Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Daily Güncel

Nuri Kurtcebe İmza ve Söyleşisi

 8 Haziran 2013 Denizli

8 Haziran 2013 günü saat:14:00'da Denizli Halikarnas Kitabevi'nde okurlarıyla buluşacak

Karikatür Yarışmaları ve Bir Kez Daha Benzerlik Üzerine

A-Karikatür Yarışmaları Üzerine…
Karikatür yarışmaları katılanların kimliğinden bağımsız olarak eserlerin değerlendirilmesi mantığına dayanır. Hiç bir yarışma bir diğerini bağlamaz/bağlamamalıdır. Yani, değerlendirme yarışmaya katılan kişilerden ve o kişilerin özgeçmişlerinden, onların geçmiş başarılarından bağımsızdır. Sürekli aynı kişilere ödül verildiğinin, bunun ise haksızlık olduğunun iddia edilmesi ise isabetli bir yaklaşım değildir; çünkü aynı kişilere ödül verildiğini iddia etmek, biraz da farklı kişilere ödül verilmesi gerektiğini ima etmek demektir. Bu ise yarışmaların katılımcının kimliğine göre değerlendirilmesi gerektiğini söylemenin bir başka şeklidir. Kısacası eleştiri kendi içinde çelişir.
Karikatür sanatını sevdirmenin, yeni çizerleri motive etmenin yolu farklı kişileri ödüllendirmek veya aynı kişilere ödül vermekten kaçınmak değildir. Bu durum, yarışma ruhuna aykırıdır. 
Sonuç olarak; kimin ödül aldığı değil, hangi eserin ödül aldığı önemlidir: Kimlikler üzerinden tartışmak veya eleştirmek hatalıdır. Aynı kişilerin ödül aldığını iddia etmek de, yeni kişilerin ödüllendirilmesi gerektiğini söylemek de hatalıdır. Tekrarlayacak olursak; yarışmalarda değerlendirilen kimlikler değil eserlerdir. 
Çözüm önermeksizin eleştirmek, yapıcılıktan uzak bir tutumdur. Çözümsüz bırakılan her eleştiri, “hayat kötüdür” önermesi gibi ucu açık, anlamsız bir önermedir.
B-Bir Kez Daha Benzerlik Üzerine… 
Sanat yaratıcılığa dayanır. Yaratıcılık beynin sekonder korteks bölgelerinde, farklı işlevlerden sorumlu beyin bölgelerinin kesişim alanlarında gerçekleşir. Serbest çağrışım ile benzerlik taşır. Yapılan araştırmalarda, yaratıcılığın doğuştan gelen bir yetenek olduğu; ancak aynı zamanda stres durumu azaldıkça bu yeteneğin ortaya çıkmasının daha mümkün hale geldiği, farklı fikirlere ulaşma bakımından sanatçıyı (veya bilim adamını) daha bağımsız kıldığı gösterilmiştir. Öyleyse yaratıcılık için daha az kaygı gerekir. Endişelenerek de üretilir ancak üretilenin çeşitliliği anlamında yaratıcılıktan mahrum kalınır. 
Sanatçıları özgün fikirler üretmesi için zorlamak, benzerlikleri yakalar yakalamaz eleştirmek yaratıcılığı kaygıya kurban etmek demektir. Zor kullanarak, korkutarak özgün eser verilmesi sağlanamaz. Özgünlük özgürlüğün sonucudur. Derneklerin görevi sanatsal üretkenlik için gerekli özgür ortamı sağlamak ve korumaktır. Hiçbir varlık taklit etmeden gelişemez. Hiçbir kültür, hiçbir tarih, hiçbir bilimsel veya sanatsal buluş kendinden önceki bilgi birikiminden bağımsız yeni ve özgün eser ortaya koyamaz. Benzemeye çalışmak, gelişmenin ön koşuludur. Karikatür sanatı da böyledir. Derneklerin görevi, kendini geliştirmek için kendinden önceki eserleri örnek alan, kendinden öncekilere imrenen yeni kuşağı da desteklemektir. Yeni sanatçılar yetiştirmek gerektiğini, diğer yandan da benzerlikten kaçınılması gerektiğini söyleyen kişiler, kendi içlerinde çelişkiye düşmüş olurlar. Çünkü benzerlik olmadan gelişme de olamaz. Benzerliği ortadan kaldırma çabası, yeni isimler, yeni yüzler kazandırma çabasına tezat oluşturur. Benzerliğin eleştirilmesi, karikatürün ilerlemesine değil gerilemesine sebep olur. Yapılan aslen budur. İlerleme yasaklayarak, cezalandırarak değil, yetenekli, gelecek vaat eden kişileri destekleyerek mümkün olur. Dahası imgeler alanında bombardımana tutulduğumuz bu teknoloji çağında daha önceki eserleri, üretilenlerin hepsini takip etmek neredeyse imkansızdır. Dolayısıyla, kimseden o güne kadar yapılmış tüm eserleri bilip aklında tutması beklenemez. Kimse tüm eserleri aklında tutamayacağı gibi, kimseden bir yarışmada benzer şeyleri düşünmemesi de beklenemez. Aynı yarışmada benzer düşünceler ortaya çıkabilir ve benzer düşüncelerin ödüllendirilmesi de mümkündür. Çünkü başından beri savunduğum gibi işin içine çizginin de dahil olması nedeniyle taklit düzeyinde; tıpatıp benzerlikten bahsedilemez. Her çizgi, her teknik benzersizdir. Karikatür sanatı, yani sanatsal karikatür sanatı sadece buluşa değil, aynı zamanda çizgiye de dayanır çünkü. Buluş ve çizgi bağlamında tıpatıp aynısı, yani taklidi yapılmadıkça; eleştirilmeye değer bir durum da söz konusu olamaz. Kısacası benzerlikten değil, sadece taklitten bahsedebiliriz. Çöpten adamla bir konunun işlenmesiyle, usta bir çizginin aynı konuyu işlemesi bir midir? Karikatür nedir ve sınırları nedir? Nereden başlar, nerede biter? Bunlara cevap vermeden, her şeyi birbirine eş koşarak, kendini alanında en yetkin kişi sayarak olumsuz duygulara sarılmak ne derece doğrudur?  Burak Ergin

