Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

"Kuvayi Milliye"...ve Adana Tüyap

bu bir destan...
bizim destanımız...
öyle bir destan ki; bir eşi daha yazılmadı bugüne kadar, biz yazdık!...
yedi düvele karşı...
varolmak için, kuvayi milliye yazdı, nazım hikmet anlattı, ben çizdim, havaya...
suya...
toprağa...
Nazım Hikmet'in yazdığı, önsözünü ise Oğuz Aral'ın üstlendiği ve Nuri Kurtcebe'nin güzel çizgilerinin yer aldığı "Kuvayi Milliye" okunası bir kitap...

dün Adana Tüyap'taydık...

16 Ocak 2014

KalDer Bursa Şubesi Ulusal Karikatür Yarışmasında Katılım Süresi...

KalDer Bursa Şubesi Ulusal Karikatür Yarışması katılım süresi 25 Ocak 2014 tarihine uzatılmıştır...

Yarışma kuralları için tıklayın

16 Ocak 2014 15:05 / mehmetkahraman

Büyük Nazım 112 Yaşında ve Sesleniyor Hala...

iyi ki doğmuşsun Nazım...

Nuri KURTCEBE - TÜRKİYE

15 Ocak 2014

19th International Cartoon Exhibition ZAGREB

17 April 2014

A. PARTICIPATION 
The organizer of the 19th International festival of cartoon ZAGREB 2014 is the Croatian Cartoonist Association. The festival is opened for everyone regardless of nationality, age, sex, or profession. 
B. THEME: INVENTIONS THROUGHOUT HISTORY 
C. ENTRIES 
Conditions of entry:
*1. Original works and digital artworks will be accepted. Digital artwork is to be numbered in pencil on the front and pencil signed. Copies cannot be admitted.
*2. Entries can be either black and white or coloured.
*3. There should be the name, the surname and the adress on the reverse side of cartoons.
*4. The cartoons must not have been previously awarded on festivals.
*5. Maximum 3 entries will be submitted.
*6. Size of entries is A4 or A3 format. 
D. DEADLINE 
Entry deadline is the 17th of April 2014. 
E. ADDRESS 
CROATIAN CARTOONIST ASSOCIATION
(HRVATSKO DRUŠTVO KARIKATURISTA)
SAVSKA CESTA 100
10000 ZAGREB, CROATIA 
*F. PRIZES AND AWARDS 
First Prize - 1.000 EUR
Second Prize - 500 EUR
Third Prize - 300 EUR
Five Special mentions 
*G. EXHIBITION 
The exhibition will take place in Gallery Klovićevi dvori in Zagreb on the 3th of June 2013. 
*H. OTHER CONDITIONS 
Authors of works that qualify to the exhibition are given a presentation copy of the exhibition cataloque. 
Only on explicit request will remaining (original) works be returned to the owners in the end of the exhibition cycle (in the second half of the year 2014). 
The organizer reserves the right to reproduce the works sent to the festival, Zagreb 2013, as the advertising material without being obliged to pay a fee to an author whose work may be used. 
The prize-winning works become property of the organizer. 

Entry Form

Click the above link to download the entry form

Organizator / Organizer
HRVATSKO DRUŠTVO KARIKATURISTA
CROATIAN CARTOONIST ASSOCIATION
www.hdk.hr
hrvdrukar@gmail.com 

14 Ocak 2014 11:00 / hdk

"KIRILMA/ THE BREAK" Sergisi 15 Ocak 2014 - 28 Şubat 2014

Kare Art Gallery
Abdi İpekçi Caddesi No:22
34367 İstanbul

Daily Güncel

Serpil KAR - TÜRKİYE

Ahmet Öztürklevent Karikatür Sergisi

23 Ocak 2014 - 09 Şubat 2014

chneidertempel Sanat Merkezi, 23 Ocak-09 Şubat tarihlerinde Ahmet Öztürklevent Karikatür Sergisine ev sahipliği yapacak. Öztürklevent, ilk karikatürü ile 1979 yılında Vatan Gazetesi tarafından açılan Ulusal Karikatür Yarışmasında Karikatürcüler Derneği Özel ödülünü aldı. Bu tarihten itibaren çok sayıda ulusal ve uluslararası yarışmada çizimleri ödüllere değer bulunan Ahmet Öztürklevent’in Karikatür Dünyasının önemli yarışmalarından, binin üzerinde çizerin katıldığı Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasında iki birinciliği,Yunus Nadi Karikatür Ödülü ve Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışmasında Büyük Ödülü bulunmaktadır.Sergide sanatçının farklı dönemlerine ait 65 adet karikatür yer alacak. Yazısız karikatürleri ile tanınan sanatçı mizah ve karikatür anlayışını şöyle tanımlıyor: “Türkiye çelişkilerle dolu bir ülke, o yüzden de çok iddialı çizerleri var. Mizah bana sanki dördüncü boyut, mucizevi bir şey gibi gelir. Karikatür de mizahtan beslendiğinden aynı tanım onun için de geçerli. Karikatürde öncelikle derin bir hicvetme duygusu olmalı.Mesajını dolambaçlı yollara sapmadan, net olarak ve aniden anlatmalı, sersemletmeli, şoke etmeli.” Sergi 9 Şubata kadar açık kalacak.

Yer: Schneidertempel Sanat Merkezi
Bankalar Cad. Felek Sk. No: Karaköy
0 212 249 01 50 / www.schneidertempel.com
Açılış/kokteyl: 23 Ocak Perşembe, saat 18:00-20:00

Sanat merkezi; hafta içi her gün 10:30-17:00,Pazar;12:00-16:00 ziyarete açıktır…
Cumartesi günleri kapalıdır.

86 Kadın Karikatürcünün Karikatür Sergisi Bu Defa 8 Mart 2014'te İstanbul'da Olacak...

Daily Güncel

Serpil KAR - TÜRKİYE

2.Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 17 - 25 Ocak 2014

Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisi

Birsen Başbilir Köroğlu Anısına "Adaletçe ve Portre" Sergisi 18 Ocak 2014

"Adaletçe ve Portre" Sergisi Birsen Başbilir Köroğlu anısına adanmış tamamı yeni karikatürlerden oluşan bir sergi olup 18 Ocak 2014 Cumartesi günü saat 14:00'da sevenleriyle buluşacaktır. 

Adres: Bahariye Cad. No:3 K. 1 Kadıköy İstanbul

30. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi Adana'daydı...

30. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışmasında dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan sergi Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 5 Ocak 2014 günü izlenime sunuldu.
77 ülkeden 2 bin sanatçının katıldığı yarışmada dereceye giren ve sergilenmeye değer bulunan karikatürlerden oluşan sergi 13 Ocak 2014 tarihine kadar izlenebilecek.

Sessiz Çığlıklar ve Kıvrımlar Cross-Section Resim Sergileri 18 Ocak -10 Şubat 2014

Daily Güncel

Talal NAYER - ETHIOPIA

7.Uluslararası Aktif Felsefe Karikatür Festivali Sergisi Adana'daydı...

06-12 Ocak tarihleri arasında Aktif Felsefe Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Adana Şubesinin “FELSEFE” Konulu Sergisi tüm severlerine açık olacak...
Philosophia yani “Bilgeliğe duyulan aşk” anlamına gelen felsefe; “bilgelik” kavramının tanımı gereği teori ve pratiğin el ele yürüdüğü bir alandır.
İnsanın kendini ve çevresini tanıması yoluyla yaşam boyu öğrenme çerçevesinde, felsefe çalışan veya filozof olan kişi öğrendiklerini uygulayan, günümüz çevre ve insan sorunlarına duyarsız kalmayan, sorunların değil çözümün bir parçası olmayı seçen bir birey olacaktır.
Bu anlamda felsefe fildişi kulelerden aşağıyı seyretmek değil, hümanist değerleri ve duyarlılığı yitirmeden, aşk sebebiyle bilfiil çalışmak anlamına gelir.
Çağlar boyunca “Klasik Tarz Felsefe Okulu Geleneği”nin de üzerinde durduğu bu değerleri ve anlayışı örnek alan derneğimiz; felsefenin bu gerçek anlamını AKTİF FELSEFE sloganıyla ifade ediyor ve profesyonel gönüllülük bilinciyle gerçekleştirdiği pek çok alandaki etkinliklerle hayata aktarıyor. Sergimiz bunlardan bir örnek.
“DÜŞÜNCELERİMİZ YAŞAMLARIMIZI BELİRLER”
"Felsefeyi bir yaşam biçimi olarak gören Yeni Yüksektepe Kültür Derneği, daha iyi bir dünyanın daha iyi fikirlere sahip insanların kendi elleriyle kurulacağı farkındalığı ile “Felsefe” konulu sergimizle herkesi düşünmeye davet etmektedir."
“Felsefe, bizi Gerçek olgusuna doğru yöneltirken, erdem basamaklarını kullanmaya zorlar. Yolu üzerinde bulunan sanat, bilim, inançlar ve yaşam şekillerinin arkasındaki evrensel ve ebedi olanı görmeyi teşvik eder. Hem mikrokozmos olarak insanı, yapabilenin oğlu olarak yüceltirken, aynı zamanda Makrokozmos’u da kavranabilir kılar. Bizi günümüz dünyasında ayıran tüm geçici unsurları arkada bırakmaya iterken, küreselleşme içerisindeki ödevlerimizi sorgulattırır. Doğru sorulara, doğru yanıtlar verilmesini sağlayan felsefe aracılığı ile doğrulmanın ne olduğunu öğrenir, insanoğlu.

İletişim: 0533 214 81 80

Rahim Baghale Asghari Baghmisheh in Hospital...

Tabriz'in ünlü Karikatürcüsü Rahim Hastanede...

Rahim was in hospital. He had a kidney operation. His operation was successful. He's healthy now.
**Tabriz Karikatürünü dünyaya duyuran,Tebriz Karikatürcüler Derneğinin Yöneticisi,karikatürcü kardeşim Rahim, 10 Ocak 2014 Cuma günü Tebriz'de böbreklerinden bir operasyon geçirmiştir. 11 Ocak 2014 Cumartesi günü kendisini telefon ile aradık ve hastaneden taburcu olduğunu ve dinlendiğini öğrendik..Sevgili kardeşim Rahim'e Allah'tan acil şifalar diliyoruz...Karcomics Magazine

Rahim Baggal Asghari Baghmisheh for click here

"Fırıldak Ailesi - Yeni Sezon"

"Fırıldak Ailesi - Yeni Sezon" izlemek için tıklayın

Ölümünün 94. Yılında Cemal Süreya Anıldı...

Çorum Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü, Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden 9 Ocak 1990 yılında yaşamını yitiren Şair ve Yazar Cemal Süreya’nın vefatının 24. yıldönümü münasebetiyle anma programı düzenledi.
Çorum Anadolu Lisesi Kültür Edebiyat Kulübü'nün düzenlediği anma etkinlikleri 09.01.2014 Perşembe günü Müdür Başyardımcısı Hasan Kaygusuz ve Müdür yardımcısı Sebati İlhan,öğretmenler ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleşti.Okul Konferans salonunda şairin yaşam öyküsünün fotoğraflar eşliğinde Tahir Altınok tarafından sunulmasının ardından,Kültür Edebiyat Kulübü Öğrencileri Eray Baş,Gizem Nur Sayar,Mustafa Karataş,Tuğçe Kalender,Nuri Demir,Recep Fırat,Sena İme tarafından şiirlerinden örnekler okundu.Sanatçının”Sizin Hiç Babanız Öldü mü?” şiirinin Kulüp öğrencisi Nuri Demir tarafından seslendirilişi salonda duygulu anların yaşanmasına neden oldu.
Etkinliğe konuk olarak katılan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi Mehmet Tatlısu tanıştığı değerli bir insan olarak nitelendirdiği Cemal Süreya ile ilgili bir anısını öğrencilerle paylaştı.
Konferans Salonu’nda yapılan etkinliklerin ardından okulda coğrafya öğretmeni ve aynı zamanda karikatür sanatçısı olan Sönmez Yanardağ’ın organizasyonu ile Türk Karikatür Sanatı'nın usta isimleri tarafından çizilen Cemal Süreya portre karikatürleri sergi açılışı müzik öğretmeni Aycan Bilginer yönetiminde Recep Aksoy ve Sevgi Damla Demirci’nin gerçekleştirdiği Keman ve Gitar dinletisinin ardından,Asel Işlak’ın solo keman dinletisi ve Ali Baran Turgut ,Sinem Ezgi Ünalan,Tuğba Yücel,Sema Gül Arslan’ın ritm gösterisi eşliğinde devam etti.
Sergide eseri olan Sanatçılar:
Cemalettin GÜZELOĞLU
Erhan Yaşar BABALIK
Hayati BOYACIOĞLU
Ahmet Ümit AKKOCA
Murat İLHAN
Mehmet ZEBER
ismail KAR
Tayyar ÖZKAN
Saadet DEMİR YALÇIN
Halit KURTULMUŞ
Sevdakar ÇELİK
Vahit AKÇA
Uğur PAMUK
Mehmet Saim BİLGE
Tan ORAL
Eray ÖZBEK
Sönmez YANARDAĞ
Birol ÇÜN
Abdulkadir DEMİRHİNDİ
Ramazan ÖZÇELİK 
Lutfu ÇAKIN
Şadiye ÇAKIN
Recep ÖZCAN
Mustafa BORA
Keziban ÖZKOL
Melek DURMUŞ
Öznur KALENDER

