Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Çakırcalı'nın Karikatürleri Karikatür Atölyesi'nde...

Grafik Tasarımcı, Karikatürist, Gravür ve İllüstrasyon Sanatçısı Mustafa Çakırcalı eserleri Karikatür Atölyesi’nde. Çakırcalı’nın illüstrasyonlarından oluşan sergi 25 Ocak’ta izleyiciyle buluşuyor.
Bir dönemin belleği; Çakırcalı çok küçük yaşlarda başlayan çizgi serüveninde toplumun aşina olduğu bir çok çalışmaya imza atmıştır. Çalışmaları bir dönemin ders kitaplarının kapak resimlerinden iç sayfa resimlerine, reklam filmlerinden hikaye kitaplarına kadar geniş bir çerçeveyi kapsamaktadır. Bilinen çalışmaları arasında bir dönem çocukların çok sevdiği “Tonton Ali” okuma serisi, Beşir Göğüş “Türkçe” kitapları, “Türk Masalları”, “Keloğlan Masalları” serisini ve okul dergilerini sayabiliriz. “Türk Masalları” serisindeki çalışmaları ile “Unicef” ve “Bratislava” çocuk kitabı resimleme yarışmalarında iki kez ödül almış, eserleri dünyanın çeşitli ülkelerinde sergilenmiştir.
Herkeste bir çalışması mevcut; Çakırcalı 1979 yılında çalışmalarına farklı bir perspektif kazandıracağı Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda devam etmiştir. Banknot Matbaası’nda çalıştığı dönem içinde son üç serinin ön ve arka yüz gravür çalışmalarını yapmıştır. Günümüzde kullandığımız 100 ve 200 TL üzerindeki Atatürk gravürleri kendisine aittir. 
25 Ocak Cuma günü Saat: 18:30’da açılacak olan sergiye tüm sanatseverler davetlidir. 

Mustafa Çakırcalı: 1957 Adana doğumludur. Adana İktisadi Ticari İlimler Akademisi’nden 1979 yılında mezun olmuştur. Eğitimi sırasında Çeşitli Reklam ajanslarında, Hürriyet Gazetesinde ve büyük matbaalarda Ressam, Grafiker ve Karikatürist olarak çalışmıştır. Sanata alaylı olarak başlamış ünlü sanatçılarla çalışarak kendini geliştirmiştir. Alinur Uğurpakkan meslekte ilk hocası olmuş, Ethem Çalışkan, Nehar Tüblek ve Sezgin Burakla kısa süreli çalışmıştır. 1979 yılında Banknot matbaasında Gravür Sanatçısı almak için açılan sınavı birincilikle kazanıp, aynı yıl göreve başlamıştır. 
Banknot matbaası eğitim programı ile İtalya’da Roma güzel sanatlar Akademisinden Prf. Terento Cionnini’den Banknot Gravür eğitimi almıştır. Gravür tekniğinde uzun süren çalışma aşamalarını yeni teknoloji ile kısaltarak banknot kalıplarının ülkemizde yapılabilmesine katkıda bulunmuştur. Grafik ve Gravür çalışmalarının yanı sıra, Banknotlarda sahteciliği önleme konularında araştırmalar yapmış, Sahte Banknot Bilirkişi Komisyon Başkanlığı yapmıştır. Merkez Bankası veznedarları öncelikli olmak üzere çeşitli kurumlara banknot ve sahte banknotu tanıma eğitimleri vermiştir. E-7, E-8 ve E-9 serilerinin gravür çalışmalarını yapmıştır. 
Ayrıca, resimlemiş olduğu çok miktarda Çocuk kitabı, İlköğretim ders kitabı ve okul dergileri yayınlanmıştır. Bunların arasından; bir dönem çocukların çok sevdiği “Tonton Ali” okuma serisini, Beşir Gögüş “Türkçe” kitaplarını, “Türk masalları”, “Keloğlan Masalları” serisini ve okul dergilerini sayabiliriz. “Türk masalları” serisindeki çalışmaları ile “Unicef” ve “Bratislava” çocuk kitabı resimleme yarışmalarında iki kez ödül almış, eserleri dünyanın çeşitli ülkelerinde sergilenmiştir. Banknot matbaasından 2012 yılında emekliye ayrılmış olup, kendi ofisinde çalışmaya devam etmektedir.