2 Haziran 2013 12:01 / burakergin

Daily Güncel

Yurdagün Göker - Türkiye

"Sigarayla Mücadele" konulu karikatür yarışması sonuçlandı.

Antalya Kent Konseyi Gençlik ve spor Çalışma Grubunun Organizasyonu ve Antalya Kepez Belediyesinin desteği ile düzenlenen "Sigarayla Mücadele" konulu karikatür yarışması sonuçlandı.
31 Mayıs 2013 Cuma günü "Dünya Sigarasızlık Günü" münasebetiyle Antalya Kepez Belediyesi Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde saat 14:00'da yapılan ödül töreni ve sergide yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi. Liseler katagorisinde birinciliği Konyaaltı lisesinden Knar Süleymanova alırken, ikincilik ödülünü Atso Güzel Sanatlar ve Spor Lisesinden karikatürcü Serpil Kar'ın öğrencisi Fatmanur Ersoy, üçüncülük ödülünü ise Muratpaşa Lisesinden karikatürcü İsmail Kar'ın öğrencisi Elvan Mertkaya kazandı..
Yarışmada sergilenmeye değer görülen çalışmaları 10 Haziran 2013 tarihine kadar Erdem Beyazıt Kültür Merkezinde görmek mümkün...

I Concurs Internacional de Dibuix Esportiu i IV Concurs D'Humor Grafic Esportiu

Sergi ve Ödül Törenine Davet...