7-17 karikatür yarışması 2014

*Karikatür Vakfı tarafından düzenlenen 20. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali 18-20 Nisan 2014 tarihlerinde üç gün süreyle Ankara’da yapılacaktır.
*Festival kapsamında yer alan 7-17 Karikatür Yarışması’nın amacı çocuklar arasındaki kardeşlik, sevgi, dostluk bağlarını geliştirmek ve onları barışçıl bir geleceğe hazırlamaktır.
*7-17 Karikatür Yarışması 7-17 yaşları arasındaki tüm çocuklara açıktır.
*Yarışma konusu, ’Güzel Doğa Güzel Yaşam’ dır.
Yarışmacılar İyi , sağlıklı bir yaşam için doğayı kirletmememiz, kötü kullanmamamız ve korumamızı dikkate alan karikatürler çizebilirler.
*Karikatürler A4 ya da A3 boyutlarında her tür kağıda istedikleri teknikle, siyah-beyaz, renkli olarak çizilebilir.
*Karikatürcüler en çok üç karikatürle yarışmaya katılabilirler. Yarışmacılar karikatürlerin arkasına ad-soyadlarını, doğum tarihlerini, telefonlarını, okullarını, adreslerini yazmalıdırlar.
*Yarışmacılar karikatürlerini 1 ŞUBAT 2014 tarihinde kadar ‘7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI - PK:364 YENİŞEHİR 06443 ANKARA’ posta adresine göndermelidirler.
*Jürinin seçeceği en iyi karikatürü çizen karikatürcüye Scrikss ödülü 1.000,00 TL (Bin Türk Lirası), plaket ve diploma verilecektir. Ayrıca karikatürleri sergilenmeye değer görülen tüm karikatürcülere diploma gönderilecektir.
*Yarışmada ödül alan karikatürcü 18-20 Nisan tarihinde yapılacak 20. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali’ne davet edilerek 7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI karikatür sergisi açılışında ödülünü alacaktır. 
*Yarışma sonuçları 10 Nisan 2014 tarihinde basın, yayın organları ve internetten duyurulacaktır.
*Jüri tarafından seçilip, karikatürleri katologda yer alan karikatürcülere 20. Uluslararası 7-77 Karikatür Festivali Kataloğu, katılım belgesiyle birlikte gönderilecektir.
*Karikatürler geri gönderilmeyecek ve basım yayın hakkı Karikatür Vakfı’nın olacaktır
*7-17 KARİKATÜR YARIŞMASI karikatür sergisi daha sonra Türkiye içinde ve yurt dışında çeşitli kentlerde açılacaktır. 

11 Ocak 2014 16:40 / nezihdanyal

Daily Güncel

Happy All journalists Working Days..

Tüm Emekçi Gazetecilerin Günü Kutlu Olsun...
İsmail Kar - TÜRKİYE

Türk Sineması "En İyi Kötü Adamı"Süheyl Eğriboz'u 87 Yaşında Kaybetti... 10 Ocak 2014

Oğuz Gürel - TÜRKİYE

Ramazan Özçelik - TÜRKİYE

Kendini anlattığı videosunu izlemek için tıklayın...

Allah Rahmet Etsin....

1st Cairo International Cartoon Exhibition  - Egypt

25 February 2014

(To be held in March 2014)

Foreign Cultural Relations Sector, Ministry of Culture In Egypt, organizes in cooperation with Egyptian Caricature Society, 1stCairo International Cartoon Exhibition.
*Eligible Participants
Open to all artists from all over the world above 18
*Theme: 
1- Egypt in the eyes of cartoonists 
2- Free
*Technical Criteria:
•All artworks to be prepared at 300dpi actual size A4 (210mmx297mm), or A3 (297mmx420mm) in JPG format.
•Submitted works can be in color or black and white , in any style or technique 
•Number of entries is unlimited.
•Submitted works must not violate copyright laws.
•By virtue of submitting an entry, the entrant certifies the work as his own and permits the organizers to reproduce all or part of the entered material free of charge for publication and/or display in media related to the exhibition. 
*Submission:
•The entry should be submitted to: egyptcartoon2014@yahoo.com Latest by 25th February 2014
•The submission should contain the candidate’s
~ Full Name
~ e-mail address 
~ Contact no
~ Full address
~ Date of birth (date-month-year)
*A brief C.V in English and passport size photo of the artist should be submitted as well.
Selection Criteria
•Entries will be judged by prominent Jury based on the quality of work submitted.
•A catalogue of selected artworks will be printed, a copy of which will be sent to theselected authors.
*For more details please visit: http://www.egyptcartoon.net https://www.facebook.com/egyptcartoon or contact us at : egyptcartoon2014@yahoo.com
*Organizing Committee:
Samir AbdElghany (Cartoonist and Board Member of the Egyptian Caricature Society) 
FawzyMorsy (Cartoonist and Board Member of the Egyptian Caricature Society)
EmadAbdElmaksud (Cartoonist)
Mona Abdel Karim (Photographer)
AmeenahKamel (Cartoonist)

Palestinian Women Cartoon Exhibition - Argentina

 20 February 2014

Artist women around the world in solidarity with Palestinian women at the International Women's Day and in the Year of Solidarity with the Palestinian People.
Rules / Kurallar: All the professional or amateur female cartoonists can register works. Each author can register up to four (4) works all technique. All the works can be sent through for e-mail, digitalized in 300DPI, color way RGB, in the format JPG (high quality) or PDF obeying the maximum limit of 1,0 MB for each work. Dead line: February 20, 2014.
Opening exhibition: March 8, 2014. Museum of Graphic Humor and Written Diogenes Taborda. Buenos Aires. Argentina.    exposicionmujerpalestina@gmail.com

source - kaynak

Raşit Yakalı Yönetiminde Çarşaf Karikatür Okulu "Bizde Varız" 18.Nostalji Sergisi 11 - 31 Ocak 2014

