Sık Kullanılanlara Ekleyiniz/Add Favorite

Daily Güncel

Serpil Kar - Türkiye

39th International Nasreddin Hodja Cartoon Contest

Türkiye 22 July 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

XVIII Int. Competition Caricatur “INDEPENDENCE” 

Ukraine 1 July 2019 @ P

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

18. Olive Festival, 8. International “OLIVE” Cartoons Contest / Cypriot 30 April 2019

18. Zeytin Festivali 8. Uluslararası “ZEYTİN” Karikatürleri Yarışması / Kıbrıs 30 Nisan 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

39. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması 

Türkiye 22 Temmuz 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

karderizmir'den Karikatür Müzesinin Son Sergisine Davet... 8 Mayıs 2019 @

20 ocak 2012 tarihinde açılışı yapılan Konak Belediyesi Karikatür Müzesi kapanıyor. 
Tüm çizerleri serbest konulu karikatürlerden oluşturacağımız son sergiye katılmaya davet ediyoruz. 
Mülkiyeti Kızılay’a ait olan bina Konak Belediyesi tarafından yenilenerek Neşe ve Karikatür Müzesi adıyla hizmete sokulmuştu. Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin yıllık sergi programının gerçekleştirildiği bunun yanı sıra çeşitli karikatür etkinliklerine de evsahibi olan Müze , Kızılay’ın belediye ile imzaladığı sözleşmeyi yenilememesi sebebiyle binadaki faaliyetine son veriyor. 
Karikatürlerin , baskıya elverişli olacak şekilde en geç 8 Mayıs .7p**2019 günü akşamına kadar karderizmir@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. 

6 Nis 2019 16:12 / karderizmir

9.Uluslararası Turhan Selçuk Karikatür Yarışması

Türkiye 20 Mayıs 2019

9th International Turhan Selcuk Cartoon Competition

Türkiye 20 May 2019

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

8 Nis 2019 15:55 / ruhanselçuk

Ergün Gündüz'den Çizgiroman Severlere...