28 Mayıs 2013 19:21 / esterbonetufec

9.International Cartoon Festival-Solin

10 August 2013 Croatia

1.Participation: The organizer of 9th International festival of cartoon Solin 2013.Is the city Solin.The festival is opened for everyone regardless of nationality, age,sex, or profesion.
2.Theme: 
1. FREE
2.ARHEOLOGY
3.Entries:
Conditions of entry:
1. All entries must be original cartoons. Framed works,also,will not be accepted.
2. Entries can be either black and white or colored.
3. There should be the name, surname and the address on the reverse side of cartoons.
4. Maximum 5 entries will be submitted.
5. Maximum size of entries is A3 format (40x30cm)
4.Deadline: Entry deadline is the 10. august. 2013. Please write ; PRINTED MATTER- NO VALUE:
5.Address:
9.INTERNATIONAL CARTOON FESTIVAL SOLIN 2013
«DOM ZVONIMIR»
Kralja Zvonimira 50,
21210 Solin, CROATIA
6.PRIZE AND AWARDS
1.PLAQUE 1009 EUR
2.PRIZE CITY SOLIN 3 PRIZE
7.EXHIBITION
The exhibition will take place in the galery of the culture home „ZVONIMIR“ Solin on the 21.08.2013.
8.OTHER CONDITIONS:Authors of works that quality to the exhibition are given a presentation copy of the exhibition catalogue (DVD). The works will be returned only on the special reqest of an autor.The postage EUR5 will be paid by autor. The organizer reserves the right to reproduce the works sent to the festival, Solin 2013, as the advertising material without being obliged to pay a fee to an author whose work may be used.The prize-winning works become property of the organizer.
PRESIDENT 9.INTERNATIONALCARTOON FESTIVAL- SOLIN 2013 CROATIA 
Cartoonist-designer MARKO IVIĆ 
Entry Form:
LAST NAME ----------------------------------------
FIRST NAME ---------------------------------------
PSEUDONIM ----------------------------------------
STREET--------------------------------------------
POSTCODE-----------------------------------------
CITY----------------------------------------------- 
COUNTRY -----------------------------------------
TELEPHONE ---------------------------------------
E-MAIL-------------------------------------------
NUMBER OF ENTRIES ------------------------------
MALE-FEMALE ------------------------------------

29 Mayıs 2013 11:30 / markoivic

The International Exhibitionof Satirical Graphic BUCOVINA - ROMANIA the 7 th Edition, 15 September 2013

Organizers:Bucovina Museum, The Country Council from Suceava
The Bucovina Museum from Suceava invites you to participate to the International Exhibition of Satirical Graphic BUCOVINA - ROMANIA, the 7 th Edition, 2013. 
1.The International Exhibition of Satirical Graphic has as theme: “Who will save the Earth? Us or them?”
2.We address to all the professional and amateurs cartoonists regardless their age from all over the world.
3.The number of sent cartoons is maximum five (otherwise they will be disqualified).
4.Please attach in .DOC format a brief presentation of your artistic activity (surname and name, exact address, e-mail address, a photo and your CV) (otherwise they will be disqualified)
5.The exhibition prizes is:
- Prize Bucovina = 500€ + diploma + gold medal 
- Three mentions = diploma + medal
6.The cartoons must be sent at the e-mail address: contact@artboa.ro and they must be of 300 dpi minimum resolution, A4 format, realized in any technique: black and white or colour, or the cartoons must be sent at the address:
Bucovina Muzeum,
Str. Ştefan cel Mare, no.: 33, Suceava, cod: 720003, Romania
7.All the events of the exhibition will be published in the web page of
the Bucovina Museum. All the artists who will enter for exhibition will receive the catalogue of the saloon.
8.If you want to participate at this event, please send your cartoons until 15 th of September 2013.
9.The exhibition will be opened for the public in november 2013.
10.Caricatures sent, will not be returned, will enter the Museum's collection.
Members of Jury: Mihai Panzaru Pim – cartoonist; George Licurici – cartoonist; 
Ovidiu Ambrozie Borta BOA- cartoonist

Wednesday, May 29, 2013 11:53 AM / ovidiuambroziebortaBOA

Results of the First International Cartoon and Caricature Festival Cartoonmag  2013 Kazananlar