1980 yılında Hürriyet gazetesi Genel Yayın Müdürü rahmetli Çetin Emeç beyin “ Bak Raşit sen hem öğretmensin, hem de karikatürist sin, gel bunları birleştirelim ve Çarşaf karikatür Okulu başlığı altında atölye çalışmaları başlatalım” önerisiyle başlayan çalışmalarımız 1993 yılına, gazetenin kapanış gününe kadar hiç ara vermeden sürdü ve bu 13 yıl içinde binin üzerinde dönem dönem çalıştık. Bu çalışmaların üç yılında ustam Semih Balcıoğlu ile birlikteydik. Arkadaşlarla ilişkim dergi kapandıktan sonra da kesilmedi ve birlikte 17 adet “Biz de varız “ sergisi açtık. Bu son sergimiz adını da “Nostalji sergisi dedik ki, bu sergide 80 li yıllarda çizdiklerimizin yanına son yıllarda çizdiklerimizi de ekleyerek “Nereden nereye geldiğimizi göstermek istedik. Bu 33 yıl içinde bizlere kimler destek verdi ,neler yaşadık, ilişkilerimiz nasıl sürdü, hep birlikte izleyelim. Raşit Yakalı
Açılış: Müzik,kokteyl 11.Ocak 2014 saat 14.00

Sergi süresi: 11 - 31 Ocak 2014
Yer: İBB Karikatür ve Mizah Merkezi
Adres:Çatma Mescit Mahallesi Tali sokak. Kasımpaşa stadı üstü)Tepebaşı/ İstanbul
Tel:0212 256 42 58

Davut Ustamızı Kaybettik...7 Ocak 2014

Ramazan Özçelik - TÜRKİYE

Oğuz Gürel - TÜRKİYE

Selçuk Uluergüven;
1962 yılında Ankara Meydan Sahnesi'nde tiyatroya başlayan sanatçı, Ankara Sanat Tiyatrosu Dormen Tiyatrosu Tiyatro TÖS Halk Oyuncuları Tiyatro Sanatevi gibi topluluklarda çalıştı, çeşitli sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Bahariye Sanat Merkezi'nin Genel Sanat Yönetmenliğini de yapan ünlü oyuncu, Bizimkiler dizisindeki Davut Usta rolüyle izleyicilerin beğenisini kazandı. 1998-2002 yıllarında Kadıköy Belediyesi'nde Meclis Üyeliği yaptı. Kendisi gibi sanatçı olma yolunu seçen oğlu Eren Uluergüven, mesleğini icra ederken, 21 yaşında bir sahne kazası sonucu vefat etti.
*Rol Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:
El Kapısı - Bilgesu Erenus
403. Kilometre - İsmet Küntay
Hitler Rejiminin Korku ve Sefaleti - Bertolt Brecht
Karaağaçlar Altında Arzu
Devri Süleyman
Hamdi Ortadirek
Her şey İşporta
Hangisi Karısı
Sevgilime Göz Kulak Ol
Macbeth
Gülhane Parkı
Tek Perdelik Şaka
Zafer Madalyası,
*Oynadığı Bazı Dizi Filmler: 
Hayat Devam Ediyor (2011)
Adanalı (2010) Sadullah Baba
Ezel (2009) 
Konuk oyuncu (2010)
Yusuf Yüzlü (2004)
Melekler Adası (2004)
Asmalı Konak (2002)
Dedem Gofret ve Ben (2001)
Eltiler (1997)
Yazlıkçılar (1993)
Bizimkiler (1989-2002)
Davut Usta Erikçigiller (1984-1986)
Evdekiler (1996)
*Oynadığı Bazı Filmler: 
İstanbul - 2011
Devrimden Sonra - 2011
Harbi Define - 2010
Aloya - 2006
Çarpışma - 2005
Beş Kollu Avize 2004
Fişgittin Bey - 2003
Gönlümdeki Köşk Olmasa - 2002
Hiçbiryerde - 2001
Duruşma - 1999
Sırtımdan Vuruldum - 1997
Kurtuluş - 1996
Türk Tutkusu - 1994
İz - 1994
Babam Askerde - 1994
Kıvılcım - 1993
Gölge Oyunu - 1992
Düttürü Dünya - 1988
Ateş Gibi - 1988
Deniz - 1987
Suçumuz İnsan Olmak - 1986
Uzun Bir Gece - 1986
Bir Avuç Cennet - 1985
Mine - 1982
Öğretmen Kemal - 1981
At - 1981, Unutulmayanlar - 1981
Bereketli Topraklar Üzerinde - 1979 (aynı zamanda filmin yapımcılarından)
Aslan Bacanak - 1977
Caniko - 1976
2X2=5 - 1974
Güllü Geliyor Güllü - 1973

Mekanı cennet olsun...