21 Oca 2019 17:58 / karikatüratölyesi

25th International Cartoon Humour Competition on the topic of Beer Golden Keg

Slovakia 1 March 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

isfanbul AVM'de Oğuz Gürel'li Karikatür Atölyeleri..

İsfanbul AVM içerisinde çocuk etkinlik alanında 4 gün sürecek (22-24-29-31 ocak )etkinliklere tüm çocuklar davetlidir... Oğuz Gürel yönetiminde gerçekleşecek workshoplarda karikatüre meraklı çocuklara kısa eğitimler verilecek..

İsfanbul AVM 
Yeşilpınar Mah. Şehit Metin Kaya Sok. No:11/1 34065 Eyüpsultan/ İSTANBUL

21 Oca 2019 09:25 / oğuzgürel

The International Festival Humorous Magazine Tapir

Czechia 30 April - Nisan 2019 @

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

XXVII International Satire and Humor Festival“CITTÀ DI TRENTO” / Italy 31 March - Mart 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

4th International Contest Animal Cartoon

 Serbia 10 September - Eylül 2019 @

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

24. International Cartoon Exhibition ZAGREB

Croatia 21 March - Mart 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Daily Güncel

Serpil Kar - Türkiye

24. Gabrovo Humour Biennial/Bulgaria 8 March 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Maya Kamath Memorial Awards/India 15 March 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

9.Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması

Türkiye 20 Mayıs 2019

9th International Turhan Selcuk Cartoon Competition

Türkiye 20 May 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Nazım Hikmet Portre Karikatürleri Sergisi 15 Ocak 2019 Günü Ankara'da Açıldı...

Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği, Karikatürcüler Derneği, Turrus Proje Geliştirme Derneği ve TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nce Nazım Hikmet’in 117.doğum yılı nedeniyle düzenlenen Nazım Hikmet Portre Karikatürleri sergisi 15 ocak 2019 günü saat 19.00 da Ankara’da St.Petersburg Meydanı Talatpaşa Bulvarı İnci Sokak no 14 Hamamarkası Ankara adresindeki Nazım Hikmet-A.C.Puşkin Sanat Merkezi’nde açıldı. 

Yoğun bir ilgi ile karşılanan sergi açılışında, Karikatürcüler Derneği başkanı Metin Peker, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Turrus Proje Geliştirme Derneği Başkanı Ivan Starodubtsev ve Rusya Federasyonu Türkiye Büyükelçiliği Kültür Ataşesi Aleksandr Sotniçenko'nun ve Türk-Rus Proje Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Çiğdem Çınar'ın yaptığı konuşmaların ardından davetlilerin izlemesine sunulan sergide çok sayıda yerli ve tabancı çizerlerin Nazım Hikmet yorumlamaları yer alıyor. Kurtuluş savaşımız döneminde Rus Büyükelçiliğine bağlı olarak Rus Hastanesi olarak kullanılan ve Sakarya meydan muharebesinde yaralanan gazilerimizin tedavilerinin Rus doktorları ve hemşireleri tarafından gerçekleştirildiği tarihi bina menfur bir suikaste kurban giden merhum Rus Büyükelçisi Andrey Karlov döneminde tamamlanan restorasyon çalışmaları ile Ankara’nın kültür yaşamına kazanıldı. Serginin Nazım Hikmet’in ölüm yıldönümü olan 3 haziranda Rusya’da tekrarlanması planlanıyor.

