Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Yaşar Kemal Portre Karikatürleri Sergisi 6 Kasım 2018 'te Adana Seyhan'da Açıldı..

Çukurova, Toroslar ve Türkiye’nin her tondan rengini kelimeler ikliminde evrenselleştiren; büyük usta, büyük yazar Yaşar Kemal Portre Karikatürler sergisi Adana Seyhan'da açıldı..

Serginin açılışında Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker bir konuşma yaptı ve yerel tv kanallarının çekimlerine katıldı..

Ulusal ve uluslararası toplam 20 karikatürcünün çalışmalarının bulunduğu Yaşar Kemal Portreleri sergisi 6 Kasım 2018 tarihinde saat 17..'de Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezinde Adanalı karikatürcü İsmail Kar ve Osmaniye'den karikatürcü Haydar Aktürk ile çok sayıda Adanalı sanat severlerin de katılımıyla açıldı..

Yaşar Kemal Portreleri sergisinin bir sonraki durağı 7 Kasım 2018 tarihinde ünlü sanatçının doğum yeri olan Osmaniye olacak.

Yaşar Kemal Portre Karikatürleri Sergisi Mersin, Tarsus, Hatay, Antalya illerinde de Yaşar Kemal dostlarına sunulacaktır.

Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin Peker^den alınan bilgiye göre ulusal ve uluslararası karikatür sanatçılarının gönderecekleri çalışmalardan oluşacak olan Yaşar Kemal Portre Karikatür Albümü Karikatürcüler Derneği tarafından daha önce yayınlanan ve yurt içi ve yurt dışında büyük ilgi gören Nazım Hikmet Portre Karikatür Albümü niteliğinde olacaktır.

Int.Brain Sneezing / 20 November 2018 @

PRERAG, association announces the international cartoon competition
Brain Sneezing - from kalokagathia to hypochondria and back Topic 2018: SALTO MORTALE
Deadline: 20th November 2018
REGISTRATION FORM: If you have problems with the online registration send your cartoons to the email address:
info@cartooneast.com
Competition terms :Each author can send maximum 5 original works.
The competition is open to everybody and is not restricted in terms of artistic design methods.
The format of works should not exceed the A4 dimension.
The competition is non-anonymous.
The works can be sent either online, by filling the electronic application form, or via regular mail, with each work signed on the reverse with the author´s name and their address.
The rewarded works will become the property of the organiser.
The results will be announced on the 27th November 2018 and the winners will be awarded the following prizes: 
1st prize:500.00 EUR, 2nd prize:300.00 EUR, 3rd prize:200.00 EUR
The competition Jury reserves the right to grant other special prizes or not to grant some of the prizes.
The organisers will accept all the works that will be delivered online at the web address:
http://www.cartooneast.com/index/registration
The organisers reserve the right to publish selected works in promotional materials and to re-install the exhibition. The catalogue will be sent to each competitor whose works will be published in the catalogue.
The authors agree that their works become the property of the organisers at no charge, that copies of their works might be made and used in re-installing the exhibition in other venues and that their works might be published free of charge in order to promote the exhibition.
The international competition and exhibition "Brain Sneezing & Salto Mortale" is financially supported by the International Visegrad Fund.

5 Kas 2018 23:20 / Peter Razus, curator

Kürşat Çoşgun'un ikinci Karikatür Albümü...

Uzun bir aradan sonra ikinci karikatür albümümle yine dostlarla buluşuyoruz. Albümün tüm geliri üniversite öğrencilerine verilmek üzere Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) burs fonuna bağışlanmıştır. Buyrun gelin, söyleşelim, dertleşelim, dertlere deva olalım.Kürşat Çoşgun

2018 Ödüllü Zeytin Karikatürleri Ayvalık'ta Sergilendi...

(05 Kasım 2018 – Girne) Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen 2018 Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda ödül kazanan eserler, Girne Belediyesi ile Türkiye’deki Ayvalık Belediyesi’nin işbirliği sonucu, 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri’nde sergilendi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Başkanı M. Serhan Gazioğlu’nun yanısıra, kalabalık bir heyet, 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri’ne katıldı.
26 – 28 Ekim 2018 tarihleri arasında, Ayvalık’taki Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan 2018 Uluslararası Ödüllü Zeytin Karikatürleri Sergisi’nde, 62 ülkeden 122 çizerin eserleri sergilendi.
Sergi açılışında yaptığı konuşmada, 2018 Uluslararası Ödüllü Zeytin Karikatürleri Sergisi’nin gerçekleştirilmesine katkı koyan herkesi kutlayan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, sanatın ve karikatürün öneminin farkındalığı içinde olduklarını söyledi. Rahmi Gençer, Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nin başarı ile düzenlediği 2018 Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda dereceye giren eserleri Ayvalıklılarla buluşturmaları; ödül kazanan İranlı karikatürcüleri de Ayvalık’ta ağırlamalarına vesile olduğu için Nidai Güngördü’ye teşekkür etti ve işbirliğinin sürmesini diledi.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ise, Girne ve Ayvalık arasındaki dostluğu pekiştirdiği için Rahmi Gençer’e teşekkür ederek, Ayvalık’ın sloganı olan “Sevgiyi” ziyaretleri sırasında fazlasıyla hissettiklerini belirttti. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’e, seramikten yapılmış Kıbrıs Kapısı hediye eden Nidai Güngördü, “Bu kapı önce hoşgörüye, sonra sevgiye, sonra barışa açılacak” dedi.
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği başkanı M. Serhan Gazioğlu, sergi açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ayvalık’ın doğal güzellikleri ve barındırdığı kültür mirasları yanında, tanış olduğumuz sizlerle Akdenizli olmamızın doğasından gelen kültürel benzerliklerimiz ve sıcaklığınız bizleri etkilemiştir. Dilerim, insanlık ve Zeytin ilelebet birlikte yaşarlar ve böylesi ortak etkinlikler geleneksel bir şekilde devam eder.”
Kıbrıs Türk Karikatürcüler derneği Yönetim Kurulu