Önce kapak çalışmaları yaptığım Vampirella' ya şimdi de 50. yılı adına yazarı Christopher Priest - çizeri Ergün Gündüz kapakları ise yine benim çizdiklerim ve varyant kapaklarınında en değerli artistlerin yapacağı uzun seri ile başladım.Amerika ve tüm dünya da Temmuz 2019.Eklediğim linkte Vampirella'nın haber detayları ingilizce olarak bulunmakta (romandan 4 sayfa ve kapak çalışmam tadımlık linkin içinde) .İçerideki bu paylaşımının türkçeside ektedir.
Tıklayın...>>  Tıklayın...>>  Tıklayın...>>   Tıklayın...>>
2019, Forrest J Ackerman ve Trina Robbins tarafından oluşturulan Vampirella'nın 50. yıldönümü. Ve Dynamite yayın grubu , 2019 çizgiroman fuarı San Diego Comic-Con'ın başladığı gün, 1969'daki orijinal 1. Vampirella sayısının aynı gününde ve tarihinde, yeni ve devam eden bir seri başlatıyor.
Daha önce Mayıs ayında çıkacak Vampirella’nın Free Comic Book Day #0 sayısında 
Christopher Priest tarafından yazılmış uzun romanın tanıtım sayısı piyasaya çıkacak. Dynamite ,yeni vampirella serisinin 'gizemle kaplanmış' olduğunu söylüyor, ancak tam burada bir ön izlememiz var. Aynı zamanda, Türk çizgi roman artisti Ergün Gündüz'ün sanat eseri ile Bleeding Cool’un en sevilen çizgi roman yazarlarından Priest tarafından yazılacak hikayesi ,Willie Schubert’in kaligrafisiyle tamamlanacak. 
Yazar Christopher Priest;
“Vampirella'nın bu sürümü gerçek dünyada, benim yazmama izin verilmesi kadar gerçek” dedi.
“Ya burada başka bir gezegenden gelen bir uzaylı mahsursa? Ya o uzaylı Kardashianlardan biri gibi görünüyorsa ve neredeyse hiç kıyafet giymemişse? Ve dişlerini çekti, kan içti ve yarasa kanatlarını filizledi mi? Onun bir vampir olduğunu varsaydık. Ama o gizli kökenli bir yaratık değil. O şimdi bize burada sıkışıp kalmış bir Marslı, onu bir yaratık olarak görmek isteyen aptallar çünkü belli bir şekilde bakıyor ve algılıyorlar. Bu, birbirimize nasıl davrandığımızla ilgili bir alegori gibi görünüyor; ırkçılık, yabancı düşmanlığı, homofobi ve dini zulüm için. ” “Bu şeyi yazarken çok üzüldüm ve sanatçı Ergün Gündüz benim için mutlak bir hediye idi. Sezgisi, hassasiyeti ve yıldız sıralı sanat pirzolaları şaşırtıcı; süper kahraman evi tarzından ferahlatıcı bir mola. Şaşırtıcı renk sunumu, çalışmayı daha da üst seviyelere çıkarıyor, bu da beni olduğumdan daha akıllı gösteriyor. ”
Sanatçı Ergün Gündüz;
“Priest’in güçlü hikaye anlatımı yüreğime bir kazık gibi indi” dedi. “Hikaye o kadar heyecan verici ve keyifli ki, elimi serbest bıraktım, kendi başına çizim yapıyor. Ne ben ne de okuyucular bu Vampirella'ya doyamıyacaklar. ” 
Seri, Frank Cho, Alex Ross, Joe Jusko, Guillem March, cosplayer Erica Fett ve Adam Hughes'un kapaklarını içerecek ve 1992'deki Vampirella # 1'e saygı duyularak özendirici bir varyasyon yapılacak. Aynı zamanda bir klasik ,sınırlı sayıda Sanjulian varyantı olacak.
Dynamite yayıncısı Nick Barrucci, şöyle dedi: 
Bu, Dynamite'in şimdiye kadar elde ettiği en büyük başarılardan biridir. Bu duyurunun şahsen benim için ne anlama geldiğini yeterince vurgulayamıyorum. Dynamite olarak, sektördeki en iyi ve en çok beğenilen yaratıcılardan bazıları ile çalışacak kadar şanslı olduk. Her seferinde karakterlerimiz için hayranlarımıza farklı sesler getirebildiğimiz için gurur duyuyorum. Çizgi roman dünyasının şimdiye kadarki en mükemmel yazarlarından biri Christopher Priest. İlk olarak 80’lerde yazdığı Falcon mini dizisi ile dikkatimi çekti. Kariyerini takip ettim ve Acclaim / Valiant Comics'te Quantum ve Woody'yi başlattığında onu biraz tanıdım. Karşılaştığım en iyi insanlardan biri. DC ile Deathstroke'u başlatırken kongrelerde görünmeye başladığında birbirimizle çok fazla temasta bulunmadık ve birbirimizi görmemiştik. Birbirimizi gördüğümüzden bu yana geçen 20 yıl neredeyse bir kaç ay gibiydi. Birlikte çalışmaktan bahsettik, ancak başarısının uzun süreli çekim olduğunu düşündüm.
Ancak Vampirella’nın 50. Yıldönümü sunumunda ve onun çizgi romanların en ikonik karakterlerinden biri olmasıyla, Christopher’ın yaratıcı yeteneğinin hepimizi aşacak ve sonsuza dek hatırlanacak bir hikaye anlatabileceğini biliyordum. Bir dizi yazmaktan mutlu olup olmayacağını bilmesemde onu seçmek dışında bir seçeneğim yoktu ve onu bunu yapmaya zorladım. Birkaç yıl konuştuktan ve bir çok şey bir araya geldikten sonra Terrificon'da bir misafir olduğunu gördüm. O anda gitmeye karar verdim ve özellikle onunla konuşmak için gösteriye gittim. Perişan ettim, onu şaşırttım ;-) onunla konuşmak için sırada bekleyerek. Bir tartışma yaptık ve niçin o olduğu konusunda karar verdim ve bunun Vampirella’ nın 50. Yıldönümü olacağını vurguladım ve ikimizin de 100. Yıldönümü için etrafında olamayacağımızı belirterek önümüzdeki birkaç gün içinde düşünmesini istedim. Onu Çarşamba günü aradığımda nihayet kabul etti. 
Vampirella hikayesi artık onun parlak ellerindeydi. Ancak bu işin sadece yarısıydı. Artık parlayacak bir yazara sahip olduktan sonra, hikayeyi yalnızca Priest’in çalışmasını tamamlayacak şekilde değil aynı zamanda bir seviyeye çıkaracak bir sanatçıya da ihtiyacımız vardı. Matt potansiyel sanatçılara bakarken Ergün Gündüz göze çarpıyordu. Ergün gibi Priest'le çalışma konusunda sanatsal yeteneğini içinde bulunduran birine sahip olduğumuz için ne kadar şanslı olduğumuza inanamıyorum. Cennette yapılan bir eşleşme. Bunların hepsi çemberin geri döndüğünü söylüyor, bir bakıma, rüyalar gerçek oluyor. Priest'i imzalamanın uzun bir görüntü olduğunu düşündüm, temelde bir rüyaydı, ancak bir miktar kesinti ile bir araya geldi. Bu kariyerimde yaptığım en gurur verici duyurulardan biri. Ve bunu sizinle ve dünyayla paylaşmaktan son derece mutluyum. 