karderizmir

Sergiye Davet Invitation to Exhibition 27 Jan-3 March

Sergiye Davet; Karikatur Dunya’nin ortak dili ve aynasidir. Isgalciler, somuruculer, hirsizlar, diktatorler bu dili yasaklarlar, bu aynayi kirarlar.
Boyle dili yasaklanan, aynasi kirilan bir ulkeden geldim buraya, Ingiltere’ye. Cizgilerle bir seyler anlatmak istiyorum.
1962 yilinda Afsin’in Bercenek koyunde dogdum.Ayni koyde dogup, ayni kaderi paylastigim ozanimiz Asik Mahzuni Serif’in turkulerinde soyledigi gercekleri cizgilerimle anlatmaya calisiyorum. Ilki 2012, ikincisi gecen yil olmak uzere bu, Ingiltere’deki 3. sergim olacak.
Artik burada yasamak zorunda oldugumuzdan dolayi omrumuz yettigince yeni karikaturlerimi de ilk burada sergileyecegim demektir.
Dunyamizin halini bir de cizgilerle gormek isterseniz buyurun birlikte izleyelim...Mehmet ARSLAN  07438637117
Invitation to Exhibition; Cartoon is the common language and mirror of the World. The invaders, the exploiters, the thieves, the dictators, they banish this language, they brake this mirror.
I came here from a country whose language is banned and whose mirror is broken. I want to say something with my drawings.
I was born in the Bercenek village of Afsin. I am trying to tell the truths with my drawings as our Poet Asik Mahzuni Serif told with his songs. The first is 2012, the second is last year, and this will be my third exhibition in England.
Now that I have to live here, that means I'm going to show my new cartoons here until my life is over.
If you want to see the status of our world with the drawings, let's watch it together... Mehmet ARSLAN

15 Oca 2019 18:38 / mehmetarslan

17 Oca 2019 13:39 / aşkınayrancıoğlu

The Art of Being Human “MERCY” Int. Cartoon Exhibition / Türkiye 15 March 2019 @

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Nazım Hikmet 117 yaşında...

Nâzım Hikmet’in Yaşamın yolculuğu, yolcunun yolu katetme gücü, görüşü, inadı, iyimserlik gücü, varmayı arzuladığı ütopyanın genişliği ile de bağlantılıdır… Nazım Hikmet, özgürlüğün ve emeğin hikmetini şiirleştiren usta; 117. öteye yolculuk yaşında, yaşamın sonsuzluğunu, ölümsüz Türkçesinden damıtılan şiirleriyle, ütopyasının ölümsüzlüğüyle kucaklayıp duruyor. Onun gün geçtikçe tazelenen, dinçleşen, yeni anlam katmanlarına açılan şiiri, bize umudu, bize sevgiyi, bize her türden baskı karşısında ille de ezilenlerin safında olmayı muştuluyor… Dünyalı ve dünyanın şairi, dünyaya gelme nedenini bir şiirinde bize şöyle fısıldıyor:
“selamlamaya geldim seni yeryüzü umutları adına,
bedava ekmek ve bedava karanfil adına
mutlu emeklerde mutlu dinlenmeler adına
“Yarin yanağından gayrı her yerde her şeyde hep beraber”
diyebilmek adına
evlerin
yurtların 
dünyaların
ve kosmosun kardeşliği adına”
Düşüncelerinin masumiyetine sığınmış cevval bir zeka olarak, günlerin tek yek saymayla bitmediği uzun ve kahırlı hapishane günleri yetmezmiş gibi, bir de ardından siyasi sürgün olmaya zorlandı, adı ve şiirleri korku tüneli içinde unutturulmak istendi. Ama insanı güzelleştiren düşüncelerin sahibi Nazım Hikmet korku tünelini yıktı şiirindeki görkemli zariflikle…o, şimdi, yurdundan binlerce kilometre uzakta, yurdunu seyrediyor, kelimelerinden resim yaparcasına yarattığı şiirleriyle Anadolu’suna gülümsüyor…
Uluslar ve ülkeler yetiştirdiği ve insanlığa armağan ettiği cins kafalarıyla gurur duyar…Nazım Hikmet bu toprakların yeryüzü sathında gurur abidesidir…o varlığıyla daimi tesellimiz, ama hala ustanın ideallerinden uzak o kara gölgeyi aralayamamanın, “Havada konuşmamanın, görmemenin kahrolası hüznü” iç içe yaşamanın acısıyla onun karşısına çıkıyoruz…
Ölümsüzlüğe koşmuş ustamızın ardı sıra o yolu yalınayak yürümeye andımız var, o yol yürünecek, o idealin çiçekleri yeryüzünde tomurcuklanacak, bir gün, ama bu gün ama bir gün…
Metin Peker,Karikatürcüler Derneği Başkanı

14 Oca 2019 23:16 / metinpeker

XXI21st PORTOCARTOON / Portugal 31 January 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Denizli Büyükşehir Belediyesi 2.Ulusal Karikatür Yarışması / 22 Şubat 2019 P

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Kafa Kafaya Karikatür Sohbetleri