5 Kas 2018 05:20 / hüseyinçakmak

Zeynep Gargi Karikatür Sergisi açıldı

Zeynep Gargi’nin kadın sorunları konulu çalışmalar ile portre çalışmalarından oluşan karikatür sergisi Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin 2018-2019 dönemi programı kapsamında 2 kasım 2018 Cuma günü saat 18.00 de düzenlenen kokteyl ile Konak Belediyesi Karikatür Müzesi’nde açıldı. 
Çizerler Halit Şekerci, Eray Özbek, Turan İyigün, Necdet Işık, Çağlar Tüfekçi, Murteza Albayrak, Cemalettin Güzeloğlu, Kemal Buluş, Ercan Baysal, Beti Gül Umuroğlu’nun açılışında bulunduğu sergi 18 aralık 2018 tarihine kadar izlenebilecek.

4 Kas 2018 20:20 / karderizmir

E-Magazine Buduar No:56 - October 2018

E-Magazine Of Buduar Was Published Click Here

Konak Belediyesi 2.Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması / İzmir 10 Aralık 2018

Katılım Koşulları:
Yarışma Konusu: KENTLER VE UMUTLAR
Yarışma amatör ya da profesyonel bütün karikatür çizerlerine açıktır. Seçici kurul üyeleri ve birinci derecede yakınları yarışmaya katılamazlar.
Gönderilecek karikatürler yayımlanmış olabilir, ancak bir başka yarışmadan ödül almamış olması gerekmektedir.
Ödüllerden biri Ulusal veya yerel gazetelerde yayımlanmış konu ile bağlantılı karikatüre verilecektir.
Yarışmaya gönderilecek karikatürlerde çizim tekniği serbesttir. Bilgisayar ortamında hazırlanan eserlerin çıktılarında sanatçının ıslak imzası bulunmalıdır.
Gönderilecek karikatürler A4 boyutunda olmalıdır. Her yarışmacı en fazla 3 (üç) karikatür ile katılabilir. Yarışma karikatürleri ödül alsın veya almasın iade edilmez. Katılımcılar ödül alsın ya da almasın karikatürlerin her türlü kullanım hakkı, eser sahibinin yanı sıra İzmir Gazeteciler Cemiyeti ve Konak Belediyesine de aittir.
Yarışmacılar, karikatürlerinin arkasına ad ve soyadları ile iletişim bilgilerini (kesin ve açık mektup adresi, telefon numarası ve e-posta adresini) okunaklı olarak yazmalıdır.
Karikatürler en son 10 Aralık 2018 Pazartesi 17.30’akadar Konak Belediyesi’nin şartnamede belirtilen yazışma adresine elden ya da posta ile ulaşmış olmalıdır. Eserin gönderileceği zarfın sol üst köşesine “Konak Belediyesi 2. Eflatun Nuri Ulusal Karikatür Yarışması” yazısı ve sanatçının adı - soyadı yazılmalıdır. Posta ile müracaatlarda, ilan edilen teslim süresi için son gün; evrakın postaya verildiği değil, Belediye’ye ulaştığı tarih olarak kabul edilecektir.
Postadaki gecikmelerden Konak Belediyesi sorumlu değildir. Karikatürlerin hasar görmemesi,kesinlikle katlanmaması gerekmektedir.
Ödüller, belirlenen tarihte sahiplerine verilecektir.
Yarışmada 1. , 2. ve 3. lük ödülünü kazanan sanatçıların yurt içi otobüs ya da uçak (ekonomi sınıfı) geliş-gidiş ulaşım ve 1 gecelik konaklama masrafları karşılanacaktır. Yarışmacıların
beraberinde getirecekleri misafirlerin masrafları kendilerine ait olacaktır. Törene katılamayanların ödülleri adreslerine gönderilecektir.
Yarışma karikatürlerinden seçilen eserler sanat galerilerinde sergilenecek ve bir albümde toplanacaktır.
Eserlerini yarışmaya gönderen tüm katılımcılar yukarıdaki koşulları kabul etmiş sayılır.
JÜRİ ÜYELERİ:Sema PEKDAŞ Konak Belediye Başkanı, Misket DİKMEN İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı
Karikatürcüler:Bülent ARABACIOĞLU, Sadık PALA,Zafer GÜVEN, Mustafa YILDIZ, Ömer ÇAM, Cemal İLKBAHAR, Mete ERDEN
ÖDÜLLER:
Birincilik 5.000 TL (net) ve Plaket
İkincilik 3.000 TL (net) ve Plaket
Üçüncülük 2.000 TL (net) ve Plaket
Başarı Ödülü (3 Adet) 1000 TL (her birine, net) ve Plaket
Konak Belediyesi Özel Ödülü 1.000 TL (net)
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Özel Ödülü 1000 TL (net)
Jüri Özel Ödülü 750 TL (net)
Mustafa BORA Özel Ödülü +-750 TL (net)
Yayımlanmış Basın Karikatürü Ödülü (Cemiyet)
YARIŞMA TAKVİMİ:
Eser son gönderim tarihi: 10 Aralık 2018 Pazartesi
Jüri değerlendirme toplantısı: 15 Aralık2018 Cumartesi
Yarışma sonuçlarının açıklanması: 17 Aralık 2018 Pazartesi
Ödül Töreni Tarihi: 10 Ocak 2019 Perşembe
ESERLERİ GÖNDERME ADRESİ:
Konak Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi
Alsancak Mahallesi, Kıbrıs Şehitleri Cad. No:12, 35220 Konak/İZMİR
Yarışma Koordinatörü: Aslı Solmaz Yapağılı
İletişim Numarası: 02324845300
Web Adresi: www.konak.bel.tr
E-posta: karikaturyarisma@konak.bel.tr