V.Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri

V.Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri için aday beklemeye başlıyoruz!
2013'ün en iyi çizgi romanları, kurumları ve sanatçıları kimlerdir? 
*Oylama başlıyor!
Çizgi roman okurları her sene olduğu gibi adayları gösteriyor, o adaylar oylamaya sunuluyor, yine okurların oylarıyla adaylar arasında birinciler seçiliyor. 
İki aşamalı ödül oylamasında ilk aşama başladı:
Okurlar aşağıdaki kategoriler için en az bir, en fazla üç adaylarını croplatform@gmail.com adresine gönderebilirler. Okurların sunduğu adaylardan en çok önerilen isimler daha sonra oylanmak üzere tüm okurların oylamasına sunulacak.
Her sene olduğu gibi adayları da oylamayı da okurlar yapacak.
Uyarı:
Sadece Türkiye'de yayınlanan eserlerle sanatçıları ve kurumları kapsayan bir ödül oylamasıdır. Lütfen yurt dışında yayınlanan eserleri, sadece yurt dışında eserleri yayınlanan Türk / yabancı sanatçıları ve kurumları aday olarak göstermeyin! 
Son aday sunumu tarihi: 10 Şubat 2014
V.Türk Çizgi Roman Okurları Ödülleri Kategorileri
1 - En İyi Editör 2013
2 - En İyi Yabancı Yazar 2013
3 - En İyi Türk Yazar 2013
4 - En İyi Türk Çizer 2013
5 - En İyi Yabancı Çizer 2013
6 - En İyi Çevirmen 2013
7 - En Favori Karakter 2013
8 - En İyi Comics Dizisi 2013
9 - En İyi Fumetti Dizisi 2013
10 - En İyi Frankofon Dizisi 2013
11 - En İyi Manga 2013
12 - En İyi Grafik Roman (Tek Sayılık Albüm) 2013
13 - En İyi Çr Basan Yayınevimiz 2013
14 - En İyi Okur İlişkisi Kuran Yayınevi 2013
15 - En İyi Kapak 2013
16 - En İyi Mizah Çizgi Romanı 2013
17 - En İyi Çizgi Roman Yayınlayan Mizah Dergisi 2013
18 - En İyi Mizah Çizgi Roman Çizeri 2013 
19 - En İyi Çocuk Çizgi Romanı 2013
20 - En İyi Çocuk Çizgi Romanı Yayınlayan Çocuk Dergisi 2013
21 - En İyi Çizgi Roman Yayınlayan E-Dergi / Fanzin 2013
22 - En İyi Çizgi Roman Araştırmacısı 2013
23 - En İyi Çizgi Roman Araştırma Yazısı (Gazete, Dergi, İnternet) 2013 
24 - En İyi Çizgi Roman Satış Noktası (Sahafiye, Kitabevi) 2013
25 - En İyi Çizgi Roman Haber-İnceleme Site/Blog 2013 (Aday olarak, online çizgi roman paylaşımı yapmayan site ve bloglar kabul edilecektir)
26 – En İyi Çizgi Roman Sitesi 2013 (Aday olarak, online çizgi roman paylaşımı yapmayan site ve bloglar kabul edilecektir)
27 - En İyi Çizgi Roman Facebook Sayfası 2013

12th FCW International Cartoon Festival

China 30 January 2014

Click Here - Tıklayın

Pharaohs Magazine "New Year 2014" Issue 129

Happy New Year 2014 with Pharaohs Magazine

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 129 click here...>>

Results of 2013 University Cartoon Competition on Environmental Protection / China - Kazananlar

"Beautiful Nantong, China • 1895 Cup" Eighth International Environmental comic illustrator contest is sponsored by the China Daily, Nantong Municipal Government , UNEP, WWF, Ministry of Environmental Protection and Education Center , the China Environmental Protection Foundation, the China News comics international events will be jointly sponsored research .
This competition start in June 2013 , November 7 deadline , after five months of Call for Papers were received from China , the United States , Russia, France, Britain , Turkey, Singapore , Greece, Brazil, India , Argentina, Belgium, On Bulgaria, Iran , Ukraine, Romania, Thailand , Malaysia and other countries contribute nearly thirty seven thousand pieces .
After careful review of the judges , were selected out of a social group gold , two silver , three bronze , Award of Excellence 50 ; Student Gold 1 , Silver 2 Bronze 3 , Award of Excellence 50 . Awards ceremony until further notice.
Winners of social groups - Kazananlar:
Gold Prize - Altın Ödül:Hoogewerf (China)
Silver Prizes - Gümüş Ödüller: Lee Darling (China),series Jiang Bo Jun (China)
Bronze Prizes - Bronz Ödüller:Song Chen (China), Jitet koestana (Indonesia), Cai Xin (China)
Award of Excellence 50 - 50 Mükemmellik Ödülü (in alphabetical order):

Jovcho Savov (Bulgaria), Andrzej Pacult (United States), Tan Xiaojun (China), Hicabi Demirci (Türkiye), Valentin Georgiev (Bulgaria), Li Mingliang (China), Raul Zuleta (Colombia), Tawan chuntra (Thailand), Vladimir Semerenko (Russia), Bai Xiaodong (China),Zhu Forest (China), Vladimir Kazanevsky (Ukraine), Luc Descheemaeker (Belgium),Roger (China),Wesam Khalil(Egypt), Saeed Sadeghi (Iran), Daipei Cheng (China), Darsono (Indonesia), J.Bosco (Brazil), Sunzuo Fan (China), Axinte Doru (Romania), Jia DAB (China), Waldez Duarte Duarte (Montenegro), Liu Weiwei (China), Alexander Dubovsky  (Ukraine), Zhao Xiang (China), Wang Junping (China), Alfredo Lorenzo Martirena Hernandez (Cuba), Cao Yi (China), Hou Xiaoqiang (China), Mehmet Kahraman (Türkiye), Wurong Fang (China), Serdar Kıcıklar (Türkiye), Wu Yanjun (China), Sun Shen Ying (China), Makhmud Eshonqulov (Uzbekistan), Sun Baoxin (China), Pavel Gabriel, Virgil (Romania), Lize Feng (China), Oğuz Gürel (Türkiye), Oleg Loktyev  (Ukraine), Qiu Liyong (China), Rahardi handining (Indonesia), Hao Guoping (China), Darko Drljevic (Montenegro), Xiang-Yu Yang (China), Roberto Castillo Rodriguez (Cuba), Li Bao (China) Ahmet aykanat (Türkiye)

Daily Güncel

Mehmet TEVLİM - TÜRKİYE

Abdülcanbaz İstanbul Modern'de...

Değerli Abdülcanbaz Dostları,
9 Ocak - 8 Mayıs 2014 tarihleri arasında Abdülcanbaz, İstanbul Modern'de olacak. Abdülcanbaz’ın
Foncistan'a Seyahat macerasının yer aldığı İstanbul Modern tarafından hazırlanan “Komşular – Türkiye ve Çevresinden Güncel Anlatılar” sergisini keyifle gezmenizi dileriz... 

İstanbul Modern, “Komşular” sergisine paralel olarak çocuklar, gençler ve aileler için özel olarak tasarladığı “Görsel Hikayeler” adlı eğitim programı; çocukları bir sanat çalışmasını yeniden yorumlamaya, rengarenk motiflerle kent manzaraları boyamaya, Abdülcanbaz’ın kuklalarını üretmeye, atasözlerini canlandırmaya davet ediyor. Program, Pazartesi hariç hafta içi her gün okul grupları, hafta sonları ise çocuklar, gençler ve aileler için gerçekleştiriliyor.
Sergiden paylaşmak istediğiniz fotoğrafları, güzel kareleri de bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaştırabilirsiniz.
İlginiz için teşekkür ederiz; iyilik dileklerimizle...
BİZ A.Ş. / Abdülcanbaz Ekibi

3 Ocak 2014 16:35 / biristanbulbeyefendisiabdulcanbaz

Daily Güncel

Jugoslav VLAHOVIC - SERBIA

Just Added  Yeni eklenenler

Click Here - Tıklayın

Çizgi Roman Ustası Faruk Geç'i 83 Yaşında Kaybettik...