Detail for click here - tıklayın

To dowland the full PDF format e-catalog click here

PDF formatındaki yarışma sergi e-katalogu için tıklayın

Results of 18th International Cartoon Exhibition Zagreb 2013 Sonuçlar

THEME:THE FUNNY SIDE OF HORROR

The 18th International Exhibition of Cartoons ZAGREB 2013 has seen the arrival of 845 works of 380 authors from 61 countries.
THE WINNERS:
FIRST PRIZE:RAY COSTA, Brazil
SECOND PRIZE:FRANO CEBALO, Croatia 
THIRD PRIZE:MIKHAIL ZLATKOVSKY, Russia
SPECIAL MENTIONS:MAHMOUDI HOUMAYOUN, England
NORBERT VAN YPERZEELE, Belgium
MIHAI IGNAT, Romania
VALENTIN GEORGIEV, Bulgaria
ANTON BUZETI, Slovenia

Detail for click here-tıklayın

29 Mayıs 2013 14:51 / hdk

Muğla Belediyesi'nin düzenlediği "Muğla Kültürü Doğal ve Tarihi Güzellikleri"2013 karikatür yarışması sonuçlandı...

Muğla Belediyesi,Muğla kültürünü ve tarihsel dokusunu mizah yoluyla aktarmayı ve büyük kitlelere tanıtmayı amaçlayan karikatür yarışması için "Muğla Kültürü Doğal ve Tarihi Güzellikleri" ana konu olarak belirlemişti. 

*Yarışmada Ödül kazananlar:
1.Ödülü: Mehmet KAHRAMAN - Bursa
2.Ödülü: İsmail KAR - Antalya
3.Ödülü: Aşkın AYRANCIOĞLU - Sinop
*Mansiyonlar:Burak ERGİN - İstanbul, Ahmet ÖZTÜRKLEVENT - İstanbulCemalettin GÜZELOĞLU - İzmir ve Emrah ARIKAN - Ankara arasında paylaştırılmıştır.

yarışmanın ayrıntılı sonucu ve görseller için tıklayınız

5th Cyprus International Cartoon Contest E-Catalogue 

Here's the e-catalogue of the competition along with the results.

To dowland 5th Cyprus International Cartoon Contest E-Catalogue full PDF format click here- tıklayın 

Wednesday, May 29, 2013 4:15 PM / cycartoons

Behiç Ak "Yazmaya Çizmeye Devam"

 22 Mayıs 2013 - 13 Haziran 2013

"İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği"Karikatür Yarışması Sergisi,Ödül Töreni

Deri-İş Sendikası, Petrol-İş Sendikası ve Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından ortaklaşa düzenlenen "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği" konulu karikatür yarışması sonuçları, 1 Haziran 2013 tarihinde saat 13.30'da Petrol-İş Sendikası Genel Merkezi'nde düzenlenecek ödül töreninde ilan edilecektir. Yarışmaya katılan çok sayıda eser arasından seçilen eserlerden oluşan sergi, kokteyl ile ve İrfan ERTEL'in işçi türküleriyle devam edecektir.
Ayrıca İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin "Mayıs Ayı İş Cinayetleri Raporu"nun da açıklanacağı etkinliğimizde sizleri de aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır.
Saygılarımızla,
Deri-İş Sendikası
Petrol-İş Sendikası
TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi
PROGRAM:
13.30-13.50 : Açılış
13.50-14.10 : Ödül Töreni
14.10-14.30 : İstanbul İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi Mayıs Ayı İş Cinayetleri Raporu
14.30-15.00 : İrfan Ertel ile İşçi Türküleri
15.00- : Karikatür Yarışması Sergisi ve Kokteyli

29 Mayıs 2013 13:40 / kmoist

Sinop International Cartoon Contest “Youth, Sport, Peace and Tolerance” E-Catalog

“Gençlik, Spor, Barış ve Hoşgörü” Konulu Sinop Uluslararası Karikatür Yarışması Sanal Albüm