2 Kas 2018 10:30 / mıstık

2.International Cartoon Festival Of Tondela 

Portoqual 7 March 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Halil İ. Yıldırım Karikatür Sergisi açıldı

Karikatür Atölyesi’nin dördüncü sergi olan Halil İ. Yıldırım Karikatür Sergisi açıldı. Yıldırım’ın 1985 yılında başlayan çizgi macerasından başlayan ve günümüze kadar devam eden çalışmalarından oluşan sergi açılışı büyük ilgi gördü. Açılış konuşmasını yapan Atölye kurucusu Emre Yılmaz “Yıldırım’ı ağırladıkları için çok mutlu olduklarını belirtti.

 Yıldırım’ın retrospektif tadında sergisinin Türkiye tarihini de belgelemesi açısından çok önemli Yıldırım’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. Halil İ. Yıldırım ise “Yıllardır dergi ve gazetelerde çalıştım, karma sergilere katıldım ama bu sergi benim ilk kişisel sergim. Bu sergi sayesinde çizime ilk başladığım yıllardaki heyecanı tekrar hissettim. Karikatür Atölyesi’ne teşekkür ederim.” dedi. 22 Kasım tarihine kadar devam edecek olan sergiyi izleyiciler Konur Sokak’ta bulunan Karikatür Atölyesi’nde ziyaret edebilir.
Adres: Konur 1 Sokak 19/6 Kızılay Çankaya/Ankara

3 Kas 2018 20:06 / emreyılmaz

Similar Cartoons Benzer Karikatürler

666999 & Horio Crisan

hka

Canol Kocagöz'den "Çizgilerle sınıflar Tarihi"

Değerli Dostlar,38 yıl önce DİSK / MASEN-İŞ sendikası için çizimini yaptığım "Çizgilerle sınıflar Tarihi" kitabım DİSK / Birleşik Metal -İş Sendikası tarafından Mayıs 2018 ayında yayınlandı. İlgilenen dostlarım aşağıdaki linkten ulaşabilirler.
Sevgi ve dostluklarımla.
Canol Kocagöz

4 Kas 2018 00:04 / canolkocagöz

Similar Cartoons Benzer Karikatürler

22nd Euro-kartoenale / Belgium 11 January 2019 @ P

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Results of the III International Salon of Graphic Humor of Pernambuco 2018 Kazananlar