Ergün Gündüz

7 May 2019

Seyedmeysam Aghaseyedhosseini

"Umutsuzluk Var mı, Yok mu"Feyhan Güver

''umutsuzluk var'' mı dedik,'' umutsuzluk yok'' mu...bugün    (7 Nisan 2019) cumhuriyet Pazar ekinde misafiriz.. Feyhan Güver

Ahmet Esmer "Nostaljik Sanatçı Portreleri Fotoğraf Sergisi" Açıldı...

Balıkesir'se yaşamını sürdüren Fotoğraf ve karikatür Sanatçısı Ahmet Esmer 27 Mart Dünya Tiyatrolar günü nedeniyle Balıkesir BASAF'ta "Nostaljik Sanatçı Portreleri Fotoğraf Sergisi"ni açtı. Sergi açılışında klasik olan kurdela kesme yerine 36'lık fotoğraf film şeridi kesildi...

Sergi de Balıkesir'e bir şekilde yolu düşen sanatçıların fotoğraflarının yer aldığı kişisel fotoğraf sergisi 10 Nisan 2019 tarihine kadar açı kalacak..

SALIÓ ARTEFACO Nro. 71
Pueden descargarla gratuitamente desde aquí y compartan.

click here / tıklayın

38. Nasreddin Hoca Albümü Yayınlandı...

38th. Int.Nasreddin Hodja Cartoon Contest Album

Karikatürcüler Derneği'nin düzenlediği 38. Nasreddin Hoca karikatür Yarışması albümü yayınlandı.19x19 cm ölçülerinde, tamamı kuşe kağıdına ve renkli olarak basılan albüm yarışmaya katılan ve albümde eserleri yer alan sanatçılar ile karikatür sanatına katkı sağlayan kuruluşlara gönderildi. 

BUDUAR 58 Humor E-Magazine / Italy - March 2019

click here / tıklayın

Plakat Teatralny / Tiyatro Poster / Tiyatro posteri

Aydın Geneli 2.Karikatür Yarışması Sonuçlandı... 

Okulumuz tarafından il genelinde düzenlenen 2. Karikatür Yarışmasının, jüri seçimiyle yapılan kazananları belirlendi. Yarışma seçici kurulu, 22 Mart 2019 Cuma günü saat 14.00'de toplanarak aşağıdaki kategorilerde yarışmaya katılan çalışmalardan sergilenmeye değer olanlar ve ödül alanların seçimini yapmıştır.
Ortaokul Kategorisinde; Duru Yapıcı İl Birincisi, Ceyda Çolakkol İl İkincisi, Özgür Deniz Çatıker İl Üçüncüsü, Uygar Şenyüz Mansiyon Ödülü
Ceylin Altınel Mansiyon Ödülü almaya hak kazanmışlardır.
Lise Kategorisinde; İbrahim Atalan İl Birincisi, Mustafa Kaan Atalar İl İkincisi, İrem Neva Akçan İl Üçüncüsü, Göktan Susam Mansiyon Ödülü, Ali İhsan Yörük Mansiyon Ödülü almaya hak kazanmışlardır.
Ödül ve sergilenme hakkı alan öğrencileri tebrik ederiz 

30 Mar 2019 13:51 / yükselcengiz

Euro-kartoenale Kruishoutem The Wall Opening ceremony...

