.
3. The Contest is held via internet.
4. Each cartoonist can send 2-5 works.
5. The size of cartoon works must be in A4 Send them to this email: Molla.Nasreddin2013@gmail.com 
6. Cartoon works will be appreciated by the International Jury.
7. A book consisting of the best cartoons of the Contest will be published.
Awards:
- I Place –gold medal and diploma
- II Place- silver medal and diploma
- III Place- bronze medal and diploma
- Special Award by Jury.
- Special Award by Azerbaijan Artists’ Union

4th International City and Citizen Cartoon Contest Tabriz - İran 1 September 2013 1 Eylül 2013

Rules:
We address to all the professional and amateur cartoonists regardless their age from all over the world.
Theme: Municipal waste
For example: Recycling,Garbage Repelling
please write your surname and first name, address,
e-mail address, phone number
-All participants that their works enter in exhibition will receive the catalogue of the contest
-Sent works should be in 300dpi with 1500 pixel width or length
and jpg format
Sent works could be published or won in a contest before.
Deadline: 1 september 2013
prizes :
- First Prize: $1200, Honorable Mention and Trophy.
-Second Prize: $ 750, Honorable Mention and Trophy.
-Third Prize: $ 500, Honorable Mention and Trophy.
-5 Honorable Mentions
The cartoons must be sent at the e-mail address:
info@cwn-news.com
and by post:
Iran-Tabriz-Post box:51385-4563
Rahim Asghari
Address: Azadi st.Tabriz Municipality Art and Cultural Organization ,Tabriz-İran
Tel:(98 411) 5545960   -    0098-9143134470

Güzelbahçe 2013 Similar Cartoons

Güzelbahçe 2013 Benzer Karikatürler

Yarışma Şartnamesinden:
*Yarışmaya katılan karikatürler daha önceden hiçbir ulusal veya uluslararası yarışmalarda ödül almamış olması gerekmektedir (Sergilenmiş veya albümde yer almış olabilir). Benzer veya çalıntı karikatür olması durumunda karikatürler elenecek, sorumluluk çizere ait olacaktır.
Şartname için tıklayınız...>> 

Raşit Yakalı'ya Meslekte 50 Yıl Onur Ödülü...

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi / İlev İletişimliler vakfı/ tarafından düzenlenen İletişim alanındaki ustalara saygı /MESLEKTE 50 YIL ONUR GÜNÜ/ nedeniyle bana da 50.yıl onur plaketi verildi. TSYD / Türkiye Spor Yazarları Derneği/ 50 yıl ödülümden sonra gelen bu ikinci 50.yıl plaketi beni çok onurlandırdı. Bu nedenle beni bu onura layık gören tüm yetkilere sonsuz şükranlarımı sunuyorum.Doğrusu karikatür sanatına verdiğim bütün emeklere değdi. Ben bundan sonra da elimden geldiğince karikatür sanatının hizmetinde olmaktan büyük mutluluk duyacağım. Biliyorum ki bu sanat dalında emeklilik olmaz elimin titremesi izin verdiği sürece ,her gün ben de varım demeye devam...

13 Haziran 2013 13:13 / rasityakalı

Albüm Çalışmasına Çağrı...

2 temmuz 1993 olaylarının anısına açılacak olan sergiye karikatür gönderen dostlarımıza teşekkür ediyoruz. 40 çalışmanın yer alacağı sergi 2 temmuz 2013 tarihinde İzmir Büyükşehir Belediyesi “İzmir Sanat” kültür merkezinde açılacaktır.
Bunun yanı sıra 2 temmuz Sivas olaylarını işleyen karikatürlerden oluşan bir albüm yayınlanması da düşünülmektedir. Konuyla ilgili karikatürlerin , kısıtlı zaman sebebiyle en geç 17 haziran 2013 tarihine kadar karderizmir@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

13 Haziran 2013 13:08 / karderizmir

Daily Güncel

İSMAİLKAR - TÜRKİYE

RECEP BAYRAMOĞLU - TÜRKİYE

The results of Winners KARIKATURUM7 2013 - KARIKATURUM7 2013  Kazananlar

KARIKATURUM 7 yarışmasına 34 ülkeden 145 sanatçı 398 eser gönderdi. Güzellik konulu yarışmanın Altın Ushanka'nın sahibi Rusya'dan Alexander Yakovlev oldu.... 

click here - haberin detayları için tıklayınız...