Cartum:1.Prize:Angel Boligan - Mexico

Cartum:2.Prize: Galym Boranbaev - Kazakhstan

Honorable mentions: Silvano Mello - Brazil

Honorable mentions: Rafat Alkhateeb -Jordan

Caricature: 1.Prize:Turcios - Spain

Caricature: 2.Prize:Joaquín Aldeguer - Spain

Honorable mention:David Pugliese - Spain

Honorable mention:Araujo Ulisses - Brazil

25.intmCartoon Rendon / Colombia 16 November 2018

25th INTERNATIONAL CARTOON FESTIVAL“RICARDO RENDÓN”. COLOMBIA 2018.
RIONEGRO’S TOWN HALL MAR – RIONEGRO’S ART MUSEUM.
RICARDO RENDÓN:The most relevant colombian cartoon artist, born in Rionegro, Antioquia (1894 – 1931), called “The emperor” of cartoon.
One of the most perceptive and refined XX century latinamerican humorists, in his work the humor was satire.
He stood out specially for his political cartoon.
His cartoons were true radiographs of events and individuals. He was a pioneer of graphic advertising in Colombia.
25th INTERNATIONAL CARTOON FESTIVAL "RICARDO RENDÓN”
Supported by Rionegro’s local administration through 25 years in tribute to Ricardo Rendón Bravo, The Festival, unique in Colombia’s history for it’s trajectory and continuity, has ennabled to see the perception of authors from more than 90 countries, protagonists of the changes and experiences of towns that through their humor contribute to humanity’s development. 
The sharp intelect and his universal language, achieve throughout cartoon, the dream and hope to erase territorial borders as ideological borders that keep us from living in harmony and inhibit us from visualize freedom as a principle of peace and coexistence. 
TERMS:
1) The contest is open to all of cartoon artist worldwide. 
2) The last day for participation is on Saturday, November 15th of 2018. 
3) The contest’s topics are THREE:
* LEONARDO DA VINCI. On 2019, 500 years will have passed since the death of the universal artist of all time, who enlightened with his genius the spirit of Renaissance. The Festival invites the creators around the world to draw Leonardo´s work touched by humor, in any of his multiple facets as a painter, anatomist, architect, urbnanist, paleontologist, artist, botanist, scientist, writer, sculptor, philosopher, engineer, inventor, musician and poet. 
* PHYSIOGNOMIC CARTOON OF LEONARDO DA VINCI.
* FREE THEME. It’s possible to participate in any different theme.
4) Every contestant can send for the contest three cartoons per theme maximum.
5) It’s possible to participate with black and white or colored cartoons.
6) The sent cartoons should have maximum dimensions of 30 x 40 cms. 
7) It’s possible to participate in the contest with previously sent or published cartoons. All of the presented work must be originals (handmade), no prints, photos or copies accepted. The shipping will be contestans duty.
8) Contestans must send a brief currículum vitae and a picture along with their work.
9) Every cartoon should have at it’s reverse: name, last name, adress, phone number, e-mail, and country.
10) Selected cartoon artists will recieve a virtual catalog.
11) The jury will be compossed by national and international cartoon artists. 
12) Results will be announced on December of 2018.
13) The presented cartoons won’t be returned, they’ll be part of the collection of the future Rionegro’s Cartoon Museum in agreement with Cartoonrendon agent.
14) Filling out the application of participation and sending it involves that the contestants give their authorization to Rionegro’s town hall and Cartoonrendon to publish their work on any printed or digital media with all rights, including the transfer of these rights to thirds without any limit of time, place and number of publications. Besides, Rionegro’s town hall and/or Cartoonrendon will have the right to show, file and publish the works in other media not mentioned here. By sending the applicattion these conditions are considered as accepted.
15) The organization reserves the right to exhibit works considered to attempt against individual or colective rights.
The participation supposes the full acceptance of terms and conditions. 
AWARDS: They are subject to taxes according to tax regulations. And they will be paid to the TRM.
1) Great Award RENDÓN LEONARDO DA VINCI – 2.000 US Dollars.
2) Cartoon Award LEONARDO DA VINCI – 1.000 US Dollars
3) Free theme Award – 500 US Dollars.
4) Mentions 
The Festival will be accomplished at the MAR – Rionegro’s Art Museum, Santiago de Arma of Rionegro city and four more headquarters between January 21st and 25th of 2019. Between November 21st and 25th of 2018 the academic activities will be developed. 
The award ceremony will be on November 24th (Saturday) at 19:00 hrs.
Work must be sent to:
25° FESTIVAL INTERNACIONAL DE CARICATURA 
MAR MUSEO DE ARTES DE RIONEGRO,
ALCALDÍA RIONEGRO, ANTIOQUIA COLOMBIA
WWW.CARTOONRENDON.COM 
E-mail: leonardodavincicartoon@gmail.com

24 Eki 2018 05:29 / LUIS FERNANDO HINCAPIÈ ECHEVERRI 

Results of Winners of the 12th International Zagreb Car Cartoon Exhibition, Zagreb-Croatia 2018 Kazananlar

Grand Prize: Izabela Kowalska-Poland

First Prize: Mojmir Mihatov-Croatia

Second Prize: Musa Gumus-Turkey

Third Prize: Raul De la Nuez-USA

Special Prizes: Dragutin Dado Kovacevik-Croatia, Jitet Koestani-Indonesia 
Honorable Mentions:Madhu Krishnan-India, Bernard Bouton-France, Ali Shabali-USA, Slavko Vrag-Croatia, Ricardo Ferreria-Portugal, Daniel Eduardo Varela-Argentina

31 Ekim 2018 09:56 / milanalaseviç

Results of winners of the Fifth International Cartoon Contest Aleksandar KLAS 2018 Kazananlar

Jury:Spiro Radulovic , cartoonist, president
Ognjan Radulovic, editor-in-chief of Ilustrovana Politika
Radmila Grbovic, editor of Ilustrovana Politika
Winners:
First prize: MILENKO KOSANOVIC (Serbia)
Second prize: HORIA CRISAN &BOGDAN PETRY (Romania)
Third prize : TOSO BORKOVIC (Serbia)
Diploma:VLADIMIR KAZANEVSKY (Ukraine), MEHMET ZEBER (Turkey), BOZO STEFANOVIC (Bosnia and Herzegovina), DARRY D.E.M. GUERERO (Colombia), JANG XIA (China), NIKOLA DRAGAS (Serbia), FURKAT USMANOV (Uzbekistan), HUSEYIN CAKMAK (Cyprus), POP D.DJURDJEV (Serbia)

FIRST PRIZE Milenko Kosanović (Sеrbia)

SECOND PRIZE Bogdan Petry & Horia Crisan (Romania)

THIRD PRIZE Tošo Borković (Srbija) 

26 Eki 2018 12:12 / spiroradulovic

Birol Çün"Çizgi İle 40.Yıl Karikatür Sergisi"Açıldı

Birol Çün'ün "Çizgi İle 40.Yıl Karikatür Sergisi" 23 ekim 2018 günü saat 18.00 de Karşıyaka Latife Hanım Köşkü'nde (İzmir) açıldı. Serginin açılışına çok sayıda İzmir'de yaşayan yazar ve çizerler katıldı. 

30 Eki 2018 20:58 / karderizmir

Halil İ.Yıldırım Sergisi 2-22 Kasım 2018'te Ankara'da...

Çarşaf, Gırgır ve Limon gibi dergiler başta olmak üzere birçok gazetede çizimleri yer alan Halil İ. Yıldırım’ın karikatür sergisi 2 Kasım cuma günü Karikatür Atölyesi’nde açılıyor. 80’lerden günümüze uzanan uzun çizgi serüveninden örneklerin yer alacağı sergi Türkiye’nin belli bir dönemine de ışık tutuyor. Yıldırım’ın retrospektif tadındaki sergisinde izleyiciyi geçmiş ve günümüz arasında bir yolculuk bekliyor. 2 Kasım 2018 cuma günü saat:18:30’da Halil İ. Yıldırım’ın katılımıyla açılacak olan sergiye tüm sanat ve mizah severler davetlidir.