The European Cartoon Center Kruishoutem - Belgium kindly invites you to the prize giving and opening ceremony of the
22nd Euro-kartoenale Kruishoutem THE WALL
Your host for the evening:Edwin Deborggraeve
Saturday the 20th of April 2019 at 8pm
CC De Mastbloem - Waregemsesteenweg 22 - 9770 Kruishoutem
The exhibition will be open for the public from the 21th of April till the 30th of June during the opening hours of the
European Cartoon Center 
Please confirm your presence: info@ecc-kruishoutem.be before the 13th of April
If you can not attent the ceremony live, just follow our stories and photos on Facebook and Instagram
Note to the participants of the 22nd Euro-kartoenale 'The Wall' 
From now on you can download your personal certificate for participation or selection on our participation platform
Just log on to your personal page:
click here and clicq on the tab 'certificate'

27 Mar 2019 11:37 / saskia

Daily Güncel

Serpil Kar - Türkiye

İzmir Rotary 10-15 Yaş Grubu 11.Karikatür Yarışması 

Türkiye 29 Mart 2019 Cuma 16:00 P Uzatıldı...

ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Tan Oral Kıbrıs'lı Türk Karikatürcülerle Biraraya Geldi...

(14 Mart 2019 – Lefkoşa) Uluslararası üne sahip Türk Karikatür Sanatçısı Tan Oral, DAÜ Mimarlık Fakültesi’nin davetlisi olarak Kuzey Kıbrıs’a geldi. 

haberin ayrıntıları ve görseller için tıklayın

Turhan Selçuk'suz 9 Yıl...

İsmail Kar - Türkiye

Çıtaklı  ve Ayrancıoğlu'ndan "Açık Fikirler Sergisi"

11 Mar 2019 22:51 / Aşkın Ayrancıoğlu

24.International Cartoon Exhibition ZAGREB 2019 Jury 

click here / tıklayın

arte facto Online Magazine 70

List the new edition of the magazine that everyone expects. This time we have a note with the great Brazilian caricaturist Dalcio Machado that tells details of his life and his art. Also a semblance of Jano the illustrator of cinema posters in Spain that marked an important era of graphics. And much more.
You can download it for free here:

click here / tıklayın

Daily Güncel

Serpil Kar - Türkiye

Women's Rights Day - Kadın Hakları Günü

 Catalog  - Katalog

* 38 Ülkeden,162 Karikatürcü ve 545 Karikatür ( 8 Mart Kadın Hakları Günü ) Katalog
* 162 Cartoonist from 38 Countries and 545 Cartoons ( 8 March Women's Rights Day ) Catalog

click here - tıklayın

Daily Güncel

İsmail Kar - Türkiye

Florian Doru Crihana Exhibition Zemun June 2019

Daily Güncel

İsmail Kar - Türkiye

PORTOCARTOON 2019/NEW DEADLINE: 11 FEBRUARY 2019

XXI21st PORTOCARTOON / Portugal 31 January 2019

Dear Cartoonist, dear Friend,
We would like to inform you about the new deadline for receiving the works to PortoCartoon-World Festival 2019: 11th February 2019
As you know, the main theme is LANGUAGES AND THE WORLD. 
The Special Awards for Caricature are: Ferdinand Magellan and Bob Dylan
Greetings, with universal humor,
Luiz Humberto Marcos - Director
Note: If you already sent your works, please disregard this email.
The Portuguese Printing Press Museum
Estrada Nacional 108, nº 206
4300-316 Porto, Portugal
www.museudaimprensa.pt
www.cartoonvirtualmuseum.org 