Online Catalogue for Click Here - Tıklayın

29 Mayıs 2013 16:13 / aşkınayrancıoğlu

results of 5th International Cyprus Cartoon Contest Sonuçlar

1st Prize Winner: Manuel Sainz Serrano aka "Manolo" (Spain)
The 8 Honorable mentions:
1. Henryk Cebula (Poland)
2. Vladimir Kazanevsky (Ukraine)
3. Fadi Abou Hassan (Syria)
4 .Nikolay Sviridenko (Uzbekistan)
5 .Alexander Dubovsky (Ukraine)
6 .Serafim Bakoulis (Greece)
7 .Hanusic Hule (Austria)
8 .Mr. Passarpawas (Thailand)
Work of Excellence: Konstantin Kazanchev (Ukraine)
*An e-catalogue will be sent to all participants soon.

Monday, May 27, 2013 12:25 AM / cypruscultureaAssociation

Istanbulles ÇR Festivali Programı Belli Oldu!

Taksim meydanındaki İstanbul Fransız Kültür Enstitüsü’nda gerçekleşen Komikstanbul Festivali, 29 Mayıs Çarşamba ve 2 Haziran Pazar günleri arasında 3. Kez çizgi roman severlerle buluşuyor.

« Komikstanbul / Istanbulles »
Istanbul Uluslarası Çizgi Roman Festivali
International Comics Festival of Istanbul
Didier Pasamonik, Mayıs 2013

ETKİNLİKLER VE KONFERANSLAR:
ÇARŞAMBA, 29 Mayıs 2013
• 16.30/18.30 : - Akşam üstü programı – genç okurlar için Spirou çizgi film projeksiyonu (Fransızca)
* 19.00: “Spirou ve Marsupilami” sergi açılışı
PERŞEMBE, 30 Mayıs 2013
(Simultane Çeviri)
• 17.00-17.45: Kiki de Montparnasse yazarları Catel ve José-Louis Bocquet ile buluşma. Türkiye’de BilgeSu Yayıncılık tarafından çevrilen bir çizgi roman
• 18.00 - 19.00: “Gerçekçi Türk çizgi roman ve sorunları” Ege Görgün (Yayıncı, yazar), Mehmet Kaan Sevinc (çizer, genel yayın yönetmeni) ve Ümit Kireççi (yazar, genel yayın yönetmeni)
• 19.00/20.00: Çizgi Roman Okurları Ödülleri (ÇROP) – Ödüller Frankofon yazarlar ve Türk ustalar tarafından verilecektir
CUMA, 31 Mayıs 2013
• 14.30/16.45: Speed Dating. Türk yazarlar ile José-Louis Bocquet

çrop

Pharaohs Cartoon Magazine Published in Cairo-Egypt Issue 121 May 2013

Firavun'un 121.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue 121 click here...>>

26 Mayıs 2013 14:19 / effatmohamed

KarDer İzmir'den Sergiye Davet ( 10 Haziran 2013 )

2 temmuz 1993 Sivas Katliamı’nın yıl dönümü dolayısıyla Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin, İzmir Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla hazırlayacağı karikatür sergisi , 2 temmuz 2013 te Kültürpark’taki İzsanat sergi salonunda açılacaktır.
Karikatürcü dostlarımızın sergiye katılımını bekliyoruz.
Karikatürler EN GEÇ 10 HAZİRAN TARİHİNE KADAR karderizmir@hotmail.com adresine , büyük boyda baskıya elverişli olacak şekilde gönderilmelidir.

25 Mayıs 2013 14:13 / karderizmir

9th Comics and Cartoon Fest Kosova 7-10 September 2013

Miniklerden Yetmiş 5 Mizah Dergisi...