Halil İ. Yıldırım Kimdir?
1963 Konya’nın Ilgın ilçesinde doğan Halil İ. Yıldırım ilk çalışmalarına Yeni Asır Gazetesi’nde günlük karikatür çizerek başladı. Gazetenin mizah eki olan “GICIK”a kapak çizimleri yaptı. Daha sonra İstanbul’da çeşitli mizah dergilerinde karikatürleri yayımlandı. Çarşaf, Gırgır, Limon dergilerinde karikatürist olarak çalıştı. Oğuz Aral grubu dergilerinden Fırfır’da çizgi öyküler çizdi.
1990 yılında İzmirli bir grup çizer ile önce “Mustafa” daha sonra “Sinek” adında mizah dergisini hazırladılar. Her iki dergide de yayın kurulu üyeliğinin yanısıra çizgi öyküler çizdi. Bu çalışmaların yanısıra Dokuz Eylül Üniversitesi Grafik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak illüstrasyon derslerine girdi. 1996 yılında devraldığı reklam ajansını sektörün başarılı kampanya ve projelerine imza attı. 
Ulusal ve uluslararası karikatür yarışmalarında 10 ödül aldı ve 20 kadar albüme karikatürleriyle katıldı. Fırfır dergisinde yayımlanan çizgilerini “Çizgi Öyküler” adlı albümünde topladı ve bu albüm 1996 yılında yayımlandı.
Evli ve bir erkek çocuğu olan karikatürcümüz çalışmalarını halen Ankara’da sürdürmektedir.
Adres: Konur 1 Sk. Pınar Apt. 19/6 Kızılay/ANKARA

30 Eki 2018 19:45 / emreyılmaz

Barış ve Hoşgörünün Şampiyonları Sinop'tan...

İtalya’da düzenlenen 22. Uluslararası “Barış ve Hoşgörü” konulu karikatür yarışmasının ortaokul ve lise kategorilerinin birincileri Sinop-Boyabat’tan karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun öğrencileri oldu.
Halen Boyabat Yaşar Topçu Yatılı Bölge Ortaokulu 6. Sınıf öğrencisi Zeynep Nazlı Kösebey ortaokulların dünya birincisi olurken, Sinop Güzel Sanatlar Lisesi 9. Sınıf öğrencisi MirzaliNamazovi de liselerin dünya birincisi oldu.

Karikatürist Aşkın Ayrancıoğlu’nun yetiştirdiği Zeynep Nazlı ve Mirzali’nin eserleri çeşitli karma sergi, yarışma sergisi ve basında yer alırken,genç çizerlerin daha önce katıldıkları yarışmalardan da çeşitli ulusal karikatür ödülleri bulunuyor…
Spilimbergo Ortaöğretim Enstitüsü tarafından düzenlenen “Barış ve Hoşgörü” konulu 22. Uluslararası karikatür yarışmasının ödül töreni 5 Kasım’da İtalya’da gerçekleştirilecek.

27 Eki 2018 23:32 / aşkınayrancıoğlu

International Contest | Anthology Cartoons | Concurs Internațional 14 November 2018 @

The 1st Edition of the International Contest Anthology Cartoons will take place between August 6st and December 21st.
Theme: LADDER/STAIR
Competition Schedule:
I.a. August 6st – November 14th | signing up
I.b. September 6st – November 30th | online vote, 15 days for each entry
II. December 1st – December 15th | online vote – all entries
Winners will be announced on December 21st 2018!
Particpants must sent their cartoons in digital format, JPG, 300 dpi, via email to anthologycartoons@gmail.com, mentioning „competition” in the title.
Or you can sign in directly from our site, see the form bellow.
In the same email, you have to send us a short CV.
The competition will be decided by the anthologycartoons.eu visitors, cartoon enthusiast and visual arts lover public. The final hierarchy will be established after the two periods of online voting by adding up the results.
Deadline: November 14th 2018
1st prize-200 EURO ,2nd prize-150 EURO, Special surprise prizes
Until November 14th, you can upload your cartoon and CV via email: anthologycartoons@gmail.com or using the form we provided on this page.
If you choose to sign in from here, please do not upload images larger than 1MB. Use JPG format and 72 dpi! Later we might ask you to send us an image with greater resolution.
We will let you know when the cartoon is going to be uploaded for online voting!
In the first stage of the competition, every cartoon will be displayed for 15 days until 30th of November.
Afterwards, there will be a second voting period when all cartoons will be displayed for 2 weeks: December 1st – December 15th.
You can submit one cartoon covering the theme of the contest: ladder/stair.
The last day you may send your cartoon is November 14th.

Kıbrıs Baf'ta "Barış" Karikatürleri

AKEL’in Kadın Örgütü POGO – Baf Bölge Temsilciliği Öncülüğünde Baf Şehrinde Gerçekleştirilen İki Toplumlu Kültür Festivali’nde Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği’nden BARIŞ Konulu Karikatürler...

