Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Results of Hermes Barakaldo 2013 Sonuçlar

International Day for Tolerance Exhibition Opened

Uluslararası Hoşgörü Günü Sergisi 14 Kasım 2013 Günü Mısır, Kahire'de Tahrir Salonunda Açıldı

On the occasion of the International Day for Tolerance , that is observed annually on November 16 , Mr. Sharif Aref , the sub- Editor of Al Masry Al Youm Newspaper and Mr. Mohamed Effat , the prominent Egyptian Caricaturist and the Head of the Federation of Caricature Organizations , inaugurated an exhibition of caricature entitled "A call for Tolerence" by the artists of the Egyptian Caricature Society.

The Exhibition was held in cooperation with Tahrir Lounge, Goethe Institute and was inaugurated on 14th November 2013 at Tahrir Lounge premises downtown Cairo. A collection of cartoons, and caricatures where exhibited with the aim of raising public awareness of the importance of tolerance ,acceptance of the other, renouncing violence, and promoting the culture of tolerance 16 caricaturists from Egypt, Syria, Morocco, United Arab Emirates and Brazil participated in the exhibition.

They were Mohamed Effat , Abdullah basmaji (Syria) , Samir Abdel Ghany , Fawzy Morsy, Emad Abdel Maksoud, Khader Hassan, Fady Abu Hassan (Syria) , Amina Kamel, Amna El Hammadi (UAE) , Wessam Khalil,Fabio Silva (Brazil ) , Adnan Jaber ( Morocco) ,Amr Abd El Atty, Saber Taha, Islam Al Qusi, Omar Seddik, Fadi George.

15 Kasım 2013 00:47 / fawzymorsy

Kadın Karikatürcülerimiz - Karikatür Sergisi Açıldı...

İZMİR-Karabağlar Belediyesi’nin değerli katkılarıyla karikatürist-yazar-şair Sezer Odabaşıoğlu’nun (portre karikatür, özgeçmiş ve karikatür örnekleriyle) sunuma hazırladığı 74 kadın karikatüristimizin yer aldığı ve 14.Kasım-29. Kasım tarihleri arasında açık kalacak olan “KADIN KARİKATÜRİSTLERİMİZ-KARİKATÜR SERGİSİ” 14. Kasım. 2013 – Perşembe günü, Karabağlar Belediyesi, Çalıkuşu Kongre Ve Sergi Salonu’da, saat:18.00’da açıldı.

Açılış konuşmasında: “Öncelikle kadın karikatüristlerimize, var oluşlarından dolayı, sevgi, saygı ve teşekkürlerimi sunuyorum. İyi ki varlar. Ki böylesi güzel ve anlamlı bir sergi projesi ortaya çıktı.” sözleriyle memnuniyetini dile getiren Odabaşıoğlu, konuklara, daha sonra özellikle Muğla’dan ve Ankara’dan gelerek açılışa katılan karikatürist Betigül Umuroğlu ve karikatürist Hatice Tekmile Doğan’a teşekkür etti. 

Yoğun ilgi ve beğeni toplayan sergi açılışı sonunda, Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm, belediye tarafından sanatçının adına Kınık-Poyracık Hatıra Ormanı’na dikilen fidan belgesi armağan etti. Odabaşıoğlu, belgesini, “Bundan böyle kimseye bir dikili ağacım yok, demeyeceğim artık,” esprisini yaparak aldı.

15 Kasım 2013 07:43 / sezerodabaşıoğlu

Uğur Pamuk"Kemal Sunal Parkı Açılışı"Karikatür Sergisi

13 Kasım 2013 19:45 / uğurpamuk

Uluslararası Hymettus Karikatür Sergisi Açılışı Davetiye Yunanistan 17 Kasım 2013

Municcipality of Daphne - Ymittou Workshop Friends Association Geloiografias Invitation...