Dokuz Eylül Üniversitesi Özel 75. Yıl İlköğretim Okulu karikatür kulübü öğrencileri kendi dergilerini çıkardılar. Kulübün karikatür eğitmeni Mustafa Yıldız’ın koordinatörlüğünü üstlendiği dergi büyük beğeni topladı. Bir yıl boyunca kulüp öğrencilerinin çizdiği karikatürlerin içinden seçilenler dergi sayfalarında yer aldı. Okulun kulüp etkinlikleri 5 yıldır Mustafa Yıldız tarafından sürdürülüyor.
Derginin yazar- çizer kadrosu şu isimlerden oluşuyor; Barbaros Tabak, Rüzgar Dora Duman, Erdem Cengiz, Egemen Gürcan, Deniz Yıldız, Bora Bartu Türkmen, Batu Orhun Gündüz, Ali Turgut, Utkan Başurgan, Ege Tuğyan, Emir Ata Küçük, Can Oyman, Efe Göktürk Bozkır, Cansın Berke Güngör, Bedriye İris Hancı.

mıstık

Daily Güncel

Raşit Yakalı " Uçurtma Şenliği 2013 "

Babıali'nin Kapak Ressamları Sergisi

 23 Mayıs-23 Haziran 2013

50 Yılın Öyküsü 1920 - 1970

Işık Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat ve Tasarım Günleri,"Görsel İletişim Tasarımı üzerine Kitap ve Dergi Kapakları Üzerinden Kısa Bir Yolculuk..."

23 Mayıs-23 Haziran 2013
Galeri Işık
Işık Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Maslak - İstanbul 

Akhisar Karikatür Atölyesi Çağlak Festivalinde..

Karikatürcü Sadık Pala'nın 3 yıldır yönetimin üstlendiği Akhisar Karikatür Atölyesi, 554. Çağlak Festivali Kapsamında 28 Mayıs 2013 Salı günü saat 16.00'da yıl sonu sergisi açacaktır.Sergi açılışında atölyeye devam eden öğrencilere katılım belgeleri de verilecektir...

Daily Güncel

Uykusuz'dan..

Recep Özcan Karikatür Sergisi 27-28 Mayıs 2013

recepözcan

“DİLİMLER” Sergisi Ödemiş'te...
İzmirli Çizerler Eray Özbek, Halit Şekerci, Murteza Albayrak ve Mustafa Yıldız, karma karikatür sergisi “Dil/imler”i Ödemiş’de açıyor. 25- 31 Mayıs 2013 tarihlerinde açılacak sergi, Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi (ÖYKAM) Salonunda sanatseverler ile buluşacak. Ödemiş Belediyesi İlkbahar Ekin ve Sanat Günleri çerçevesinde açılacak serginin ilgi görmesi bekleniyor.
mıstık

10.Festival BD De Puteaux 24-25-26 Mai 2013

4th Tourism Cartoon Contest 2013 Book 

4.Turizm Karikatür Yarışması 2013 Kitabı

Click Here - Tıklayın

Muhittin Köroğlu"Adaletçe"Karikatür Sergisi

Daily Güncel

Anatoliy Stankulov-Bulgaria 

Daily Güncel

Serpil Kar - Türkiye

Seyit Saatçi 31.Sanat Yılı Karikatür Sergisi Açıldı...

31.Sanat yılını güzel bir sergiyle taçlandıran karikatür sanatçısı Seyit Saatçi sergi açılışında "SERGİMİ ONURLANDIRAN AYANCIK KAYMAKAMIMIZA, AYANCIK BELEDİYE BAŞKANIMIZA, AYANCIK GARNİZON KOMUTANIMIZA, AYANCIK İLÇEMİZİN MÜLKİ VE İDARİ YÖNETİCİLERİ VE ÇALIŞANLARINA, DEĞERLİ KATKILARI İÇİN SERTAÇ ÇELİK'E, SİNOP 15 EYLÜL GAZETECİLER CEMİYETİ BAŞKANI CENGİZ DEMİREL VE EŞLERİNE, AYANCIK İLÇEMİZİN ÇOK DEĞERLİ SANATSEVER GÜZEL İNSANLARINA YÜREKTEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.."Dedi..