Haber Ayrıntıları ve Fotoğraflar İçin Tıklayın...>>

İnsan Olma Sanatı‘’MERHAMET‘’Karikatür Sergisine Davet... İzmir  30 Kasım 2018 @ 

Konu: Karikatür Sergisinin Konusu ; İnsan olma sanatı ‘Merhamet’
Amaç: İnsanı insan yapan ve ahlakın temelini oluşturan merhamet; her şey kaybedilse bile kaybedilmemesi gereken bir duygudur. Bu nedenledir ki; merhametli olmak mükemmel olmaktan çok daha iyidir. İnsanoğlu hayatta kalabilmek için; birbirine ihtiyaç duysa da; hayatta karşılıksız yapılan tek şey de merhamet sahibi olmaktır. Buna dikkat çekmek için; İzmir Katip Çelebi Üniversitesi “İNSAN OLMA SANATI ‘MERHAMET’ ” konulu bir karikatür sergisi düzenleyecektir.
Katılım Koşulları:
1. Sergiye katılacak tüm eserler “MERHAMET” ana temasıyla ilişkilendirilmek zorundadır. 
2. Sergi tüm sanatçılara açıktır. Herhangi bir kısıtlama yoktur. Sergiye en fazla 3 karikatürle katılınabilir. Sergiye gönderilen karikatürler daha önce yayınlanmış olabilir.
3. Katılımcı, sergiye gönderdiği eserlerin tümüyle kendisine ait olduğunu ve kendisi tarafından çekildiğini diğer hususlarla birlikte kabul ve beyan eder.
4. Seçici kurul tarafından sergilemeye layık görülen eserlerle ilgili herhangi bir telif ödemesi yapılmayacaktır. İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörlüğü katılımcıların eserleriyle ilgili izinler ve telif haklarıyla ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. 
5. Sergiye katılan eserler, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi tarafından hazırlanacak olan çeşitli tanıtım materyallerinde (katalog, dijital baskı, afiş vb.) eser sahibinin ismi kullanılarak yayınlanabilecektir. Eser sahibi yayınlanan eserlerle ile ilgili olarak hiç bir koşulda telif talep edemez ve sergiye katılanlar bu şartları kabul etmiş sayılır. 
6. Sergi kapsamında eser sahiplerinden herhangi baskı gideri talep edilmeyecektir.
7. Sergiye katılanlar bu şartnamedeki hükümleri tümüyle kabul etmiş sayılırlar. 
8. Sergiye katılım ücretsizdir.
9. Sergiye katılım formu ve şartnamesinde tek kişinin imzası bulunmalıdır ve imza sahibi, eserin yasal sahibi olmalıdır. Eserin oluşmasında kaç kişi bulunursa bulunsun, katılım belgesi sadece belgelerde imzası bulunan eserin yasal sahibine verilecektir. Ayrıca, söz konusu belgelerde belirtilecek tüm bilgilerin doğruluğu, imza sahibini bağlar. Bu bilgiler nedeniyle doğabilecek hukuksal sorumluluk, imza sahibine aittir.
Teknik Koşullar:
1. Eserler, “Merhamet” kavramını temsil eder nitelikte yaratıcı bir forma sahip olmalıdır. 
2. Çizim tekniği serbest olup karikatürler renkli veya siyah beyaz olabilir.
3. Sergi başvurularında aşağıdaki koşullar dikkate alınmalıdır.
a) Sergiye katılacak dijital görseller jpg/JPEG formatında, 300 dpi çözünürlükte, 7-12 sıkıştırma formatı ile kısa kenar en az 1920 piksel, uzun kenar en fazla 3200 piksel kaydedilmelidir. Fotoğrafların her biri 1Mb’den küçük olmamalı ve 4 Mb’yi de geçmemelidir. 
b) Eserler sadece dijital olarak kabul edilecektir. Basılı olarak yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.
Eserlerin Teslim ekli: Eser ya da eserler (en fazla üç) yukarıda detaylı olarak belirtildiği şekilde, Katılım Formu ile birlikte elektronik olarak
merhametikcu2018@gmail.com adresine en geç 30 Kasım 2018 günü saat 17.00’ye kadar gönderilmelidir. Gönderim esnasında e-postada yaşanacak gecikme veya kaybolmalarda sorumluluk katılımcıya aittir. Belirtilen gün ve saatten sonra gönderilen tasarımlar sergilemeye dahil edilmeyecektir. Belirtilen adrese aynı eserle ilgili birden fazla posta gönderimi yapılmamalıdır. 
Sekreterya: Buse Karakaşlı, Fadime Çetin 
İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi , Çiğli Ana Yerleşkesi 35620 İZMİR E-Posta: merhametikcu2018@gmail.com

16 Ekim 2018 14:05 Salı / selçukhünerli

Halit Kurtulmuş‘Aytoslu'dan Portre Karikatürler...

Aytoslu'nun portreleri için tıklayın..click here...>>

International Best Humor Artist Award 2018

China 30 November 2018 @

Dear Artist,
Greetings!
We plan to build a world artist database.The purpose is to improve our understanding of the world humor artists(Picture book artist,Illustrator, Cartoonist, Comic artist, Caricaturist, Printmaker and Painter).Mutual exchange learning.At the same time in order to avoid the similar works in the future competition.So we decided to hold the event.We hope the all artists to participate in support!
Please look at :
click here...>>
Best regards, Your friendly, Hu Xiao Yu