The City of Daphne - Hymettus , Workshop , and the Association of Friends Cartoon with support of Feco Hellenic Group Levadeia, organize International Cartoon Exhibition at the Municipal COMMUNITY Hymettus , on " The Greece of today through the eyes of cartoonists ."
The opening will be held Saturday, November 16 at 7 pm .
It will be our pleasure to attend .
For the For the For the
Michael I. Stavrianoudakis Yannis Yannis socks Geroulias
Mayor Coordinator President
The exhibition will run for two weeks (16 - November 30 from 7 to 10 pm).
Hall Municipal Community Hymettus
Heroes Square University Imittos
ETHEL 856 ( Egaleo - Hymettus - Daphne) , 212, 213 of METRO DAFNIS and 140 ( stop Town Hall)

11 Kasım 2013 16:19 / hymettus

"Tahrir Lounge"Cartoon exhibition"a call for tolerance "

Cartoon exhibition " a call for tolerance "...... On the occasion of the International Day for Tolerance in collaboration with the "Tahrir Lounge"
The draft regulates the "tahrir lounge" of great festivity Goethe Institute on the occasion of the international day for tolerance on Wednesday at 5 pm at the Institute's headquarters in downtown The celebration includes many events and activities aimed at raising public awareness of the importance of tolerance and acceptance of the other.
The event includes an exhibition of caricatures of leading illustrators of the Egyptian Association for comics, featuring a collection of cartoons that invites people to spread the principles of tolerance and acceptance of the other.
Participating artists : Mohamed Effat, Abdullah basmaji, Samir Abdel Ghany , Fawzy Morsy, Emad Abdel Maksoud, Khader Hassan, Fady Abu ElHassan, Amina Kamel, Amnah elHamade, Wessam Khalil, Adnan Jaber,Amr Abd El Atty, Saber Taha, Islam Al Qusi, Omar Seddik, Fadi George.

12 Kasım 2013 22:10 / fawzymorsy

Daily Güncel

Serpil KAR - TÜRKİYE

Szczepan Sadurski Exhibition in South Africa - 17 November 2013

Feel invited to join an exposition of Polish satirical pictures authored by Szczepan Sadurski. It is the first exhibition of that kind in South Africa. The event will take place on the 17th of November, at 12:45, in Nazareth House in Cape Town.

There will be 40 humoristic illustrations displayed during the exhibit, as well as 12 framed pictures of Polish Folk Costumes, also drawn by Szczepan Sadurski’s hand. Those latter traditional in nature graphics will be handed over to Polish Library for constant display.

12 November 2013 / szczepansaduriski

"GREEN - Everything is GREEN"

Dear Collegue,
I am inviting you for the cartoon contest on the theme "GREEN - Everything is GREEN".
The announcement of the contest you can in english, russian, hungarian language on the website:
www.grafikuskelemen.hu
You can find there also the name of participants.
I am waiting your work...
Friendly: Istvan Kelemen - Hungary

5 Kasım 2013 20:05 / Istvan Kelemen

Karikatürcü Necmi Rıza Ayça'nın Suluboya Resim Sergisi 9 - 30 Kasım 2013

Birol Çün "Karikatür Sanat" Blog Yayında...

Sevgili Arkadaşlarım Merhaba;
Yeni web sitem Karikatür Sanat yayın hayatına başlamıştır. Linki aşağıdadır.
http://karikatursanat.blogspot.com  
Sevgiler ve Saygılar sunarım...
Birol Çün - Karikatürcü

10 Kasım 2013 14:23 / birolçün

Daily Güncel

Savaş AY Anısına...

Selim TANRISEVEN - TÜRKİYE

Daily Güncel

Vladimir KAZANEVSKY - UKRAINE

"Kızlı Erkekli Karikatür ÇİZİYORUZ!" Sergisi DAVETİ

Mehmet Duru'dan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan...

Karikatürist Başbakan Erdoğan'ın hayatını çizgi roman yapıyor...
Tekirdağ'da yaşayan karikatürist Mehmet Duru, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kasımpaşa'dan başlayıp başbakanlığa uzanan hayatını çizgi roman yapmak için çalışmalara başladı...