Faruk geç portre karikatürü Çizen Köksal Çiftçi

Faruk Geç, 1931 yılında Adapazarı'nda doğdu. Galatasaray Lisesi ve İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi'nin iç mimarlık bölümünden mezun olan Geç, lise yıllarında başladığı Babıali çalışmalarına Türkiye Yayınevi'nde Hafta ve Binbir Roman dergileri, Nebioğlu Yayınevi'nde 20. Asır ve Bütün Dünya dergileri, Doğan Kardeş Yayınevi'nde Resimli Hayat dergisi ile devam etti. Geç, Fransa, İtalya ve İngiltere'de mesleki çalışmalar yaptı. Geç, 1955 yılında çalışmaya başladığı Hürriyet gazetesinde aralıksız olarak 1982 yılına kadar çalıştı. Daha sonra Güneş Gazetesi ve Günaydın gazetelerinde meslek yaşamını sürdüren Geç, yıllar boyu yazıp resimlediği "Gerçek Yaşam Öyküleri" ile tanındı. Faruk Geç, Alex Raymond, Hul Hofter, Milton Caniff, Norman Rockwell, Andrew Loomis gibi ünlü çizgi romancılarından etkilenmiş, kendi üslubunu oluştururken onlardan yararlanmıştır.

Yapıtlarında genellikle aşk, evlilik ve aile ilişkileri üzerinde durur. Köylü, kentli, zengin ya da yoksul, her kesimden insanın duygularını, zayıflıklarını istek ve özlemlerini yansıtmayı amaçlar. Konularım olağan üstünlüklerden uzak olağan, güncel olaylardan seçer. Gerçekçi, en ince ayrıntılara bile önem veren, ama rahat izlenen, yalın bir çizgisi vardır. Çizgi romanda yazım ile çizimi bir bütün olarak görmüş, bu nedenle romanlarını hep kendi yazmış, başka bir yazarla işbirliği yapmamıştır.

Başlıca eserleri: Yılların Özlemi; Kutsal Yalan; Kızımı Arıyorum; Dünü Yaşayamazsın; Yeniden Gelen Bahar; Geriye Bakmayacağım; Bir Tadımlık Ölüm; Sonsuz Arzu; Şöhretin Bedeli; Eski Bir Aşk; Ayrılan Yollar.

Daily Güncel

Hande Dilek AKÇAM - TÜRKİYE

Daily Güncel

Serpil KAR - TÜRKİYE

Daily Güncel

Makhmud ESHONKULOV - Tashkent - UZBEKISTAN

Daily Güncel

Happy New Year 2014 All My Friends...

Saeed SADEGHI - IRAN

Daily Güncel

Mutlu Bir Yıl Diliyorum...

Cem KOÇ - TÜRKİYE

Daily Güncel

Recep BAYRAMOĞLU - TÜRKİYE

Daily Güncel

Hello Mr Ismail, Happy New Year...
I wish you
health, peace and love
Best Wishes..
Fawzy MORSY - EGYPT

Daily Güncel

Jordan Pop ILIEV - MACEDONIA

Daily Güncel

Musa KAYRA - KKTC

Daily Güncel

Oğuz GÜREL - TÜRKİYE

Daily Güncel

Edu HERRERA - SPAIN

Daily Güncel

Sergey SICHENKO - UKRAINE

Daily Güncel

Jayadev BABU - INDIA

Daily Güncel

Leon De BORGER - BELGIUM

Daily Güncel

Lütfü ÇAKIN - TÜRKİYE

Superman's Nightmare...

disturbing. drawing in photoshop. more strips in
click here - tıklayın

Daily Güncel

Shahrokh HEIDARI - FRANCE

Daily Güncel

Ersin ALTIN - TÜRKİYE

Daily Güncel

Szczepan SADURSKI - POLAND

Daily Güncel

Aziz YAVUZDOĞAN - TÜRKİYE

Karikatürcü Polat NAHABAŞ Vefat Etti...

Cenazesi 28.12.2013'te öğle namazından sonrası Karacaahmet Şakirin Camii'nden kaldırılacak.

Daily Güncel

Emre YILMAZ -TÜRKİYE

Daily Güncel

Serpil KAR - TÜRKİYE

Daily Güncel

Happy New Year !

I wish you
health, peace and love
Good luck, happiness, success!

Nikolay SVIRIDENKO - UZBEKISTAN

Daily Güncel

Shahid ATIQULLAH - AFGHANISTAN

0

Daily Güncel

Daily Güncel

Valery MOMOT - UKRAINE

Doku Sanat Galerilerisinden Yılın Son Sergileri

Daily Güncel

HAPPY HOLIDAYS - KARRY

A GIANT HUG AND VERY GOOD VIBE FOR THIS NEW YEAR, BROTHERS INK!
MERRY CHRISTMAS AND A GREAT 2014!
from Peru Pisco-scented, her lifelong friend: KARRY

julio carrión CUEVA (KARRY) - PERU

Daily Güncel

2014, It's time for new challenges, do not miss the moment...Licurici

All the best for 2014, Good News, Good Health, Good Times!

Irina & George Lıcurıcı from Bukovina - ROMANIA

Daily Güncel

Jordan POP ILIEV - MACEDONIA

Daily Güncel

Dear friend, 
Best wishes for you, and happy New Year ! 

Darko DRLJEVIC - MONTENEGRO

Daily Güncel

Hi Dear Ismail!!!
I wish you a prosperous year with humor
kisses

Elena OSPINA - COLOMBIA

Daily Güncel

Jordan POP ILIEV - MACEDONIA

Daily Güncel

Yashar OSTADI - TABRIZ

Daily Güncel

2014! Happy New Year!