---------
INTERNATIONAL BEST HUMOR ARTIST AWARD 2018
We plan to build a world artist database.The purpose is to improve our understanding of the world humor artists(Picture book artist,Illustrator, Cartoonist, Comic artist, Caricaturist, Printmaker and Painter ).Mutual exchange learning.At the same time in order to avoid the similar works in the future competition.So we decided to hold the event.We hope the all artists to participate in support!
REGULATION
1. The Competition is open to all artist -- Picture book artist,Illustrator, Cartoonist, Comic artist, Caricaturist, Printmaker and Painter around world regardless of nationality, age, sex, etc.
2. Organizer: FECO.CHINA / Red Man Art Center
3. Theme: Free theme
4. Entries: minimum number 100 works (pieces) .
5. The size of the works should be unbounded. jpg format (on the shortest side minimum at 2480px, minimum resolution of 300 dpi)
6. Technique and medium of works are unlimited. 
7. Competition only accept digital works and publications (albums, catalogues, artists’books). Produced using any technique, including computer graphics.Please send electronic copy of your works to the following email address: redmanart@126.com / redmanart@163.com .
8. Works whether they have been awarded in other contests previously will be accepted.  Cartoonists who won last year(2017) were allowed to contribute,but could not be selected to prized in 2018. thank you.We're gon na leave it to the unaward-winning cartoonist last year(2017) .
9. Author's resume and photo (Caricature/entry-form and biography) should be submitted with entries together. Please down load the entry form on our web site: www.redmancartoon.com/en
At the same time, the self made entry form is also accepted.
10. Authors should have full copyright and be responsible for all the legal responsibilities related to the productions copyright. 
11. Deadline: November, 30, 2018
12. Prizes:
BEST HUMOR ARTIST AWARD (100 places): Certificate + Catalog
The prizewinning works remain in the WORLD ARTISTS DATABASE of FECO.CHINA
13.Mail Address [publications (albums, catalogues, artist's books)] :
HU XIAO YU
ROOM 341 BUILDING #364, ZHAN QIAN BA LI XIAO QU
YUN JING DONG LI,TONG ZHOU QU, 
BEIJING 101121,CHINA
14. Some of accepted works will be printed in a brochure, on posters, in the world press or other printed matter for the purpose of publicizing the exhibition without additional information and cost.
15. All the copyrights are reserved by the authors. Host unit may use some works on web site and other media for spreading competition and artists.Participation in the contest means the complete acceptance of all the above conditions and agreements with jury's decision. 
16. We will print the catalogue of 2018 best humor artist at the end of the year.The catalogue for every selected entrant.
17. Mail Address [publications (albums, catalogues, artist's books)] :
HU XIAO YU
ROOM 341 BUILDING #364, ZHAN QIAN BA LI XIAO QU
YUN JING DONG LI,TONG ZHOU QU, 
BEIJING 101121,CHINA
Web site: www.redmancartoon.com/en
Email: redmanart@126.com / redmanart@163.com

16 Eki 2018 18:16 / Hu Xiao Yu

Homurcuk 25 Sayı - Ekim 2018 Yayınlandı...

International Virtual Cartoon Exhibition Norvay

New Deadline: Norvay 21.10.2018 @

Theme: “Leave no one behind” 
International Virtual Cartoon Exhibition- Norway
After the interest in participating in the exhibition, we decided to renew the date of participation in the exhibition until 21. October 2018. 
"Call for Cartoons"
"Leave no one behind"... International Virtual Cartoon Exhibition on Cartoon Home Network International 
Do not forget the blind people in your community
... Contribute with us through a virtual exhibition on our international page on October 15, 2018 "International Day of the White Stick".
To send your cartoons via email: chni2016@gmail.com
Thank you for your support!
Best Wishes,
Cartoon Home Network International Team

HOMUR- CERATTEPE 87. sayısına Çağrsı

Değerli dostlar,Sevgili Arkadaşlar, Türkiye de artan kağıt fiyatları ile hukuk baskısına rağmen dergimiz kuruluşunun 20. yılına girerken HOMUR’un 87.sayısını çevre, demokrasi ve hukuk mücadelesinin yükseldiği en önemli yer olan Artvin'de bulunan dost ve kardeşlerimizle beraber özel olarak CERATTEPE mücadelesine ayırdık. 
Artvin- CERATTEPE’de Yeşil Artvin Derneği’n de birleşerek çevre mücadelesini yürüten yiğit dostlarımız ve Artvin Baro’su ile beraber HOMUR 87.sayıyı siz yazar –çizerlerin değerli eserleriyle yaratacağız.
HOMUR 87.sayıyı yaratabilmek için eserlerinizi 30 Kasım 2018 tarihine kadar gönderebilirseniz
Artvin’de CERATTEPE mücadelesine aktif olarak katılan bir HOMUR 87.sayıyı yaratmanın onurunu hep birlikte gururunu yaşayacağız.
Haydi dostlar HOMUR’un CERATTEPE mücadelesi Özel sayısında tuzunuzun olmasını istiyorsanız en güzel eserlerinizle yaratılacak HOMUR da buluşmak üzere,
Kolaylıklar diler eserlerinizi bekleriz.
Sevgi ve dostluklarımızla.
HOMUR Mizah ve Karikatür Grubu 

16 Eki 2018 02:12 / canolkocagöz

VOTE on-line - PORTOCARTOON-World Festival 2018

Dear Friend,
We would like to remind you that is open the on-line voting for the PortoCartoon 2018.
You can choose your favorite cartoon, independently of the choice of the jury of this festival. 
People all around the world can vote in the Cartoon Virtual Museum at: 
click here - oylama için tıklayın
24 works are in contest, and each one can be seen in detail.
The candidates are the awarded and the honorable mentions of the 20th PortoCartoon-World Festival.
The voting is open on the Portuguese Printing Press Museum and on the Cartoon Virtual Museum until December 31st.
Your vote is very important for the better decision!
With my very best regards
Luiz Humberto Marcos, Director

15 Eki 2018 20:25 / portocartoon

2011-2018 Turhan Selçuk Yarışma Sergisi Eskişehir'de

Eskişehir'de açılması planlanan serginin afişi..Her yıldan 6-7 adet seçki yapılıp toplamda 50-60 adet arası kazanan ve sergilenmeye değer görülen eserlerden oluşan sergi..