30 Oca 2019 15:11 / Luiz Humberto Marcos

detail for click here / ayrıntılı bilgi için tıklayın...>>

Online Cartoon Magazines & Catalogs Arsiv / Sanal Karikatür Dergiler ve Kataloglar Arşivi

Daily & Weekly Cartoons Arsiv Click Here

Karcomics Magazine Arsiv / Click Here-Tıklayın-->> 

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9
10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15 - 16 - 17 - 18
19 - 20 21 - 22 - 23 - 24 - 25 - 26 - 27  
28 - 29 - 30 - 31 - 32 - 33  - 34 - 35 - 36
37 - 38 - 39 - 40 - 41 - 42 - 43 - 44 - 45  
46 - 47 - 48 - 49 - 50 - 51 - 52 - 53 - 54
55 - 56 - 57 - 58 - 59 - 60 - 61 - 62 - 63
64 - 65 - 66 - 67 - 68 - 69 - 70 - 71 - 72
73 - 74 - 75 - 76 - 77 - 78 - 79 - 80 - 81
82 - 83 - 84 - 85 - 86 - 87 - 88 - 89 - 90
91 - 92 - 93 - 94 - 95 - 96 - 97 - 98 - 99
100 - 101 - 102 - 103 - 104 - 105 - 106 - 107 - 108
109 - 110 - 111 - 112 - 113 - 114 - 115 - 116 - 117
118 - 119 - 120 - 121 - 122 - 123 - 124 - 125 - 126
127 - 128 - 129 - 130 - 131 - 132 - 133 - 134 - 135
136 - 137 - 138 - 139 - 140 - 141 - 142 - 143 - 144
145 - 146 - 147 - 148 - 149 - 150 - 151 - 152 - 153
154 - 155 - 156 - 157 - 158 - 159 - 160 - 161 - 162
163 - 164 - 165 - 166 - 167 - 168 - 169 - 170 - 171
172 - 173 - 174 - 175 - 176 - 177 - 178 - 179 - 180
181 - 182 - 183 -

184

185

Not: Karcomics Web Sitesinde yayınlanan her türlü çalışmanın yasal sorumluluğu, yayını gönderen kişiye ait olup Karcomics Web Sitesini yasal olarak bağlamaz.
Note: All kinds of Karcomics study published in the legal responsibility of the Web Site, the publication of the sender is legally binding for Karcomics Web Site.

Contact - Iletisim

karcomic@gmail.com 

---

To dowland the full PDF format click here- tıklayın

---

KARIKA No.73 Croatia

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Independence Catalogue To download in the full PDF format 5,4 Mb Click Here 
"Bağımsızlık"katalogu PDF formatında5,4 Mb Tıklayın
---

To download the full PDF  format Catalog for Click Here - Tıklayın

---

VI Salon Internacional De Humor Grafico Catalog for Click Here - Tıklayın

---

Brain Sneezing 2012 Online Catalogue...

---
"Independence Bağımsızlık" (Football)

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın

---
Firavun'un 2014  129.Sayısı İçin Tıklayın...

Pharaohs to download the full PDF file of issue # 129 click here...>>
---
Delidolu Mayıs 2012
PDF formatında indirmek için tıklayın
---
Artefacto issue/no:63
To downland the full pdf format click here-tıklayın
---
Altın Madalyon Mayıs 2012

Pdf formatındaki Altın Madalyon E-Dergisinin Mayıs 2012 Sayııiçin tıklayın

---

e-gölge Mayıs 2012

Pdf formatındaki Gölge e-Derginin Mayıs 2012 52.Sayısı için tıklayın

---

 New Scorpion-No:120

To download the full PDF format Click Here-Tıklayın
---

To download the full PDF format  Zagreb2012 Catalog Click Here

PDF formatındaki Zagreb 2012 kataloğunu okumak ve indirmek için tıklayın

---

PDF formatındaki Zagreb 2013 kataloğu okumak ve indirmek için tıklayın

To download the full PDF format  Zagreb 2013 Catalog Click Here

Kiks Magazine No:21

---
 

KARCOMICS MAGAZINE Web Site Copyrighted 2000-2019© By Ismail Kar All right reserved.