Sincerely yours,

Vasiliy ALEXANDROV - RUSSIA

Daily Güncel

Camilo Andres Triana CUBILLOS - COLOMBIA

"KarikaTIP"Karikatür Sergisi (HUTF 50.yıl)

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinin kuruluşunun 50. yılı nedeni ile Hacettepe Tıp Fakültesi dekanlk girişinde " KarikaTIP" isimli karikatür sergisi açtım.. (30 yıl önce aynı yerde ilk karikatür sergimi açmıştım. Benim için çok özel bir sergi oldu)KarikaTIP Sergisi, 25 - 31 Aralık 2013 tarihleri arasında açık kalacak. Dr. Taner ÖZEK

25 Aralık 2013 16:02 / tanerözek

Daily Güncel

Sergii FEDKO – UKRAINE

Daily Güncel

Cemal TUNCERİ - KKTC

"Uzun Yolculuk" Uğur Mine Tamay Sergisi

25 Aralık 2013 - 21 Ocak 2014

Galeri İdil
Ebululla Caddesi, Ülgen Sokak 4.Gazeteciler Sitesi 
No:132 ( A18/1) Akatlar - Ankara
Tlf: 02122832383

Daily Güncel

Hoşgeldin 2014...

Yeni yılınızı kutlarım...

Uğur PAMUK - TÜRKİYE

Daily Güncel

Sergii FEDKO – UKRAINE

Yorgo Seferis Art Gallery 11 OCAK 2014 ' te sizlerle...

Resim Heykel Seramik Sergi Etkinlikleri ve Atölye çalışmaları
Sanat söyleşileri ve Workshop çalışmaları
Sanat toplatıları ve Grup yemekleri 
Sizin önerileriniz ve Sanata dair HERŞEY...

İSKELE MAHALLESİ, İSKELE CADDESİ NO:51-A İZMİR/URLA
(Yorgo seferis oteli yanı)
TLF: 0553 295 35 15
EMAİL: yorgoseferisartgallery@gmail.com

Daily Güncel

Merry Christmas and Happy New Year...

Trayko POPOV - BULGARIA

Daily Güncel

I wish you all Merry Xmas and A peaceful with painless as possible new year. Thanks for 2013

Firuz KUTAL - NORWAY

Mehmet Aslan "Çizgili Yol" Resim Sergisi Açıldı...

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet Aslan’ın Çizgili Yol isimli resim sergisi 23 aralık 2013 saat 18.00 deE.Ü. Atatürk Kültür merkezi’nde açıldı. Yoğun ilgi gösterilen serginin açılışında İzmir’li çizerler de bir araya geldi.

 23 Aralık 2013 20:29 / karderizmir

Daily Güncel

Happy New Year 2014...

Sergii FEDKO – UKRAINE

Daily Güncel

Yurdagün GÖKER - TÜRKİYE

Daily Güncel

Dear Friend Ismail Kar; Happy New Year 2014,

Best Wishes...

Wesam KHALIL - EGYPT

Daily Güncel

Merry Christmas for you!!

Szczepan SADURSKI - POLAND

Daily Güncel

Louis POSTRUZIN - AUSTRALIA

Daily Güncel

Best wishes,

Happiness, joy and equality for everybody !

Diego HERRERA (YAYO) - COLOMBIA

Daily Güncel

Vladmir KAZANEVSKY - UKRAINE

Daily Güncel

Ramazan ÖZÇELİK - TÜRKİYE

grafi2000: "Son Ödeme Tarihi (Bölüm2) | Fırıldak Ailesi (2. Sezon 15. Bölüm)

Fırıldak Ailesinin yeni bölümünü izlemek için tıklayın

Drawing - Musa ÇELİK Portreler

Değerli Kardeşim Musa Çelik'in diğer çalışmaları için tıklayın

Daily Güncel

Daily Güncel

Ramazan ÖZÇELİK - TÜRKİYE

Results of VI. Baja International Cartoon Competition Hungary 2013 Kazananlar

I. prize: Károly Gőgös - Hungary

Winners  from click here - Kazanan çalışmalar için tıklayın

Daily Güncel

İsmail DOĞAN - BELGIUM

Daily Güncel

Merry Christmas and Happy New Year 2014...

Resad SULTANOVIC - BOSNIA HERZEGOVINA

Daily Güncel

Best wishes...

Willem RASING - NETHERLANDS

Ot Kafe'de İmza ve Söyleşi 22 Aralık 2013 Saat: 15:00

  Gündem yoğun, arada kaynamasın! Burak Aksak'la muhabbete bekleriz. Ayakkabı kutusunda kuru pasta ikramımız vardır!  Ot Dergi

Similar Cartoons  Benzer Karikatürler

Daily Güncel

Resad SULTANOVIC - BOSNIA HERZEGOVINA

Results of Global Mobility Cartoon Contest 2013 Sonuçlar

A selection has been made out of more than 200 drawings made by people from all over the world.
We wish to thank all the artists for their sometimes very original ideas and we hope it will inspire many others towards our second edition within two years.
After long evaluation the jury has decided this three cartoons were the best representations of this contests philosophy.
*
1.Prize: Darko Drljevic - Montenegro (Mr. Darko Drljevic won first prize with his magnificent tranzit-cartoon, showing the bus as the bridge between places.)
*
2.Prize: Klaus Pitter - Austria (Mr.Klaus Pitter won second prize with a wonderfull plea for buslanes and common transport.)
*
3.Prize: Luc Vernimmen - Belgie (Mr. Luc Vernimmen won third price with his beautiful drawn cartoon showing the bus as the solution for escaping our daily traffic jams.)
*All participants who made it to our hall of fame will be send a copy of the original hardcover Cartoon Book 2013.

Gallery for Click Here  - Galeri için Tıklayın

Ali Kocamaz "Mesnevi'den Çizgiler" Karikatür Sergisi

1947 Yılında Konya’nın ‘’Çayır Yöresi’’ semtinde doğdu. İlk ve orta tahsilini Konya’da tamamladı. Daha sonra İstanbul Eczacılık Yüksek Okulu’ndan mezun olup 8 yıl serbest eczacılık yaptı.
Halen İstanbul’da bir şirketin ortağı olarak ticaretle meşgul olmaktadır. ‘’Çizgi’’ serüveni orta öğretimi yıllarında Konya’da yerel gazetelerde başladı. Daha sonra yüksek öğrenimi döneminde İstanbul’da ‘’Bizim Anadolu’’ ve ‘’Bayrak’’ gazeteleri ile ‘’Yeşilay’’ ve ‘’Mücadele’’ dergilerinde uzun yıllar karikatür çizdi ve yazı yazdı. Halen Ankara’da yayımlanmakta olan aylık ‘’Düşünce’’ dergisinde çizmeye devam etmektedir. Halen İstanbul Ticaret Odası 86No’lu Kozmetik Meslek Komitesi Başkanlığı görevini sürdüren Ali Kocamaz, Hz Mevlana ve onun sözleri ile ilişkili karikatür ve çizgi çalışmalarına da devam etmektedir.