Karcomics Magazine olarak biz de nice yıllara sevgili Seyit Saatçi diyor çalışmalarında başarılar diliyoruz...

3.Kazım Koyuncu Festivali Sona Erdi...

Karabağlar III. Kazım Koyuncu Çevre ve Müzik Festivali çerçevesinde gerçekleştirilen birbirinden renkli ve coşkulu etkinlikler ile müziğe ve sanata doyarken, çevre etkinlikleri ile de bir kez daha çevre duyarlılığına dikkat çekti.
Yakalandığı amansız hastalık sonrasında genç yaşta hayata gözlerini yuman Karadeniz’in unutulmaz sanatçılarından Kazım Koyuncu anısına her yıl Karabağlar Belediyesi tarafından düzenlenen “ Kazım Koyuncu Çevre ve Müzik Festivalinin” üçüncüsü 20 bine yakın Karabağlarlının izlediği Emre Aydın konseri ile sona erdi. Karabağlar Belediyesi ile EKAF ( Ege Karadenizliler Federasyonu) ın işbirliği ile Karabağlar Karafatma Parkı alanında düzenlenen festivalin ilk gününde etkinlik çerçevesinde çevre sorunlarına duyarlı sivil toplum örgütlerinin stantlarının açılışı ve bu kuruluşların etkinlikleri yer aldı. Aynı gece olumsuz hava şartları nedeniyle Özlem Tekin konseri ileri bir tarihe etlenirken, festivalde gözler Cumartesi gecesine çevrildi. Cumartesi gecesi önce Karadenizli mahalli sanatçı Selçuk Balcı, ardından ise merhum Kazım Koyuncu’nun kardeşi Niyazi Koyuncu sahne aldı. Etkinlikte son olarak sahneye çıkan genç sanatçı Emre Aydın oldu.” Hoşça kal, Son defa ve Soğuk Odalar “gibi başarılı yapıtlar ile gençlerin gönlünde taht kuran Emre Aydın Karabağlar ’da bir rekora da imza attı. Sunuculuğunu Hakan Bilgin’in yaptığı etkinlikte Karafatma Parkını dolduran yaklaşık 20 bin Karabağlarlı Emre Aydın’ı gecenin geç saatlerine kadar dinledi. Tüm sanatçılara ve katılımcılara ayrı ayrı plaket veren Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, festivale destek veren herkese teşekkür etti.
Çağdaş Sanatçılar Platformu, Karikatür ve Fotoğraf Sanatçıları şenlikte kendilerine ayrılan stantta karikatür ve fotoğraf sergisi açtı. Mustafa Yıldız ve Sezer Odabaşıoğlu karikatür, Selami Kalay fotoğraf sergisinde yer alan sanatçılar oldu.

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

Salt & Pepper Magazine give its own Awards!

Salt & Pepper Magazine Prizes / International Salt & Pepper Satirical Aret Salon Ed. 2

Daily Güncel

Anatoliy Stankulov-Bulgaria

28.Ulusal ve 2.Uluslararası Burdur Müzesi Karikatür Yarışması Sonuçlandı...

1986 yılından beri ulusal ölçekte yapılan ''Eski Eser-Müze ve İnsan ilişkileri'' konulu karikatür yarışması geçen yıl ilk defa uluslararası boyutta gerçekleştirildi.Bu yıl 18 Mayıs Müzeler Günü kapsamında '28. Ulusal ve 2.Uluslararası "Eski Eser - Müze ve İnsan İlişkileri" konulu karikatür yarışmasına son başvurular 6 Mayısta alındı. 8 Mayıs'ta gelen eserler değerlendirmeye alındı. Yarışmaya 20 yabancı sanatçıdan 46 eser, ülkemizden 33 yerli sanatçıdan 79 eser olmak üzere Toplam 125 eserle katılım sağlandı.
28.Ulusal & 2. Uluslararası Karikatür Yarışması Sonucunda ödüle değer görülen sanatçılar aşağıdaki gibidir.
Birincilik Ödülü 1,500 $: Turan AKSOY - TEKİRDAĞ 
İkincilik Ödülü 1,000 $: Vladimir KAZANEVSKY - UKRAİNE
Üçüncülük Ödülü 750 $: Murat SARI - BARTIN
Mansiyon Ödülü 500 $: Trayko POPOV – BULGARİA
Burdur Belediye Başkanlığı Ödülü özel Ödülü: Ahmet ESMER - BALIKESİR
İl Özel İdaresi Ödülü: Halit KURTULMUŞ AYTOSLU - BURSA
Mimarlar Odası Özel Ödülü: Ömer ÇAM - İZMİR