Videoyu izlemek için tıklayın...» 

Halis Dokgöz ve Arkadaşlarından Adli Bilimler Karikatür Sergisi 14-16 Kasım 2013

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ve Adli Tıp Uzmanları Derneği tarafından 13-16 Kasım 2013 tarihleri arasında Ankara CerModern Sanatlar Merkezi’nde düzenlenecek olan 10. Adli Bilimler Sempozyumu kapsamında “ADLİ BİLİMLER KARİKATÜR SERGİSİ” gerçekleştirilecektir. Sergiye aynı zamanda adli tıp ve toksikoloji gibi adli bilimler alanında çalışan Kolombiyalı çizer adli bilimci Jairo Peláez-Rincón, adli tıp uzmanları Halis Dokgöz ve Durmuş Evcüman toplam 60 karikatür ile katılıyor. Sergi, 14 Kasım 2013 tarihinde saat:19:00’da düzenlenecek bir açılış kokteyli ile açılıyor. Sergi 17 Kasım 2013 tarihine kadar açık kalacaktır. Tüm basın mensuplarını sergimize davet ediyoruz.
Doç.Dr.Halis Dokgöz 

10. Adli Bilimler Sempozyumu Sekreteri
http://adlibilimlersempozyumu.com
Email: halisdokgoz@yahoo.com
0 532 5809608
Adres: Cermodern Sanatlar Merkezi
Altınsoy Cad. No:3 06101 Sıhhıye, Ankara

8 Kasım 2013 14:23 / halisdokgöz

"Ya Ameliyatlı Yerime Gelseydi" Kemal Gökhan Gürses

YARIN ARTIK BUGÜNDÜR... Bekliyorum efenim...
14:00'te TÜYAP KİTAP FUARI'nda (8 Kasım 2013 Cuma)
YA AMELİYATLI YERİME GELSEYDİ adlı son eserimi (!) imzalıyorum... Ahmetler'e özel indirim (Kitabı okuyunca anlarsınız...) 
H'ayrıyetten "Gezi'de Kimler Vardı" posteri hediye! 
Daha ne yapıyım? 
Kırmızı Kedi Yayınevi Standı 408 / B (SALON 2) Kemal Gökhan Gürses 