4 Eki 2018 Per, 19:58 / ruhanselçuk & serpilkar

7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2018

7.Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2018 Ödülleri Sahiplerine verildi...

Bu yıl Kıbrıs - Girne - Zeytinlik'te 7.si düzenlenen Zeytin Festivali etkinlikleri arasında yer alan ve karikatür dalında uluslararası ödül kazanan eserlerin sahiplerine ödülleri büyük bir törenle verildi..

Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, 64 ülkeden 348 katılımcının 802 eser ile katıldığı, 7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda (2018) ödül kazanan eserler, Girne kentinin çeşitli yerlerine konulan karikatürlü panolarda sergileniyor.

7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2018 ödül töreni Zeytinlik köyünde gerçekleştirildi... 
Ödül kazananlara ödülleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile festivale katılan konuk belediyelerin yetkilileri ve KKTC Karikatürcüler Derneği Başkaın Serhan Gazioğlu tarafından verildi...

(11 Ekim 2018 – Girne) Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen, 64 ülkeden 348 çizerin 802 eser ile katıldığı, 7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2018 ödül töreni, 17. Zeytin Festivali kapsamında, Zeytinlik köyünde gerçekleştirildi.

7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ve Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri – 2018 ödül törenine Shahram Rezai (İran), Oleksy Kustovsky (Ukrayna), Seyed Ali Miraee (İran), Galym Boranbayev (Kazakistan), Victor Crudu (Moldova), Norbert Van Yperzeele (Belçika), Hilal Özcan (Türkiye), Arben Meksi (Arnavutluk), İsmail Kar (Türkiye), Engin Selçuk (Türkiye), Firuz Kutal (Norveç) ve Halit Aytoslu (Türkiye) isimli çizerler katıldı. Ödül töreninde ayrıca, Özden Selenge, Mustafa Gökçeoğlu, Musa Kayra, Osman Balıkçıoğlu, Nevzat Şehitcan ve Mustafa Tozakı’ya “Altın Zeytin Mizah Hizmet Ödülleri” verildi. 

Ödül töreninde bir konuşma yapan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, 7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’na 64 ülkeden 348 çizerin 802 eser ile katıldığını belirterek, Dünya çizerlerinin yarışmaya olan ilgisinin çok yüksek olduğunu söyledi. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nın geleneksel olarak her yıl düzenleneceğini vurgulayan Nidai Güngördü, etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan hekese teşekkürlerini iletti ve konuşmasını şöyle tamamladı: 

 “Zeytin barışın simgesidir.Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Dünya’ya barışçıl katkılarda bulunmak için elimizde fazla fırsat yok. Bu fırsatların en önemlileri kültür ve spor. Biz de kültürel bir faaliyet olan, Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ile Dünya’ya şu mesajı vermek istiyoruz:  “Dünya’da barıştan yana olan Kıbrıslı Türkler var!”

7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nda dereceye giren çizerlere ödülleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü’nün yanısıra, festivale konuk olarak katılan belediyelerin yetkilileri, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Başkanı M. Serhan Gazioğlu ve Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması Düzenleme Komitesi Üyeleri tarafından verildi.

7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – 2018 ödül töreni nedeni ile 4 gün süre ile Kıbrıs’ta ağırlanan konuk çizerler, 17. Zeytin Festivali açılış kortejine katılmanın yanısıra, Girne Ramadan Cemil Meydanı ile Zeytinlik köyünde yer alan 7. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdiler ve canlı çizim çalışması yaptılar.
Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu

Not: 17.Zeytin Festivali haber ve görselleri için tıklayın...

Online Cartoon Magazines & Catalogs Arsiv / Sanal Karikatür Dergiler ve Kataloglar Arşivi

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10-11-12 -13 -14-15- 16 - 17 -18- 19- 20- 21-22 -23 -24 - 25 - 26 - 27 -28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33 - 34 - 35 - 36 -37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 -43 - 44 - 45 - 46 - 47 - 484950 - 51 - 52 - 53 - 54 - 55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 -63 -64 -65 -66 - 67 - 68 -69 - 70 - 71 - 72 -73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81 - 82 - 83 - 84 - 85 - 86 -87- 88 - 89 - 90 - 91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 -97 - 98 - 99 - 100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108 -109 -110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117 - 118  -  119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 -126 -127 - 128 -129 - 130 -131 - 132 - 133 - 134 - 135 - 136 - 137 - 138 - 139 - 140 -141 - 142 - 143 - 144 - 145 -146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153 - 154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 -161 - 162 - 163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171 - 172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

karcomic@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---

KARIKA No.73 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Independence Catalogue To download in the full PDF format 5,4 Mb Click Here 
"Bağımsızlık"katalogu PDF formatında5,4 Mb Tıklayın
---

To download the full PDF  format Catalog for Click Here - Tıklayın

---

VI Salon Internacional De Humor Grafico Catalog for Click Here - Tıklayın

---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 2014  129.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 129 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:63
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---

 New Scorpion-No:120

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

To download the full PDF format  Zagreb2012 Catalog Click Here

PDF formatındaki Zagreb 2012 kataloğunu okumak ve indirmek için tıklayın

---

PDF formatındaki Zagreb 2013 kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format  Zagreb 2013 Catalog Click Here

---

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2018© By Ismail Kar All right reserved.