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

New Scorpion May 2013 Issue:116
Yeni Akrep Mayıs 2013 No:116  
To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

Tayyar Özkan İmza Günü 19 Mayıs 2013 Pazar

Caveman'in yaratıcısı Tayyar Özkan 19 Mayıs 2013 Pazar günü Büyülü Dükkan'da kitaplarını imzalıyor
Büyülü Dükkan
Neşet Ömer Sk. 3/1, 34710 İstanbul

Results of SDÜ Cartoon Contest 2013

SDÜ Karikatür Yarışması 2013 Sonuçlandı

1.Prize Birincilik Ödülü Musa GÜMÜŞ (TR)

A total of 113 people participated in competition from Bulgaria, Iran, China, Thailand, Bosnia Herzegovina, Canada, Ukraine, Serbia, Romania, Indonesia, Brazil, Egypt, Colombia, Spain,Macedonia , France, Germany and Turkey 

Yarışmaya; Bulgaristan, İran, Çin, Tayland, Bosna Hersek, Kanada, Ukrayna, Sırbistan, Romanya, Endonezya, Brezilya, Mısır, Kolombiya, İspanya, Makedonya, Fransa, Almanya ve Türkiye’den 113 karikatürist katılmıştır. Ödül, Başarı Ödülü kazanan çizerler şu şekilde sıralanmıştır.
Ödüller:
First Prize Birincilik Ödülü: Musa GÜMÜŞ (TR)
Second Prize İkincilik Ödülü: Mehmet ZEBER (TR)
Third Prize Üçüncülük Ödülü: Halit KURTULMUŞ (TR)
Certificate of Achievement Awards   Başarı ödülü Sertifikası Kazananlar: Trayko POPOV (Bulgaristan), Aşkın AYRANCIOĞLU (TR), Turan AKSOY (TR), Selim TANRISEVEN (TR)

2.Prize İkincilik Ödülü Mehmet Zeber (Türkiye)

3.Prize Üçüncülük Ödülü Halit Kurtulmuş Aytoslu (Türkiye)

Certificate of Achievement Award   Başarı Ödülü Sertifikası Aşkın Ayrancıoğlu (Türkiye

Daily Güncel

VI International Exhibition of Graphic Humor Lima Peru

 30 June 2013

Download The Announcement

Download The Rules for Participating in the Exhibition

The 5th MEDPLAN Cartoon Contest Brazil 10 June 2013

5th MEDPLAN regulation for click here

Yarışma kuralları için tıklayınız

The International Cartoon Contest Haifa-Israel

27 June 2013

Haifa 2013 regulation for click here

Yarışma kuralları için tıklayınız

Daily Güncel

THE 17th International Salon of  Antiwar Cartoon Contest KRAGUJEVAC 2013

Kragusevac cartoon contest 2013 regulation for click here

pdf formatındaki yarışma kuralları için tıklayınız

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 -87- 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 -109 -110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118  -  119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 -126 -127 - 128 -129 - 130 -131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 -141

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

iskocus@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---
Yeni Akrep

 New Scorpion-No:116

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 121.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 121 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:61
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---
Homur Magazine  79.Sayı-79.issue
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---

To download the full PDF format  Catalog Click Here

PDF formatındaki kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

KARIKA No.72 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2013© By Ismail Kar All right reserved.