17 Aralık 2013 - 13 Ocak 2014
Sakarya Sanat Galerisi
Mithatpaşa Mallesi, Maliye Caddesi (itfaiye karşısı)
54100 Adapazarı - Sakarya / Türkiye

Daily Güncel

Santosh PALIWAL - INDIA

"Son Kararınız mı?" Yurdagün Göker Albümü...

Yurdagün Göker üstadın sayısız kitaplarından bir tanesi "Son Kararınız Mı?" Avrasya Yayınlarından 2003 tarihli,18x19.5 Cm ölçülerinde, tamamı kuşe kağıda basılmış bir Avrupa Birliği sürecini irdelemiş Yurdagün Göker çizgilerden oluşan albüm 179 sayfa...

Yurdagün Göker'i Tanımak İçin Tıklayınız

"İç Organlarımızın Renkli Desenleri" Yağlı Boya Sergisi

Daily Güncel

Best wishes...

Willem RASING - NETHERLANDS

Daily Güncel

Veselé Vianoce Novy rok 2014 Štastny için.
Merry Christmas ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun 2014.
Frohe Weihnachten und ein Neues Jahr 2014 Glückliches.
Joyeux Noël et une Bonne Année 2014.
Merry Christmas ve Yeni Yılınız Kutlu Olsun 2014.
praje
dileklerimle...
Wünsche
Lubimir KOTRHA - SLOVAKIA

Mehmet Aslan Resim Sergisi

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet Aslan'ın resim çalışmalarından oluşan Çizgili Yol isimli sergisi 23 aralık 2013 pazartesi günü saat 18.00 de (Konak'ta bulunan) E.Ü.Atatürk Kültür Merkezi'nde açılıyor.

19 Aralık 2013 10:30 / karderizmir

Muhittin Köroğlu "Adaletçe" Sergisi Eskişehir'de...
20 - 27 Aralık 2013 
Cuma, 14:00 - Cuma, 20:00
Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi
Eskişehir

Muhittin Köroğlu, 1948 yılında doğdu. Devlet Tatbiki Güzel Sanatlar Yüksekokulu Dekoratif Resim Bölümü'nden 1974'te mezun oldu.Çalışmalarına fotoğraf, resim ve karikatür alanlarında devam etti. Profesyonel anlamda karikatür çalışmalarına 1989 yılından itibaren yoğunlaştı. Karikatürcüler Derneği'nde uzun yıllar yöneticilik yaptı. 1991 yılında Cartoon Yayıncılık'ı kurduktan sonra Birleşmiş Milletler Çölleşmeyle Mücadele Konvansiyonu, Tema Vakfı, Yeşil Adımlar Çevre Eğitim Derneği'ne çalışmalarıyla destek oldu.
“Şimdi Çevre Zamanı” ve “Şimdi Sevme Zamanı” sloganlarını içeren çalışmalarından oluşan sergileri yurtiçinde birçok şehirde ve yurtdışında Italya, Ispanya, Kıbrıs, Bulgaristan, Makedonya gibi ülkelerde sergilemiştir. Sanatçı, çalışmalarını Cartoon Yayıncılık'ta kartpostal, poster ve kitap şeklinde hedef topluluklara ulaştırmaktadır. “Şimdi Çevre Zamanı” adı altında karikatürleri Kültür Bakanlığı tarafından kitap olarak basılmıştır. "Şimdi Sevme Zamanı" başlığında bir kitabı ve üç adet kart-kitabı vardır. Sergilerinin dışında çeşitli okul ve üniversitelerde konferanslar vermektedir.

 

Adaletçe Sergisi için tıklayın

Cuma ATLI Bakır Yaprak Rölyef "Kabartma" Eserler Sergisi

Daily Güncel

Best wishes...

Willem RASING - NETHERLANDS

Daily Güncel

İsmail KAR - TÜRKİYE

CILKI CILI (At Yılı): At yılı güç kuvveti temsil eden Yang grubuna girer. Bu yılda doğanlar güçlüdürler, işlerini kendilerine inanarak ve güvenerek yaparlar. Yaşıtları arasında işlerini hızlı ve güzel yapmalarıyla dikkat çekerler. Hareketli olmaları da diğer özellikleridir. Hayatları hep hareket ve çalışma ile doludur. Gündüz doğanlar aceleci, koşuşturarak iş yapan hayatlarını bu şekilde geçiren insanlardır. Gece doğanlar ise rahat ve zevkine daha düşkündürler. At yılında doğanlar ipek, vs. gibi pahalı ve kıymetli giysileri vs.yi hiç acımadan alırlar. Bu tür şeylerden hoşlanırlar. Hayat yoldaşlarıyla hareketli ve hızlı olmaları açısından daha kolay iletişim kurar ve iyi anlaşırlar. Onlar, diğer insanların değerlendirmelerine göre bahtlıdırlar.

12 Hayvanlı Türk Takvimine göre karakter özellikleri için tıklayınız

Daily Güncel

Greetings from very hot Sydney,

Louis POSTRUZIN - AUSTRALIA

Daily Güncel

Boris ERENBURG - ISRAEL

Daily Güncel

Serpil KAR - TÜRKİYE

First international cartoon contest MAIDAN

Ukraine 30 May 2014

Click Here - Tıklayın

Daily Güncel

Boris ERENBURG - ISRAEL

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 -87- 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 -109 -110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118  -  119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 -126 -127 - 128 -129 - 130 -131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 -141 - 142 - 143 - 144 - 145 -146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

karcomic@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---

KARIKA No.73 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Independence Catalogue To download in the full PDF format 5,4 Mb Click Here 
"Bağımsızlık"katalogu PDF formatında5,4 Mb Tıklayın
---

To download the full PDF  format Catalog for Click Here - Tıklayın

---

VI Salon Internacional De Humor Grafico Catalog for Click Here - Tıklayın

---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 2014  129.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 129 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:63
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---

 New Scorpion-No:120

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

To download the full PDF format  Zagreb2012 Catalog Click Here

PDF formatındaki Zagreb 2012 kataloğunu okumak ve indirmek için tıklayın

---

PDF formatındaki Zagreb 2013 kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format  Zagreb 2013 Catalog Click Here

---

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2014© By Ismail Kar All right reserved.