Karikatürist Kemal Gökhan Gürses’le yedi yıl sonra yeni çizgilerle buluştuk. Kitabın ismi Gezi direnişi sırasında bir duvarda gördüğüm ve çok da güldüğüm bir yazılamadan geliyor. Evet sıkı durun “Ya Ameliyatlı Yerime Gelseydi” diyerek Gezi’nin başka karikatürleriyle, başka hikayeleriyle buluşuyoruz. 
Kitap henüz çok taze, 2 Kasım’da raflara konuldu. Üstelik ‘Postacı Yayınlarından çıkan ilk çizgi roman oldu.
“Bir Gezi Parkı Hikayesi” elimizdeki. Hikayenin ana karakteri kör bir fotoğrafçı olan Hasan. “Ben aslında kördüm. Gezi’de benim gözüm açıldı ağbi...” cümlesi hem hikayenin merkezi, hem de Gezi’yle öğrenilen, değişen ve şimdi gelişmekte olan pek çok kavramın, atmosferin de aslında kökünü oluşturuyor. Hasan solcu aslında; “Gezi direnişine kadar biraz Ahmet Kaya, biraz Kazım Koyuncu, olabildiği kadar da Deniz Gezmiş’ten öğrenmiş bir solcuydum… Bi de çArşı var tabiy…” diyerek anlatıyor kendisini. Hasan o yaşına kadar böyle bir sol-cuyken polis saldırısında yaşadıklarıyla dünyayı yeniden görmeye başlıyor. Gürses’in bir mizahçı olarak Gezi’nin içinden doğan mizaha şapka çıkarttığını söylemek de abartı olmaz. Kitapta o sıralarda yayımladığı “Özeleştiri” başlıklı yazısı da yer alıyor
‘BENİ MUSTAFA KESERİN ASKERİ YAPTILAR’
“Ben eski kafalıyım. ‘Örgütlü olmazsan sen de olamazsın’ diye gelenlerdenim. ‘Bu kadar ayrıdan bir aynılık çıkmaz’ diyenlerdenim…Korkuların umutları körelttiği günlerde sulandı fidanım. Umut etmekten utananlardanım. Bir yandan da, bir şeyler azıcık iyiye gitse onu yere göğe koyamayanlardanım. Azla yetinmeye alışmış bir hayat benimkisi. Kavanozumdaki tortularla oluşmuş şeye ben diyorum tecrübe, siz deyin ‘ön yargı’. Bir de ‘di’li geçmiş zaman sevmeyenlerdenim. Şimdiki zaman kipimdeki tereddüt, bugünümü de rahat bırakmadan yaşatır beni.
O zaman önce bir ‘di’li geçmişle başlamak lazım. Yani, şimdiye kadar böyle düşünürdüm demeliyim. Geçmiş bir anda çok uzağımda kaldı. Eskidendi, sanki çok eskidendi bütün bu ben...
Şimdi ne oldu? Çapulcular geldi. Ne Taksim’i yıktılar, ne gezi parkını. Sadece benim ön yargılarımı yıktılar. Hem de içinde öyle ‘unsur’lar var ki bu ‘yıkıcı’ kitlenin, yolda görsem kafamı öteye çevirdiğim. Ellerinde bayrakları, hem de birilerinin askerleri. Aman, benim hiç işim olmaz.
“Ama ona da buldular çareyi; hem de benim mesleğim sandığım şeyi bir bakış açısına dönüştürerek; mizahın o aidiyet tanımayan renklerine boyadılar dünyamı. ‘Mustafa Keser’in askerleri’ yaptılar kaşları çatık birkaç gelenekçi neferi... Uzun süredir bu kadar içten güldüğümü hatırlamıyorum. Benim mesleğim karikatürcülüktü. Birkaç gün evvel tamamen bıraktım. Mizahın kendiliğinden gücüne maruz kaldım çünkü.
“Onu bu kadar güçlü kullanan kendi çocuklarımla tanıştım. Kendi çocuklarıma o kadar tepeden bakıyormuşum ki, zaten yakını görmeyen gözlerim iyice seçemez olmuş onların parlak tözünü…” 
Kemal Gökhan Gürses, 8 Kasım Cuma günü saat 13.00’te TÜYAP Kitap Fuarında okurlarla buluşacak. (
Sevda Aydın - İstanbul/EVRENSEL)

"Gönül Adamı 4" Güneri İçoğlu Tüyap Kitap Fuarında...

TÜYAP KİTAP FUARI İMZA VE MUHABBET!...
8 KASIM CUMA 17;15-18;15 SÖYLEŞİ
8-9-10 KASIM 15;00-19;00 LEMAN STANDINDA İMZA VE MUHABBET!...

Daily Güncel 

Yasser ARAFAT BY Stavro JABRA - BEYRUT

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 -87- 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 -109 -110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118  -  119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 -126 -127 - 128 -129 - 130 -131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 -141 - 142 - 143 - 144 - 145 -146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

karcomic@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---

KARIKA No.73 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Independence Catalogue To download in the full PDF format 5,4 Mb Click Here 
"Bağımsızlık"katalogu PDF formatında5,4 Mb Tıklayın
---

To download the full PDF  format Catalog for Click Here - Tıklayın

---

VI Salon Internacional De Humor Grafico Catalog for Click Here - Tıklayın

---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 121.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 121 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:63
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---

 New Scorpion-No:119

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

To download the full PDF format  Zagreb2012 Catalog Click Here

PDF formatındaki Zagreb 2012 kataloğunu okumak ve indirmek için tıklayın

---

PDF formatındaki Zagreb 2013 kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format  Zagreb 2013 Catalog Click Here

---

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2013© By Ismail Kar All right reserved.