Mustafa Saryal’ın Karikatür Sergisi Ankara'da Açıldı

Karikatürist Mustafa Saryal’ın sergisi Ankara’da Karikatür Atölyesi’nde açıldı. Ankara seyircisinin yoğun ilgi gösterdiği sergide Saryal izleyiciye yeni çıkan “Hiç” adlı kitabını imzaladı. 
Açılış konuşmasında Atölye Kurucusu Emre Yılmaz “Kendine özgün duyarlı çizgilerin sahibi Mustafa Saryal’ı ağırlamaktan büyük keyif duyuyoruz. Serginin bir özelliği de Saryal’ın Karikatür Vakfı Yayınları’ndan yeni çıkan “Hiç” adlı kitabının izleyiciyle buluşması. Gelen herkese çok teşekkürler.” dedi. 
Mustafa Saryal konuşmasında “Başta kitabımın yayımlanmasını sağlayan Nezih Danyal’a ve eşi Hülya Danyal’a çok teşekkür ederim. Ayrıca Karikatür Atölyesi’ne de bu sergi için çok teşekkürler. 70’li yıllarda açmış olduğum ilk sergi heyecanımı tekrar yaşadım. Sergide yer alan çalışmalarım belli dönemlerden seçmeler. Sergimin oluşmasını sağlayan herkese ve ilgi gösteren tüm sanatseverlere teşekkür ederim" dedi.
Sergi 24 Ocak tarihine kadar izleyicinin karşısında olacak.
Adres: Konur 1 Sk. Pınar Apt. 19/6 Kızılay/ANKARA

4 Ocak 2019 13:45 / emre yılmaz

18. Olive Festival, 8. International “OLIVE” Cartoons Contest / Cypriot 30 April 2019

18. Zeytin Festivali 8. Uluslararası “ZEYTİN” Karikatürleri Yarışması / Kıbrıs 30 Nisan 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

AnimalCartoon Contest 2018 PDF Catalog

AnimalCartoon Contest 2018 PDF Catalog Click Here...>>

Tan Oral "Demokratik" Tartışmalar Karikatür Sergisi

Daily Güncel

Tošo Borković - Serbia

31 Ara 2018 13:29 - Tošo Borković

Daily Güncel

Musa Kayra - Cyprus

Daily Güncel

Spiro Radulovic - Serbia

31 Ara 2018 21:53 / Spiro Radulovic 

Daily Güncel

Hule Hanusic - Austria

30 Aralık 2018 16:03 / Hule Hanusic - Austria

Daily Güncel

Vasiliy Alexandrov - Russia

30 Aralık 2018 11:04 / Vasiliy Alexandrov - Russia

Daily Güncel

Alexander Zudin - Russia

29 Aralık 2018 21:10 / subscribe.ru

Daily Güncel

Nikolay Viridenko - Rusia

28 Ara 2018 19:14 / nikolay Sviridenko 

Daily Güncel

Stane Jagodič - Slovenia

27 Aralık 2018 18:21 / Stane Jagodič 

Soltan Soltanlı“Yüksək İdeyalar Yolunda” Sərgisi 

Azerbaijan İrshad Hotel 14 Ocak 2019 Pazartesi, 17:00–22:00

The 15th International Cartoon Contest

Syria 11 January 2019 @

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Online Cartoon Magazines & Catalogs Arsiv / Sanal Karikatür Dergiler ve Kataloglar Arşivi

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18
19 - 20 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27  
28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33   - 34 - 35 - 36
37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45  
46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54
55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63
64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72
73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81
82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90
91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99
100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108
109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117
118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126
127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135
136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144
145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153
154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162
163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171
172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180
181 - 182

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

karcomic@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---

KARIKA No.73 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Independence Catalogue To download in the full PDF format 5,4 Mb Click Here 
"Bağımsızlık"katalogu PDF formatında5,4 Mb Tıklayın
---

To download the full PDF  format Catalog for Click Here - Tıklayın

---

VI Salon Internacional De Humor Grafico Catalog for Click Here - Tıklayın

---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 2014  129.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 129 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:63
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---

 New Scorpion-No:120

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

To download the full PDF format  Zagreb2012 Catalog Click Here

PDF formatındaki Zagreb 2012 kataloğunu okumak ve indirmek için tıklayın

---

PDF formatındaki Zagreb 2013 kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format  Zagreb 2013 Catalog Click Here

---

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---

Kiks Magazine No:21

---
---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2019© By Ismail Kar All right reserved.