Kostadin Ustapetrov (1950-2013)

IN MEMORIAM

Macedonian cartoonist, aphorists and artist.
Caricature drawing of 1971. Osten-Skopje-Belgrade- Jez ...
He lived in worked in Strumica, one of the associates in Strumica Carnival, will support the competition for cartoons in Strumica.Participant the many festivals in the world of cartoons.
He published book with cartoons in 1994. "Look at the world," 6 Books with aphorisms.
Its a well known aphorism: "Life is a struggle that has already been lost, but lives are not giving up."

12 Haziran 2013 11:50 / jordanpopiliev

Daily Güncel

18. Uluslararası Zemun 2013 Karikatür Yarışması Sonuçlandı.

Birincilik ödülü Karadağ Cumhuriyeti'nden Darko DRLJEVİC’in oldu…
Zemun kentinde bu sene konusu ‘Tehlike: Rüşvet’ olan karikatür yarışmasına 64 ülkeden büyükler kategorisinde seçilen 108 karikatürcünün eseri gezici sergi sonucunda belirlendi. Yarışma jürisinde Ljubbika Mraceviç - Karadağ (Başkan), Claudia Pessina -İtalya, Stajadin Mırkulovski - Sırbistan, Dragan Stojkoviç - Sırbistan, Branko Najhold-Sırbistan olarak yer aldılar....

click here - haberin detayları için tıklayınız...

Güzelbahçe Belediyesi'nin düzenlediği 2. Ulusal Karikatür Yarışması sonuçlandı.

Güzelbahçe Belediyesi'nin Denizcilik Festivali kapsamında düzenlediği 2. Ulusal Karikatür Yarışması'na yurdun dört bir yanından toplam 94 çizer 203 eserle katıldı. Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Dr. Rıfat Mutlu, (Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi), Mustafa Yıldız (Karikatürist- Çağdaş Sanatçılar Platformu Sözcüsü), Sadık Pala (Karikatürist), Murteza Albayrak (Karikatürist ) ve Çağlayan Bilgen'den (Basın danışmanı) oluşan seçici kurul, titiz bir değerlendirme sonucunda ödüle layık eserleri  belirledi.  

click here - haberin detayları için tıklayınız...

The 5th INTERNATIONAL CARTOON CONTEST BRILLIANT MINDS INTERNATIONAL FESTIVAL: THE CITY OF IDEAS

Click here - Tıklayın

Sınır'ın Büyük Ödülü Pol Leurs’un...

“Sınır” konulu uluslararası karikatür yarışmasında birinci olan Lüksemburglu çizer Pol Leurs ödülünü Berlin’de aldı. Bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilen karikatür yarışmasının jüri üyeleri arasında Türkiye’den Nezih Danyal da bulunuyor. Tarihi Schöneberg Belediye Sarayı’nda sergisi açılan karikatür yarışmasına 80 ülkeden 603 karikatürcü tam 1379 çalışmayla katıldı. Yarışmanın ikincisi Sırbistanlı çizer Milenko Kosanoviç olurken üçüncü büyük ödülü Montenegrolu çizer Darko Drijeviç aldı. Galeri Kurtu ve Limes Sanat Ajansı işbirliğinde gerçekleştirilen uluslarası karikatür yarışmalarının bir sonraki konusu “elektromobil” olarak belirlendi. ÇizgiBerlin 

8 Haziran 2013 / Hayati Boyacıoğlu

Cartoon awarded Third Prize in Cartoon Watch National Competition-2013

Theme: Stop Food Waste

Turkish Cartoonists Siding with Protesters...

click here - tıklayın

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 -87- 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 -109 -110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118  -  119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 -126 -127 - 128 -129 - 130 -131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 -141 - 142

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

iskocus@gmail.com 

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---

To download the full PDF  format Catalog for Click Here - Tıklayın

---
Yeni Akrep

 New Scorpion-No:116

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 121.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 121 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:62
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---
Homur Magazine  81.Sayı-81.issue
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---

To download the full PDF format  Zagreb2012 Catalog Click Here

PDF formatındaki Zagreb 2012 kataloğunu okumak ve indirmek için tıklayın

---

PDF formatındaki Zagreb 2013 kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format  Zagreb 2013 Catalog Click Here

---

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

KARIKA No.72 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2013© By Ismail Kar All right reserved.